מיקרוסופט עומדת לשלב את ChatGPT במנוע החיפוש Bing

מנוע החיפוש החדש של בינג (מקור Owen Yin) מנוע החיפוש החדש של בינג (מקור Owen Yin)

בין שלל מוצרים השונים אותם מציעה כיום מיקרוסופט (Microsoft) למשתמשים שלה ניתן למצוא את מנוע החיפוש בינג (Bing), אשר צפוי לעבור בקרוב שדרוג משמעותי בדמות שילוב הצ’אטבוט הפופולרי ChatGPT של חברת OpenAI במנוע החיפוש, כך לפי מספר משתמשים שקיבלו גישה מוקדמת לגרסה החדשה של בינג.

בדומה לתחום דפדפני הרשת, שוק מנוע החיפוש נשלט כיום על ידי גוגל עם מנוע החיפוש הפופולרי של החברה עם נתח שוק של כ-92.9%, זאת בזמן שבינג, מנוע החיפוש של מיקרוסופט מחזיק נתח שוק מזערי של 3.03%. בעוד שהחברה הצליחה להגדיל את נתח השוק של דפדפן ה-Edge בגרסת הכרומיום העדכנית שלו, מנוע החיפוש בינג נותר הרחק מאחור.

עם זאת, נראה כי מנוע החיפוש של החברה צפוי לצבור בקרוב פופולריות בזכות שילוב הצ’טבוט הפופולרי ChatGPT של OpenAI, שינוי שמגיע לאחר השקעה גבוהה מאוד של מיקרוסופט בחברה בסכום הנאמד על פי ההערכות על 10 מיליארד דולר, זאת בזמן ש-OpenAI עצמה השיקה את שירות ה-ChatGPT Plus בתשלום חודשי של 20 דולר.

איך יראה מנוע החיפוש Bing בשילוב ChatGPT

מספר משתמשים ברשת דיווחו כי הם נחשפו לגרסה חדשה ומעודכנת של מנוע החיפוש בינג שעדיין לא הוכרזה או הושקה באופן רשמי כאשר נכנסו למנוע החיפוש בינג דרך דפדפן האדג’ של מיקרוסופט.

 

לפי צילומי המסך והמידע אותו מסרו המשתמשים, עיצובו החדש של מנוע החיפוש בינג משלב גרסה מותאמת של ChatGPT שתופיע בחלונית “צ’אט” (Chat) בעמוד מנוע החיפוש, דרכה משתמשים יכולים לשאול את מנוע החיפוש שאלות בצורה דומה לאופן בו ניתן לבצע זאת בשירות ChatGPT הרגיל.

עם זאת, ובניגוד לצ’אט הרגיל, בגרסה של בינג הבינה המלאכותית מציינת גם את מקורות המידע שלה עם הפניה לאותם המקורות ישירות מתוך הצ’אט, שינוי קטן אך קריטי בהשוואה לתשובות הרגילות אותן ChatGPT מספק למשתמשים.

מענה בצ'אט החדש בבינג יחד עם הפניה למקורות מידע (מקור Owen Yin)
מענה בצ’אט החדש בבינג יחד עם הפניה למקורות מידע (מקור Owen Yin)

ChatGPT נחשב לאחד מפתרונות הבינה המלאכותיים החשובים יותר בתקופה האחרונה בזכות היכולת של המערכת לספק תשובות למשתמשים בצורה פשוטה ונוחה, עד כדי שהצ’טבוט הפך להיות איום ממשי על מנועי החיפוש הקלאסיים, ובמיוחד זה של גוגל.

בעוד שגוגל צפויה להציג מענה ל-ChatGPT משלה בקרוב, מיקרוסופט הולכת בדרך הפשוטה יותר ובוחרת לשלב את הצ’טבוט הפופולרי בתוך מנוע החיפוש שלה, דבר שצפוי להגדיל את הפופולריות שלו לכשמנוע החיפוש החדש יושק באופן רשמי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים