מיקרוסופט מפיצה את עדכון Moment 2 לווינדוס 11

Windows 11

מיקרוסופט (Microsoft) משחררת את סט הפיצ’רים החדש שלה למערכת ההפעלה ווינדוס 11 המוכר כ”Moment 2″, אוסף הכולל שילוב של מנוע החיפוש בינג המעודכן עם גישה ל-ChatGPT ישירות מסרגל החיפוש במערכת, גרסה חדשה של Phone Link למשתמשי אפל המעוניינים לחבר את האייפון למחשב האישי שלהם, שיפורים למערכת שיחות הוידאו המובנית במערכת ופיצ’רים רבים נוספים.

עם השקת עדכון 22H2 לווינדוס 11, מיקרוסופט הודיעה כי היא תחל לשחרר עדכוני פיצ’רים על בסיס קבוע יותר מחוץ לשגרת העדכונים הגדולים של החברה, כאשר באופן לא מפתיע במיוחד, הפיצ’ר המרכזי ביותר בעדכון החדש מגיע בדמות שילוב מנוע החיפוש החדש של החברה בסרגל הכלים של מערכת ההפעלה.

מיקרוסופט הציגה מוקדם יותר השנה את מנוע החיפוש בינג (Bing) המעודכן המשלב את הצ’אטבוט ChatGPT של OpenAI, שנוסף לאחרונה גם לגרסאות המובייל ואפליקציית הסקייפ ומגיע מעתה גם בשורת החיפוש המובנית במערכת ההפעלה עם לוגו “בינג” זעיר, דבר שיחסוך מהמשתמשים את הצורך לפתוח את דפדפן ה-Edge במידה והם רוצים לשאול את מנוע החיפוש שאלה כלשהי.

שילוב מנוע החיפוש המעודכן של בינג בשורת החיפוש בווינדוס 11 (מקור מיקרוסופט)
שילוב מנוע החיפוש המעודכן של בינג בשורת החיפוש בווינדוס 11 (מקור מיקרוסופט)

Phone Link for iOS

שינוי משמעותי נוסף מתמקד במשתמשי האייפון של אפל, המקבלים לראשונה גרסת iOS לאפליקציית ה-Phone Link (“קישור טלפון”) של מיקרוסופט הזמינה כבר תקופה ארוכה למשתמשי אנדרואיד.

האפליקציה מאפשרת לקשר בין המכשיר הסלולרי שלהם למערכת ההפעלה ווינדוס לשימוש נוח יותר. הפיצ’ר החדש מוגדר כרגע כגרסת מוקדמת (Preview) הזמינה לחלק ממשתמשי הבטא (Insiders) של החברה בלבד.

משתמשי אפל שיקבלו גישה לפיצ’ר החדש יוכלו לשלוח ולקבל הודעות iMessage ישירות מהמחשב האישי שלהם, לבצע ולענות לשיחות טלפון ולקבל התראות ממכשיר האייפון שלהם על מסך המחשב.

עם זאת, לא מדובר בפתרון מלא בדומה לזה הקיים במכשירי אנדרואיד, כאשר משתמשי אפל לא יוכלו לראות את היסטוריית הודעות ה-iMessages שנשלחו בטרם חובר האייפון למחשב, וגם לא לשלוח קבצי מדיה או להשתתף בשיחות קבוצתיות.

לעומת זאת, משתמשי אנדרואיד, וליתר דיוק משתמשי סמסונג, מקבלים שיפור בחווית השימוש הנרחבת הקיימת ב-Phone Link, עם אפשרות להפעלת נקודה חמה לחיבור המחשב לאינטרנט דרך הסלולר באמצעות לחיצה פשוטה מהמחשב ואפשרות להמשך צפיה וגלישה באתרי אינטרנט בהם גלש המשתמש בסלולר גם על גבי המחשב.

פיצ'ר Phone Link for iOS (מקור מיקרוסופט)
פיצ’ר Phone Link for iOS (מקור מיקרוסופט)

פיצ’רים נוספים

מלבד שילוב מנוע החיפוש החדש וה-Phone Link ל-iOS ניתן למצוא בעדכון החדש אוסף פיצ’רים נרחב, הכולל בין השאר שיפור לאפליקציות שיחות הועידה Microsoft Teams המשולבת באופן מובנה בווינדוס 11, זו מוצעת עם ממשק מעודכן הכולל תצוגה מקדימה של המשתמש בוידאו לפני שהוא עונה לשיחות, מעבר מהיר ונוח יותר בין שיחות וצ’אטים ומערכת אפקטי בינה מלאכותית מעודכנת (Windows Studio Effects), המאפשרת לטשטש את הרקע של המשתמש, לשמור פוקוס על המבט בשיחות וידאו ועוד.

משתמשים הזקוקים לעזרה תכופה עם המחשב שלהם יהנו מאפשרות חדשה ל”סיוע מהיר” (Quick Assist) ישירות מחלון ההתחל שלהם במערכת הווינדוס 11.

מדובר למעשה בגרסה המקבילה של מיקרוסופט לשירותים מוכרים כמו TeamViewer או AnyDesk, המאפשרים למשתמשים אחרים להתחבר למחשב על מנת לסייע למשתמש בפתרון בעיות טכניות.

הגרסה החדשה מגיעה עם שיפורים בממשק לעבודה טובה יותר עם מסכי מגע, כמו גישה משופרת להגדרות מהירות, תמיכה במחוות ועוד.

בנוסף, מיקרוסופט שדרגה את מערכת הווידג’טים המובנת בווינדוס 11 עם תמיכה בווידג’טים צד ג’ ממפתחים אחרים, שיוכלו ליצור ווידג’טים חדשים שיהיו זמינים בחנות האפליקציות Microsoft Store.

שיפור נוסף מגיע לאפשרות צילום המסך המובנית בווינדוס, שתאפשר לא רק לצלם תמונה של המסך, אלא וידאו שלם עם אפשרות לבחירת הקלטה של רק חלק מהמסך.

משתמשי ווינדוס 11 בגרסה 22H2 יכולים ליהנות מהפיצ’רים החדשים שהוצגו על ידי מיקרוסופט על ידי התקנת עדכון KB5022913 באופן ידני דרך מערכת העדכונים הרגילה של מיקרוסופט.

העדכון יופץ בצורה רחבה ואוטומטית מאוחר יותר כחלק מעדכון האבטחה החודשי של החברה שישוחרר במהלך חודש מרץ.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים