לקראת ההכרזה: תמונות וחלק ממפרטו של ה-Xiaomi 13 Ultra נחשפים

Xiaomi 13 Ultra (תמונה: Xiaomi, מקור: ITHome) Xiaomi 13 Ultra (תמונה: Xiaomi, מקור: ITHome)

מכשיר הדגל המתקדם ביותר של שיאומי ייצא השנה באופן רשמי מגבולותיה של סין ויעשה דרכו לכל השווקים בעולם (וכנראה גם לישראל). את ה-Xiaomi 13 Ultra תחשוף החברה באירוע שתערוך מחר (ג’, 18.4), אך עוד טרם לחשיפתו הרשמית צצות תמונות ומידע אודותיו.

התמונות של המכשיר מעידות על שמירה מסוימת של העיצוב שראינו במכשיר ה-Xiaomi 12S Ultra שנחשף ביולי 2022, עם מתחם ייעודי גדול בצורה מעוגלת בו משולב מערך הצילום הראשי בגב המכשיר.

העיצוב והמפרט הטכני של ה-Xiaomi 13 Ultra

מתוך תמונות של המכשיר שהופיעו בטוויטר ובאתר ITHome, ונראות ככאלו שנשאבו מתוך ההכרזה הרשמית של שיאומי (שטרם התקיימה), אנו למדים מספר פרטים אודות הטלפון החדש, בהם על נוכחותו של מסך AMOLED חדש מסדרה E7, שיספק בהירות מירבית גבוהה במיוחד של עד 2600nits, לצד רזולוציית תצוגה של +2K QHD ופאנל LTPO שיספק אפשרות לנוע בין טווח רחב של קצבי רענון, ככל הנראה בין 1-120 הרץ.

על פי ההדלפה, ה-Xiaomi 13 Ultra יציע עמידות בפני מים ואבק תחת תקן IP68 ויגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 8 Gen 2 של קוואלקום, יחד עם זיכרון LPDDR5X בנפח מירבי של 16 גיגה-בייט ורכיב אחסון מסוג UFS 4.0 בנפח מירבי של 1 טרה-בייט.

הסוללה במכשיר צפויה להגיע בקיבולת של 5,000mAh, זו מעט גדולה מהקיבולת של 4,860mAh שהופיעה בדור הקודם (12S Ultra), כאשר החברה תציע תמיכה בטעינה מהירה בהספק של 90 וואט דרך חיבור USB-C (מול 67W בדור הקודם) ותמיכה בטעינת 50 וואט אלחוטית.

עיקר הפוקוס במכשיר הדגל החדש יהיה כמובן על מערך הצילום, כאן מעידה ההדלפה על שילוב של 4 מצלמות המתבססות על חיישנים מבית סוני, כאשר בתמונות של המכשיר ניתן לראות עדות להמשך שיתוף הפעולה עם חברת הצילום Leica.

Xiaomi 13 Ultra (תמונה: Xiaomi, מקור: ITHome)
Xiaomi 13 Ultra (תמונה: Xiaomi, מקור: ITHome)

כל המצלמות במערך הראשי צפויות להגיע עם חיישנים ברזולוציית 50 מגה-פיקסל, כאשר בהדלפה מצויינים שמותיהם של החיישנים, הראשי בהם הוא חיישן ה-Sony IMX989 אותו כבר הספקנו לראות במספר מכשירים בעבר. מדובר בחיישן בגודל אינץ’ וברזולוציית 50.3 מגה-פיקסל, עם תמיכה בייצוב אופטי (OIS) ופיקסלים בגודל 3.2 מיקרון בצירוף 4 פיקסלים חופפים ל-1, ליצירת תמונה סופית בגודל 12.5 מגה-פיקסל, המציע מפתח צמצם של f/1.9.

אל חיישן זה יצטרפו 3 חיישנים זהים מדגם Sony IMX858 אשר נחשף רק לאחרונה. גם כאן מדובר בחיישן 50 מגה-פיקסל, בגודל של 1/2.51 אינץ’, אשר השימושים שלו יהיו עבור צילומים בזווית רחבה, צילומי מאקרו וצילומים בזום אופטי, ככל הנראה פי 5. בתמונות ניתן לראות כי אחד החיישנים משולב במצלמת פריסקופ.

את כל הפרטים אודות ה-Xiaomi 13 Ultra נוכל ללמוד ביום שלישי, ה-18.4, באירוע שתערוך שיאומי החל מהשעה 14:00 לפי שעון ישראל.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים