פייסבוק: מעל 400 אפליקציות גנבו פרטי התחברות ממשתמשים

מעל 400 אפליקציות זדוניות אותרו (מקור פייסבוק) מעל 400 אפליקציות זדוניות אותרו (מקור פייסבוק)

חוקרי האבטחה של פייסבוק הודיעו כי הם איתרו למעלה מ-400 אפליקציות זדוניות למכשירים מבוססי אנדרואיד ו-iOS ששימשו לגניבה של פרטי התחברות לחשבון הפייסבוק של המשתמשים בהן.

החברה העבירה את הממצאים שלה לגוגל ואפל וצפויה לשלוח התראה לכמיליון משתמשים בפייסבוק עם המלצה להחליף את הסיסמה שלהם באופן מיידי.

לפי המידע אותו פרסמה החברה, אפליקציות סלולריות רבות לאנדרואיד ו-iOS הצליחו לעבור את הסינון של גוגל ואפל ולהיות זמינות בחנויות האפליקציות של שתי החברות, כשהן נעזרות באוסף ביקורות פיקטיביות שיצרו מצג שווא כי מדובר באפליקציות אמינות על מנת לגרום למשתמשים להוריד אותן ולהתחבר דרכן לחשבון הפייסבוק שלהם תוך כדי גניבת הסיסמאות לחשבון.

רשימת האפליקציות הזדוניות המלאה אליה מתייחסת פייסבוק כוללת למעלה מ-400 אפליקציות לאנדרואיד ו-iOS (לרשימה המלאה), כאשר אחוז גבוה במיוחד מהן (42.6%) מיועד לעריכת תמונות על גבי המכשיר הסלולרי. אחרי אלה ניתן למצוא אפליקציות עזר לעסקים (15.4%) וסלולר (14.1%) ואפליקציות נוספות דוגמת משחקים ו-VPN (שניהם יחד – 11.7%).

קטגוריות האפליקציות הזדוניות (מקור פייסבוק)
קטגוריות האפליקציות הזדוניות (מקור פייסבוק)

אימות דו-שלבי

אחת הדרכים המומלצות ביותר על מנת להגן על החשבון המקוון שלכם, היא הפעלת אימות דו-שלבי, אפשרות הנתמכת בשירותים מקוונים דוגמת פייסבוק, אינסטגרם, גוגל ועוד מגוון עצום של שירותים אחרים (רשימה חלקית), המאפשרים לשדרג את ההגנה על החשבון שלכם מפני גורמים זדוניים שיכולים לנסות ולגנוב את הסיסמאות הרגילות בהן אתם משתמשים.

הרעיון העיקרי מאחורי האימות הדו-שלבי הוא תוספת של מנגנון אימות לזיהוי מעבר לשם המשתמש והסיסמה הרגילים שנשארים קבועים, כאשר לרוב מדובר בקוד אימות זמני התקף לזמן מוגבל בלבד ומתקבל באמצעות אפליקציה יעודית כמו ה-Google Authenticator (אנדרואיד/iOS) של גוגל או לחלופין באמצות קבלת SMS לטלפון עם סיסמה זמנית.

חברת מטא ממליצה לכלל המשתמשים החוששים כי הסיסמה שלהם דלפה באמצעות אחת האפליקציות להחליף את הסיסמה שלהם ולהפעיל את מערכת האימות הדו-שלבי בפייסבוק בתור שכבת הגנה נוספת על החשבון שלהם.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים