-פרסומת-

גאדג׳טי מסקר: Samsung Galaxy Nexus ואנדרואיד 4.0 ICS בהצצה ראשונה

| יום ראשון, 25 בדצמבר 2011, 19:09 | גאדג'טי מסקר, סלולר

אחד המכשירים המעניינים של השנה הגיע דווקא בסופה, אני מתכוון כמובן ל-Samsung Galaxy Nexus. אם כי כמה שהחומרה שלו תהיה מרשימה, כל העיניים נשואות למערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0 Ice-Cream Sandwich הרצה עליו לראשונה. לקחנו את הגלקסי נקסוס ואנדרואיד 4.0 למבחן ראשון במערכת גאדג׳טי תוך התמקדות במערכת ההפעלה ותכונותיה החדשות. מכשיר ה-Galaxy Nexus יקבל בדיקה מעמיקה כאשר ינחת בארץ בחודש הקרוב.

מדובר בשדרוג המשמעותי ביותר שעברה אנדרואיד לסמארטפונים מאז ומעולם עם ממשק משתמש שעבר מהפך ונראה טוב מאי-פעם. השינויים הרבים שעברה מערכת ההפעלה דרשו את בדיקתינו המעמיקה, שכן הם השפיעו כמעט על כל היבט בה. האם אנדרואיד 4.0 עומדת בציפיות? כל זאת בסקירה המלאה.

וידאו המסקר את מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0 ICS ואת מכשיר הגלקסי נקסוס:

YouTube Preview Image

חומרה ראויה למכשיר הדגל

מכשיר הבכורה של אנדרואיד 4.0 Ice-Cream Sandwich מבית היוצר של סמסונג, ה-Galaxy Nexus, הינו פרי שיתוף פעולה של גוגל-סמסונג-טקסס אינסטרומנטס. שלוש ענקיות בתחומן אשר חברו יחדיו על מנת ליצור את ספינת הדגל לאנדרואיד עם אופטימיזציה מקסימאלית לביצועים מיטביים. קשה היה להאמין שלא נקבל מכשיר ברמה הגבוהה ביותר מהצירוף הזה ואכן לא התאכזבנו. מדובר באחד המכשירים המרשימים ביותר שאי-פעם הריצו את מערכת ההפעלה אנדרואיד – וכפי שאנדי רובין שיתף אותנו בשבוע שעבר יש לא מעט כאלו.

הגלקסי נקסוס בנוי באיכות גבוהה, בעל עיצוב מקורי ובולט בקויו המעוגלים – זה לא עוד מכשיר שיתבלבלו בינו לבין האייפון. החומרים מהם עשוי מרגישים מצויין ביד, למרות היותו עשוי ברובו מפלסטיק. כל חלקו הקדמי מצופה זכוכית, מה שגרם לנו קצת לפחד ללכת איתו ביד, אך יחד עם זאת משלים מראה פשוט נפלא. המסך בגודל 4.65 אינץ׳ מרשים בגודלו ועצם היותו קעור קלות הופך את הניווט בו למעט פשוט יותר. אל דאגה, הגודל אולי נשמע עצום, אך האפשרות ב-ICS לניווט ללא כפתורים פיזיים פשוט איפשר לסמסונג לנצל את שטח הפנים יותר עבור המסך, מבלי להגדיל משמעותית את מימדיו של המכשיר (כפי שתוכלו לראות בוידאו הוא זהה בגודלו למוטורולה רייזר).

המסך מספק צבעים בוהקים ובהירות גבוהה מאוד, זאת בזכות היותו מסוג HD Super AMOLED. חדות התמונה בו גבוהה מאוד, שכן הרזולוצייה שלו עומדת על 1280X720 (כלומר HD 720P) עם צפיפות פיקסלים של 316PPI. למסך הגדול של הגלקסי נקסוס יתרונות רבים, בעיקר בקריאת מיילים, מסמכים, צפייה בוידאו ותמונות, גלישה באיטנרנט ועוד.

השילוב של גודלו עם המקלדת החדשה של אנדרואיד 4.0 הפכו את חווית השימוש בה למצויינת, מדובר ללא ספק באחת המקלדות הוירטואליות היותר טובות שעשיתי בהן שימוש ומתחרה ראויה לזו של האייפון.

מצלמת המכשיר מגיעה עם חיישן 5 מגה-פיקסל ועם היכולת לצלם וידאו באיכות HD 1080P ב-30 פריימים לשנייה. יהיו אלו שירימו גבה למה רק 5 מגה-פיקסל במכשיר דגל, זאת גם כאשר יש לגלקסי S II מצלמת 8 מגה-פיקסל. להם נזכיר כי כמות המגה-פיקסלים לא קובעת. המצלמה של הגלקסי נקסוס הפיקה תמונות באיכות גבוהה עם תוצאות מצויינות בתאורה טובה. איכות הוידאו גם כן לא רעה בכלל, אך מייצב התמונה של המצלמה לא מספיק טוב והוידאו יצא רועד. ממשק המצלמה של אנדרואיד 4.0 פשוט כיפי ומהיר, התמונות נתפסות כמעט מיד. ניתן לבחור בין מצבי צילום וידאו משעשעים הכוללים עיבוד תמונה והוספת אפקטים בזמן אמת – מדליק ביותר! ישנה גם האפשרות לצלם פנורמות בקלות עם הדרכה של המכשיר, ברמה טובה.

דוגמאות מהמצלמה:

  

חומרה עוצמתית עם מערכת הפעלה חדישה

מכשיר הסמסונג גלקסי נקסוס הצליח להרשים אותנו ובגדול, אך הוא יקבל את הביקורת המעמיקה שלו כאשר יושק בארץ. כעת נעבור למערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0, שעברה התאמה למעבד הכפול-ליבה 1.2Ghz מדגם OMAP4460 של טקסס אינסטרומנטס הנמצא במכשיר. מדובר באחד המעבדים היותר מהירים היום בשוק הסלולר והאופטימיזצייה שלו ל-ICS ניכרת בשימוש השותף עם המכשיר – הציוות המשותף של סמסונג-גוגל-טקסס אינסטרומונט בהחלט השתלם. מערכת ההפעלה נורא יציבה, המעבר ברחבי האפליקציות והתפריטים חלק מאוד. מדובר למעשה בגרסה משודרגת של אנדרואיד 3.0 Honeycomb ולא בעדכון לאנדרואיד 2.3 Gingerbread, סוג של התחלה חדשה לאנדרואיד.

ממשק המשתמש של הקסטה

ממשק המשתמש עבר מהפך כמעט בכל פינה במכשיר, הצבע העיקרי כעת הוא כחול ולא ירוק הבולט מאוד בהילה של כל לחיצה ובתפריטים. מסכי הבית של אנדרואיד Ice-Cream Sandwich זכו לרענון די משמעותי. בתחתית המסך ממוקמים כפתורי הניווט חזור, בית וריבוי-משימות (זאת במידה והיצרנית בחרה שלא לשים כפתורים פיזיים כמו בגלקסי נקסוס). מעליהם חמישה קיצורי דרך קבועים לכל מסכי הבית, כאשר במרכז נמצא תפריט האפליקציות והווידג’טים שלא ניתן לשינוי (את האחרים תוכלו להחליף על ידי גרירה החוצה ופנימה).

העדרותו של כפתור ה”הגדרות” והמחשבה של גוגל לעבור למכשירים ללא כפתורים פיזיים, מביא פתרון חדש לתפריטים לאורך מערכת ההפעלה והאפליקציות המובנות. כעת כל התפריטים יהיו בחלקה העליון של האפליקצייה והכפתורים יהיו בעיקר למטה. השינוי המהותי הזה יהיה קצת לא טבעי למשתמשי האנדרואיד הותיקים, אך מאוד נוח לחדשים. הכל מתנהל על המסך, מבלי הצורך לעבור בין עמודים שונים לשינוי הגדרות בסיסיות.

היתרון הבולט בהעדר המקשים הפיזיים הינו שטח פנים גדול יותר עבור המסך והאפשרות לאפליקציות לנצל את המסך ולעבור למצב “מסך מלא” (מתבצע אוטומטית בעת מעבר למבט אופקי) בו כפתורי הניווט ממוזערים לשלוש נקודות ומפנים מקום נוסף לאפליקצייה – מאוד נוח בגלישה באינטרנט וצפייה בוידאו. בחלקו העליון של כל מסך בית ישנו מקום קבועה לטובת שור החיפוש של גוגל, דבר שעד כה היה אופציונלי כווידג’ט. לצערנו כרגע אין אפשרות להסיר את החיפוש. “וילון” ההתראות ושורת הסטטוס גם כן קיבלו רענון ויזואלי ופונקציונלי. האייקונים הפכו כחולים, ישנו כפתור קיצור דרך להגדרות מה”וילון” וכעת ניתן לסגור התראות על ידי משיכתן ימינה או שמאלה. באופן דומה עובד ממשק ריבוי-המשימות החדש אותו כה שמחתי לראות – סוף סוף ממשק שימושי לניהול האפליקציות הפועלות ברקע.

לחיצה על כפתור ריבוי-המשימות (הימני ביותר) תציג לפניכם את כל האפליקציות הפתוחות ברקע כמו ב-Honeycomb. ניתן לגלול את המסך למעלה ולמטה ולעבור בין האפליקציות. כל אפליקצייה פעילה מציגה את המסך בו היא נעזבה, לחיצה עליו תחזיר אותכם לשם. משיכת האפליקצייה ימינה או שמאלה תסגור אותה. חלק מהאפליקציות לא באמת נסגרות, אך כנראה שבעתיד יתאפשר למפתחים לעדכן זאת בקוד.

תפריט האפליקציות כולל כעת את כל האפליקציות המותקנות על המכשיר לצד כל הווידג’טים הזמינים עבורכם. ניתן לעבור בין אפליקציות לווידג’טים על ידי לחיצה על הכיתוב למעלה. לצערנו, גוגל ביטלה את האפשרות להוספת ווידג’טים על ידי לחיצה רצופה על המסך ואם תרצו להוסיף תהיו חייבים לעשות זאת מהתפריט. בצידו הימני העליון של תפריט האפליקציות קישור לאנדרואיד מארקט. לחיצה רצופה על אפליקצייה או ווידג’ט תאפשר לכם למקמם על אחד מעמודי הבית. תיקיות ניתן ליצור על גבי מסכי הבית בקלות, זאת באמצעות גרירה של אפליקצייה אחת על השנייה. התיקיות מעוצבות בצורת עיגול לא סטנדרטית, אך נראה חביבה על גבי מסך הבית – כמו חלונות קטנים ועגולים המראים את האפליקציות בתוכה.

מסך הנעילה של ICS זכה גם כן לשינוי חיובי ובהשראת הממשקים של היצרניות העושות שימוש במערכת ההפעלה. ניתן על ידי גרירת המנעול ימינה לפתוח את המכשיר או שמאלה לגישה ישירה למצלמה.

Ice-Cream Sandwich לאמריקאים – קסטה לישראלים

מי שלא הבין מהכותרת המתחכמת, יש עברית מובנת במכשיר. ממשק המשתמש מתורגם לכל אורכו, כולל מקלדת מובנת בעברית ותמיכה בכתיבה מימין לשמאל. לצערנו חלק להתפריטים לא מיושרים לימין, אך בטח הדבר יתוקן בגרסת המכשיר של סאני תקשורת שתושק בארץ. בכל אופן, כעת קל יותר מתמיד להביא גלקסי נקסוס לארץ באופן פרטי. המעבר בין השפות נעשה באופן מידי, דבר שנורא מרשים לראותו עובד.

סיכום – הסוף לממשקי המשתמש של היצרניות?

מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסתה 4.0 Ice-Cream Sandwich נראת טוב מתמיד עם ממשק משתמש איכותי ומעוצב שפשוט מהנה להשתמש בו ולהסתכל עליו. הממשק נוח לשימוש, קל יותר למשתמש הבסיסי עם תפריטים ברורים ויותר ומגוון תכונות המובנות כבר במערכת ההפעלה – כך למשל ישנה אפשרות לעקוב אחרי צריכת האינטרנט במכשיר ולהגבילה, כמו גם לשנות את גדלי הווידג’טים.

יצרניות המכשירים לא יוותרו כל כך מהר על הממשקים היחודיים שלהן, שכן זו הדרך הכמעט יחידה שלהן להתבדל אחת מהשנייה. יחד עם זאת, גוגל מציבה רף מאוד גבוה מבחינת עיצוב ואסטטיקה ככה שאלו שכן יתעקשו על ממשק משלהן יצטרכו להעלות את הרמה. אנחנו אהבנו מאוד את ממשק המשתמש החדש מבחינה ויזואלית ופונקציונאלית, ומקווים מאוד שיהיו יותר ויותר מכשירים שיגיעו איתו.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אוהד צדוק
ohad@gadgety.co.il
ייסד את אתר גאדג'טי בסוף 2008 לאחר הארה שעבר בארה”ב, בעל תואר ראשון במדעי המחשב וחסר סבלנות לנסות כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת. פיתח את אפליקציית גאדג’טי לאנדרואיד ומעורב בהקמת סטארטאפים בעבר ובהווה.
סלולרי: Google Nexus 5 | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • קובי

  סיקור נהדר . אחלה אתר . כל הכבוד

 • רן

  עוד סקירה מעולה אוהד.
  מתי אתה עושה את המעבר לטלוויזיה או לפחות תוכנית כאן בגאדג’טי 🙂

  תודה רבה!

  • שששש

   אל תתן לו רעיונות שלא יעזוב אותנו.
   אבל אולי מחפשים מנחה חדש לזומביט שהייתי רואה בצעירותי.

   נ.ב עוד משדרים אותה?

   תודה רבה. הסקירה הכי טובה שראיתי ל ics בעברית. מאוד מקיפה.

 • אלי

  סקירה מקיפה ומצוינת.
  נהנתי לקרוא ולצפות.

 • עומר

  נראה אחלה, אבל עדיין חסר גימורים שנראים ב iOS 5
  אתה קצת מקבל על על המגרעות של IC
  תיהיה יותר ביקורתי ופחות fanboy

  • תתן לי משהו אחד שבו ios 5 נראת מלוטשת יותר…
   אם אתה לא עוקב לבחור יש אייפד 2. ככה שלקרוא לו פנבוי זה לא קשור בכלל.

 • עומר

  *מקל על המגרעות של IC

 • נדב

  אחלה סקירה, אני מת לקנות אותו אבל המכשיר שלי די חדש(פחות מחצי שנה) אבל אני מאמין שאני יחליף לאיזה רום של ICS כמה שיותר מהר וכשיוסיפו את הסנס אני יעבור גם לזה

 • זנזוריה

  מדהים. סוף סוף בשלות. לקח הרבה זמן לקבל מהמערכת הזו תגובתיות מיידית וחווית משתמש שמכסה את כל האספקטים כבר מהקופסא. שיחקתי עם המון מכשירים וניסיתי בערך את כל הלונצ’רים שיש בשוק וכולם מגמגמים כשאתה מעמיס עליהם אייקונים ווידג’טים צד שלישי. חלק אפילו מגמגמים כשהווידג’טים הם מקוריים של הלונצ’ר, או שותים את כל הזכרון שיש במכשיר.

  הגענו לשלב שבו המערכות מתחילות להתיישר אחת מול השניה. אחת התחילה מהגבלת המשתמש כדי להעניק ביצועים ולאט לאט מעניקה למשתמש יותר ויותר תוך שמירה על ביצועים בזכות החומרה המשתפרת והשניה זרקה את הכל על המערכת כבר בהתחלה על חשבון ביצועים ושיפרה את החוויה ככל שהחומרה השתפרה.

  העדיפות של אפל ושל מיקרוסופט במבחן התגובתיות וחווית המשתמש עקב כך נעלמת לגמרי עם המכשיר הזה.
  גוגל +1

 • eliran2313

  טוב אני חייב לציין כמה דברים:

  1. כמה פעמים בסרטון אמרת “זה כבר ממש דומה לאייפון אז אין מה להתלונן כאן”, אם אתה מנסה לעשות משהו דומה לאייפון או לקבל משהו דומה או שווה לאייפון – לא פשוט יותר שתקנה אייפון?

  2. מי שמכיר את המערכות הפעלה השונות בשוק בטח שם לב להכלאה שגוגל עשתה ולקחה עליה קרדיט: היא בנתה את הממשק על גבי IOS ו WP7 וכל מיני תוספים שיש בסידיה כבר שנים.
  האנשי קשר זה הממשק שבערך כל ה WP7 בנוי עליו, אתה בטח שמת לב לזה (או שהיית מסטול מהתלהבות), המקלדת כבר ממש זהה לאייפון, השינוי שפה זה גם ב WP7 והאמת שהכי נפוץ בנוקיות.
  המעבר בעמודים בתפריט זה משהו שיש כבר כמעט שנתיים בסידיה, הוא מעביר את העמודים בצורה מגניבה.
  ראיתי את זה לא פעם ולא פעמיים וגוגל לא עשתה כלום, ממש העתיקה את זה.

  בקיצור – האנדרואיד מנסה כל הזמן להיות דומה למתחרות.

  היום שבו גוגל תחליט לעשות משהו ייחודי לה הוא היום בו אולי אתחיל להעריך אותה ואת המערכת שלה – אנדרואיד.

  להזכירך, האנדרואיד (כפי שהיא כיום) נולדה כתוצאה מה IOS, בלעדיה היא לא הייתה קיימת כך.
  היא הייתה נשארת חיקוי של בלאקברי.
  אז כבר מהיסוד של האנדרואיד היא הייתה לא יותר מחיקוי של ה IOS.
  ועד היום היא נשארה חיקוי.

  אני בעלים גאה של אייפון 4.
  אתם יכולים לקרוא לי פאנבוי כמה שאתם רוצים, אתם רק לא מבינים שאני אישית באמת שם לב למה שהולך כאן.
  תפתחו את העיניים כשאתם עושים החלטות.
  האנדרואיד היא גימיק זמני, היא לא משהו שיחזיק מעמד.
  הדבר היחיד שמחזיק אותה עדיין באוויר היא גוגל שמתקצבת את הפיתוח בעזרת חשבון הבנק הנפוח שלה.
  וגם פה, זה למטרותיה האישיות.
  ופרשת הריגול האחרונה הוכיחה את טענה זו.

  פשוט תפקחו את העיניים.

  • חנן

   הוא אמר רק על המקלדת שהיא ברמה של האייפון אז אל תגיד סתם.

   אתה באמת פנבוי ולא רוצה להתווכח איתך. רק תזכיר לי מי עשה וילון התראות קודם?

  • namex

   חחחח…אתה מתבלבל אולי אנדרואיד נועדה להתחרות בios לא להידמות לה….וכל האנימציות מעברים נמצאות בסידיה כתוצאה מכך שהם היו באנדרואיד להזכירך וילון ההתראות שנגלל מלמעלה …..אנדרואיד לא יכולה להיות גימיק זמני משום שהיא כבר קיימת(כלומר נתמכת גוגל)כ-4 שנים לכן אתה לא יכול להגיד שהיא גימיק מה גם שהיא עוקפת את ios והמערכת באוויר בגלל סמסונג htc מוטורולה ועוד חברות קטנות שמוציאות מכשירים על בסיס קבוע בעלי מערכת ההפעלה של גוגל כך שהיא “שורדת” לא רע. מה גם שלדבר שאתה קורא לו ממשק בios “מגירת אפליקציות”(לא שלי קרדיט לממציא)יש דמיון מועט למערכת ההפעלה של גוגל כי בסך הכל ה”ממשק” של ios הוא רק מסכים נגללים שבהם נמצאות האפליקציות.אז בקיצור לפני שאתה מכפיש מערכת לך ותבדוק טוב את הטענות שלך כי להכפיש כל אחד יכול(כרע הוכחתי לך).

   • eliran2313

    תבדוק טוב טוב מה בא קודם, הסידיה או האנדרואיד.
    כך הדברים שבה.
    יש המון דברים שהגיעו לסידיה לפניה האנדרואיד.
    וחלקן מיושמות עכשיו במערכת ICS
    וחלון התראות? בוא לא נדבר על זה, אתם מביכים את עצמכם.
    היו עשרות מכשירים שעשו את זה עוד לפני הימים של המכשירים שאנחנו מכירים היום (או בפשטות – לפני שיצא האייפון לשוק).
    זה כבר מביש שאתם לוקחים קרדיט על היותכם מקום שני.
    והיא עוקפת את ה IOS רק מכיוון והיא חינמית, בוא קח סיטואציה שאתה חברת סלולר.
    עכשיו יש לך כמה אפשרויות:
    לשלם כסף עבור מערכת הפעלה או להקים מערכת הפעלה משלך או להשתמש באחת חינמית.
    מה תעשה?
    חינמית.
    אם היא גם ראויה כמובן.
    וזה מה שהולך.
    תראה כמה דגמי מכשירים יש לאנדרואיד וכמה ל IOS.
    לאייפון יש בסך הכול 5 דגמים עד כה ולאנדרואיד אולי 50000
    תחשב כמה זה ביחס של מכשיר לנתח השוק ותראה מי באמת מנצח.
    עוד דבר הוא המחיר של האייפון שבדרך כלל יקר יותר ומגביל, האנדרואיד מגיעה גם לשכבות הנמוכות ולזקנים שלא באמת צריכים סמראטפון אבל מקבלים מכשיר זול ומסובסד מחברת הסלולר.
    האנדרואיד נתמכת על ידי גוגל כי היא מקבלת מהמכשירים פרטים על המשתמש, זה נקרא ריגול וזה הוכח כקיים.
    והדימיון כבר לא כזה דומה, אבל יש חברות שכן לקוחות את האנדרואיד ובונות לה ממשק שממש דומה (זוכר את סמסונג והגלאקסי S1 ?)
    ודבר שלא חשבת עליו הוא התמיכה, חברות לא דואגות לשדרוגים למכשירי האנדרואיד.
    למה להן?
    אני כשאני קונה מוצר של אפל אני יודע שיש לי תמיכה בו לכמה שנים, שאני אקבל עדכונים שירוצו בצורה מופלאה על המכשיר שלי.
    באנדרואיד.. ובכן הגלאקסי S בן שנה ולא יקבל עדכון ל ICS, לעומת זאת ה S2 שקטן ממנו בכמעט שנה כן יקבל.
    זה מראה רק על מה אנחנו מדברים.
    אני לא קונה מכשיר בשביל להשתמש בו שנה ואז לקנות אחר.
    אני מאוד מצטער לאכזב אותך.
    וחברה שלא באמת מעניין אותה להוציא עדכונים ותיקונים תוכנתיים למכשירים שלה היא חברה כושלת ומגעילה.
    והלקוחות שלה עם כל הכבוד – מפגרים שהם ממשיכים לקנות ועוד כמוך להגן.
    המכשירים היחידים בהיסטוריה של האנדרואיד שכן קיבלו שדרוגים במשך תקופה ארוכה היו ה NEXUS ONE ועכשיו ה NEXUS S
    תחשוב גם על הצד שלך.
    נכון שלא הכול וורוד בצד השני ושתמיד קל להפיל הכול על הצד שלא איתך אבל תסתכל גם אצלך טיפה..

  • nirmitlamed

   WOW אתה חייב לקרוא את מה שכתבת ולהבין עד כמה אתה מושפע. נתחיל בזה שזה לא מהיום שחברה מעתיקה מחברה אחרת ואפשר להסתכל יותר מ- 40 שנה אחורה אם אתה רוצה. אפל גם מעתיקה, גוגל מעתיקה, htc מעתיקה ומי לא, תשאיר לחברות לריב בבתי משפט. בתור צרכן לא אמור להיות לך איכפת, להיפך, בסופו של דבר אתה נהנה מתחרות טובה. במידה ואתה חושב שהאייפון טוב יותר, אף אחד לא מכריח אותך לעזוב אותו. לדעתי אתה זה שצריך לפתוח את העיניים ולראות מה יש לאחרים להציע ולא הכל שחור ולבן.

   אני בהחלט חושב שה- ics 4.0 מביא איתו שינוי מגמתי בראייה של גוגל כלפי הצרכן/לקוח ונקווה שהם ימשיכו לשפר את המדיניות שלהם ויאפשרו קשר אמין ומתמשך ארוך שנים.

 • סתם אחד/האחד

  מה לגבי החוסר בכרטיס זיכרון ? בנקסוס 1 שיש לי אני מבצע “העתק-הדבק” לכרטיס זיכרון וזהו .
  איך אני מגבה ומשחזר מידע בנקסוס פריים ? זה מסובך ?זה מצריך אפלקציה יעודית ?

 • מירון רז

  סבבה של סקירה אוהד, אולי תוכל לענות לי על שתי שאלות שלא הצלחתי עדיין לקבל עליהן תשובה בשום פורום ברשת:
  1) האם מכשיר ה LTE האמריקאי יודע לעבוד על רשות GSM אירופאיות או ישראליות?
  2) האם מתוכנן מכשיר GSM עם נפח איחסון של 32 ג’יגה?

 • לייק

  סקירה מעוולה אוהד ואלירן אתה לא מבין כלום יום אחד תשתמש באנדרואיד אתה תרצה לעבור מיד

 • עדן

  תודה רבה על הסקירה! דבר אחד אבל, מה עם הבטרייה?

 • ישי

  סקירה מצויינת
  אבל די נמאס כבר
  אני מחכה שהמפתחים יקחו חסות ויעברו לפלטפורמת WebOS
  ואז נהנה מיציבות ואפילו מממשק יפה ביותר אפילו יותר משל הios
  יאללה הלוואי והחברה מ xda יתחלו לייצר רומים למכשירי הדגל כגלאקסי אס 2 ומתחריו
  אני הראשון שירוץ לקנות את המכשיר רק בשביל זה

  • אבשלום

   יש סיבה לזה שהם יעברו לפלטפורמת WebOS?
   אני פשוט בקושי מכיר מה זה…

   • ישי

    זה שאתה ! לא מכיר ¯/_(ツ)_\¯ לא הופך את זה לסיבה שלא יעברו
    בישראל בקושי ראו את זה אבל בארה”ב שם הטאצ’פאד נמכר כמו לחמניות מכירים גם מכירים
    חוץ מזה יש להם גם את הPre1 והPre2 ואת הveer שהם מכשירים מעולים רק שהשוק לא התחבר כי אין מספיק אפליקציות ורק חברה אחת (HP) שיווקה את הפלטפורמה
    אבל עכשיו שזה נהיה פרוייקט קוד פתוח שעומדת מאחריו חברה כמו HP אין פשוט אין סיבה לא לעבור לזה שהרי פה בכלל אין על מה לדבר בנושא פרטיות ! לHP אין עניין בדברים האלה ! צריך להעיף את האנדרואיד ולתמיד
    למרות שהגרסה האחרונה באה ממש ותיקנה המוון באגים
    זה פשוט נראה רע למשתמש הפשוט

    • אבשלום

     קודם כל תודה על התשובה המהירה וה”נחמדה”, בסך הכל שאלתי מהתעניינות מה אתה מתנפל -_-

     • ישי

      סליחה אם זה נשמע מתנפל
      אבל ברגע שהמערכת נהפכה לקוד פתוח קפצתי משמחה ועכשיו אני מת שזה יגיע לגלאקסי ולא משנה איזה דגם העיקר שיהיה משהו נורמלי לעבוד איתו ובכלל אם יהיה פה מישהו שיקח את זה ליידים ויתרגם את המערכת בשביל מיעוטי היכולת אז בכלל יהיה נחמד

     • אבשלום

      הסליחה התקבלה חחח סתם
      אני התכוונתי לשאול אם עם הפלטפורמה הזאת אפשר להגיע לתוצאות יותר מלוטשטות ומדוייקות מאנדרואיד?
      זה משהו שחסר לי (אפילו שהקסטה דיי הרשימה אותי)

     • ישי

      ראיתי שאין אפשרות לעשות השב על השאלה שלך אז קבל את התשובה פה
      הפלטפורמה עצמה הרבה יותר מלוטשת מאנדרואיד והיא בבשלות כמעט כמו ios הבעיה היחידה שהמפתחים לא פיתחו מספיק אפליקציות כי לא היו הרבה אנשים עם המערכת
      אבל עכשיו שיעשו פורטים למכשירים אחרים (בתקווה ש…)
      אז המפתחים אולי ישתדלו לייצר גם לזה
      במיוחד שהיום יש כלים לבניה שממירים את הכל לכל מערכת

  • עומר

   באמת זו מערכת טובה רצח ויפה אבל בכל זאת מעדיף אנדרואיד

 • דניאל

  למרות הכל אני עדיין חושב שפשוט מאוד וחד וחלק אין כמו האייפון המכשיר האולטימטיבי !

  • התכוונת “אין כמו מגירת האפליקציות שלי”…

 • שלמה

  משפיעה=משפיע

 • hezki

  יש לי שאלה: מה זה הקונקטור המגנטי שנמצא בדופן המכשיר?

  • amit.e01995@gmail.com

   הוא משמש לעגינה של המכשיר בדוקים למיניהם, כך שפשוט מניחים את המכשיר בתחנת העגינה והוא נטען דרך החיבור המגנטי.

 • יוסי

  כל הכבוד על הסקירה ! תמשיכו כך!
  רציתי רק לשאול מתי סאני תקשורת ישווקו באופן רשמי את המכשיר בארץ והאם שווה לי לחכות להם או לקנות בפרטי?

  • ……….

   הוא ישווק במהלך השנה הבאה אבל אל תחכה תקנה בחנות פרטית יותר זול ויותר משתלם

 • ירדן

  אוהד האם המפות של גוגל סוף סוף בעברית? לאחר שאתה בוחר בהגדרות שפת משתמש עברית..

 • מה שבאמת מעניין כמשתמש אנדרואיד ותיק זה איך הסוללה הסאונד ואיך הגי פי אס וגם האם גוגל מאפס בעברית. כל השאר יש גם בשאר…

 • גל

  לא אהבתי איך משנים במקלדת בין עברית לאנגלית, הרבה יותר נוח למשוך את זה ימינה/שמאלה כדי להחליף מאשר לחיצה ארוכה ואז עוד לחיצה

 • מכשיר מדהים

  תקשיבו אני פאנבוי מטורף אבל אשתי עובדת בסאני והיא קיבלה את הנקסוס ותקשיבו… אין מה לומר הייתי מחליף את האייפון 4s שלי בלי לחשוב פעמיים אחד המכשירים הכי מדהימים שראיתי בחיי!

  • ……….

   המכשיר לא מיובא דרך סאני אלא דרך חנויות פרטיות אז איך היא קיבלה אותו ????????

 • הם עומדים לייבא אותו ברגע שייגמרו לעבוד על התמיכה בעברית

  • GGG

   ???? על מה אתה מדבר ב ICS יש עברית מובנה

 • יוסי

  I LOVE THIS PHONE

 • ערן

  מישהו יודע מתי יושק בסלולאריות??
  יש לי אפשרות להביא אותו מחו”ל בסביבות ה20/1 אבל חושש לפספס את הניתוק זיכה של מכשיר שלא משווק בחברות הסלולאריות…

 • nirmitlamed

  אפשר אפילו לצלם תמונות בזמן צילום וידאו!
  http://phandroid.com/2011/12/26/pro-tip-take-photos-during-video-recording-with-the-galaxy-nexus/

 • עדן

  סקירה מצוינת! תודה רבה. רק חסר לי סקירה ל הבטרייה: האם היא החזיקה מספיק ליום שלם, אם לא מה לקח הכי הרבה בטרייה (יש אפשרות לבדוק את זה בICS.), אם כן לכמה זמן היא הספיקה, ומה הייתה בהירות המסך שלך ודברים כאלה.
  אה וגם האם למסך יש השתקפות כזאת בשמש או שקל לראות?

 • יוסי

  אוהד אני צריך את עזרתך דחוף!!
  אני חייב לדעת איך המכשיר כלומר אתה מרוצה ממנו? זה מכשיר שהיית קונה אותו ? כמה זמן הסוללה שלו מחזיקה? וכו’.. ההורים שלי נמצאים עכשיו בלונדון והם רוצים לקנות לי פלאפון, או שבכלל כדאי לחכות למכשירים החדשים יותר עם ארבע הליבות?

 • דניאל

  מדהים,מדהים,מדהים.
  פשוט לא ייאמן איך התחום הזה מתקדם בצעדי ענק…אתה קונה סמארטפון אחד ומהר מאוד מגיע אחד הרבה יותר טוב וגורם לך לרצות כבר להחליף.
  אני בכל מקרה כבר כמה חודשים עם HTC DESIRE S ואני מרוצה מאוד בהתחשב במחיר ששילמתי עליו – כמה עולה התענוג הזה אגב?
  סקירה מעולה אוהד,רק שאלה לי אליך – יש סיכוי שהICS יגיע למכשיר שלי?
  אשמח לתשובה,ושוב תודה על סקירה מעולה!

 • יש לי את הגלקסי נקסוס,לדעתי הוא מנצח את האייפון בהכל!
  גם במסך :יש לנסוס מסך ענקי! בגודל 4.7 אינץ’
  לעומת 3.5 אינץ’ באייפון והרולוזצייה בנקסוס גבוהה
  עוד יותר של HD לעומת 640*960 באייפון,
  המצלמה היא כמעט אותו דבר רק ההבדל הוא יש וידיאו ברולוזציית
  FULL HD של 1080P לעומת HD 720P באייפון 4 ,
  אבל באייפון 4S היא 8 מגה פיקסל גם עם וידיאו FULL HD
  לגבי האינטרנט :הנקסוס עוקף את האייפון עם דפדפן
  מדהים ומהיר מאוד ויותר מתקדם וגם עם תמיכה בפלאש
  שבאייפון אין פלאש בדפדפן האינטרנט.
  לגבי מערכת ההפעלה: לגלקסי נקסוס יש אנדרואיד בגרסה
  חדישה ומתקדמת מאוד של 4.0 לעומת האייפון 4
  שיש לו את ה IOS 4.1 שהיא פחות מתקדמת ועם ממשק
  פחות מהיר או מתקדם וגם בלי שורת משימות.
  לגבי חנות אפליקציות:החנות האפ סטור שבאייפון
  מביאה משחקים ואפליקציות איכותיות יותר ומתקדמות יותר,
  אבל גם בנקסוס יש את המרקט שהוא גם מביא אפליקציות
  טובות ונוחות.

  לגבי מקלדת:המקלדת יותר טובה ונוחה יותר בנקסוס מאשר באייפון 4,
  לגבי הקישורית:הקישוריות אותו דברגם באייפון 4 וגם בגלקסי נקסוס עם WIFI ו GPS ובלוטוס ןגם חיבור לטולוזיה,
  לגבי הזיכרון:בגלקסי נקסוס אין אפשרות להרחיב זיכרון
  עם כריס הרחבת הזיכרון וגם באייפון אי אפשר,
  והגלקסי נקסוס בא עם 16 ג’יגה זיכרון ואפשר גם לרכוש
  אותו עם 32 ג’יגה ובאייפון גם אותו דבר עד 32 ג’יגה,
  לגבי העיצוב:העיצוב של הגלקסי נקסוס יפה יותר ודק יותר, מהאייפון 4 שהוא עבה וכבד אך האייפון4 יותר קומפקטי וקטן יותר מהגלקסי נקסוס
  לגבי המשקל:הגלקסי נקסוס גם דק יותר וקל מאוד לעומת
  האייפון 4 הכבד.
  לגבי הרמקול ואיכות השמע:הרמקול בנקסוס קצת חלש
  אך באיכות צליל טובה,והשיחות בו באיכות מעולה ובעוצמה טובה,באייפון 4 (שהיה לי) הרמקול חלש ובשיחות
  האיכות טובה והעוצמה גם גבוהה.
  לגבי הסוללה:בגלקסי נקסוס הסוללה חלשה ונגמרת בערב,
  ובאייפון שהיה לי גם אותו דבר.

 • שי

  יש לי נקסוס ונשבר לי המסך מישהו יודע איפה מתקנים את ומה המכיר . בתודה מראש

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות