שובר קופות: “שומרי הגלקסיה: חלק 3” – פתיחה חזקה עם סימן שאלה

מתוך מתוך “שומרי הגלקסיה 3” (באדיבות Marvel \ פורום פילם)

הסרט השלישי והאחרון בסדרת “שומרי הגלקסיה” (Guardians of the Galaxy Vol. 3) זכה לפתיחה חזקה עבור מארוול ודיסני, אך כזו שעדיין משאירה סימן שאלה גדול לגבי עתיד ההכנסות של הסרט.

הכנסות הסרט בארה”ב

בארה”ב הסרט סיים את סוף השבוע הראשון שלו בבתי הקולנוע עם סכום של 114 מיליון דולר, נתון מרשים שמציב אותו כפתיחה השניה בגודלה השנה, אחרי הלהיט “האחים סופר מריו: הסרט”, שכבר הספיק מאז לחצות את רף מיליארד הדולר במכירות.

עם זאת, ההתלהבות עדיין מרוסנת, שכן הסרט לא הצליח לממש את התחזיות של האולפן, אשר ציפו לסכום של 120 מיליון דולר בסוף השבוע. הסרט הקודם, “שומרי הגלקסיה: חלק 2” זכה לפתיחה של 146 מיליון דולר בשנת 2017, כך שמדובר בירידה יחסית.

עם זאת, חשוב לזכור שהסרט הקודם יצא בתקופה שלפני מגיפת הקורונה, אז בתי הקולנוע היו הרבה יותר אטרקטיביים. בהשוואה לפרנצ’ייז כולו, ישנה עלייה מהסרט הראשון לפחות, אשר סיים את סוף השבוע הראשון שלו עם 94 מיליון דולר, בשנת 2014.

מתוך
מתוך “שומרי הגלקסיה 3” (באדיבות פורום פילם)

אם כך, מדוע הפתיחה החזקה עדיין משאירה סימן שאלה לגבי העתיד? התשובה נעוצה בתקופה שבה שוחרר הסרט. מדובר בכותר הגדול הראשון של הקיץ, רגע לפני השבועות הגדולים ביותר של הקולנוע. בהמשך החודש, יאלץ הסרט להתמודד עם תחרות מצד סרטים ענקיים כמו “מהיר ועצבני 10” ו“בת הים הקטנה” שעלולים לנגוס ברווחים.

הקרב מול להיטי חודש מאי הבאים עלול לשחזר את מה שקרה עם הסרט הקודם של מארוול, “אנט-מן והצרעה: קוונטומאניה שזכה לפתיחה החזקה ביותר בטרילוגיה אך מהר מאוד ירד מגדולתו ולא הצליח להביא מספרים נאים בשבועות העוקבים. בסופו של דבר, “אנט-מן” סיים את תקופתו בקולנוע עם פחות מחצי מיליארד דולר, נתון מאכזב במיוחד עבור מארוול, בעיקר עבור סרט חותם טרילוגיה.

בשאר העולם

מחוץ לארה”ב הסרט דווקא עבר את הציפיות של האולפנים, עם מכירות של 168 מיליון דולר, המביאים את הסכום הכולל של הסרט ל-282 מיליון בכל העולם. בשוק הגלובלי הסרט השלישי של שומרי הגלקסיה הצליח להשוות את הצלחתו לסרט הקודם בסדרה.

ההפתעה הגדולה ביותר הגיעה מהשווקים האסייתים, בהם הסרט עקף את התחזיות. בסין גרף הסרט 28.1 מיליון דולר ובקוריאה זכה ל-13.6 מיליון.

בשנים האחרונות התחזיות לשווקים האסייתיים נמוכים יותר מבעבר, שכן האולפנים הגדולים למדו שהצופים במדינות אלו כבר אינם נלהבים באותה מידה מהקולנוע האמריקני. ההצלחות הגדולות ביותר בסין היו דווקא סרטי אנימה יפניים שעקפו כל סרט הוליוודי שיצא מאז תקופת הקורונה.

נכון לעכשיו, קשה לדעת היכן יתמקם הסרט האחרון של שומרי הגלקסיה ביחס לקודמיו:

  • הסרט הראשון בסדרה סיים עם רווחים גלובליים של 773 מיליון דולר.
  • הסרט השני סיים עם 863 מיליון.

כדי להגיע לסכומים דומים או גבוהים יותר, יצטרך הסרט להישען בעיקר על הביקורות ודעת הקהל.

למרבה המזל, נראה כי הסרט לא צריך לדאוג בתחום הזה. באתר Rotten Tomatoes הוא עומד כרגע על ציון של 81 אחוז מהמבקרים ו-95 אחוז מניקוד הקהל, ציונים שוודאי יעזרו לו להחזיק במומנטום בבתי הקולנוע גם אחרי הגעת הסרטים הגדולים הבאים של החודש, אשר עלולים לקבל ציונים נמוכים בהרבה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים