טוויטר: אין לכם חשבון מאומת? לא תופיעו בהמלצות ולא תוכלו להצביע

Twitter Blue (צילום: רונן מנדזיצקי) Twitter Blue (צילום: רונן מנדזיצקי)

אילון מאסק, הבעלים והמנכ”ל הנוכחי של טוויטר (Twitter), מציג שינוי נוסף לרשת החברתית עם ציוץ חדש לפיו החל מה-15 באפריל משתמשי טוויטר הרגילים שאינם מאומתים עם “וי כחול”, או במילים אחרות אינם מנויים לשירות ה-Twitter Blue בתשלום, לא יוצגו יותר באלגוריתם ההמלצות של טוויטר ולא יוכלו יותר להגיב על סקרים ברשת החברתית.

טוויטר עברה לא מעט טלטלות בשנה האחרונה מאז נרכשה על ידי מאסק, כאשר אחד השינויים הגדולים ביותר נגע לתוכנית המנויים של הרשת החברתית, Twitter Blue, שנועדה להוסיף פיצ’רים למשתמשים ובראשם קבלת “וי כחול” לחשבון מאומת. המנוי בתשלום הפך לזמין עבור כל המשתמשים ברחבי העולם, וגם בישראל, מוקדם יותר החודש, כשבארץ הוא זמין במחיר חודשי של החל מ-29 ש”ח.

יחד עם ההשקה הגלובאלית של Twitter Blue, הוכרז גם כי כלל משתמשי טוויטר שקיבלו בעבר את סימן ה”וי הכחול” באופן אוטומטי דרך מערכת האימות הישנה של החברה, יאבדו את סימן לאחר ה-1 באפריל במידה ולא יהיה להם מנוי Twitter Blue בתשלום.

עובדה זו הופכת להיות רלוונטית יותר מתמיד אחרי ציוץ חדש של מאסק בו הוא הכריז למעשה על “חומת תשלום” (Pay Wall) שתחל ב-15 באפריל ותאפשר רק לחשבונות מאומתים יוכלו להופיע במערכת ההמלצות (For You) של טוויטר ולהצביע בסקרים שיערכו בטוויטר. ואם אתם נמנים בין כ-10,000 העוקבים של גאדג’טי בטוויטר, נמליץ לכם לעבור לעקוב אחרינו בטלגרם, שם תוכלו לבחור לצפות בעדכונים שלנו ולא להיות תלויים בגחמות של הרשת החברתית.

בעוד שלפי מאסק הצעד החדש נועד על מנת לאפשר לחברה להילחם בבוטים בטוויטר, בפועל שינוי זה צפוי לפגוע במשתמשי טוויטר הרגילים, שלא יוכלו להגיב בסקרי טוויטר או להופיע במערכת ההמלצות של החברה, דבר שצפוי אולי לדרבן חלק מהמשתמשים להצטרף ל-Twitter Blue בתשלום, אך יותר מכך לדרבן רבים לעבור לפתרונות מתחרים כמו מסטודון (Mastodon).


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים