גאדג’טי מסקר: Redmi Note 12 Pro Plus 5G – מזכיר את ההתחלה 

Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אם זכרוני אינו מטעה אותי, המכשיר הראשון של שיאומי בו השתמשתי היה ה-Redmi Note 2 מ-2015, אלו היה זמנים שונים עבור החברה שדאז עדיין הייתה בשלבים ההתחלתיים שלה בתחום הסלולר והשיקה את מה שלאותם זמנים היה אחלה סמארטפון

שנים לאחר מכן, אני פוגש את ה-Redmi Note 12 Pro Plus שזורק אותי היישר להתחלה ולא במובן הטוב של הדבר. באותם זמנים שיאומי עשתה הכל כדי להילחם בסטיגמה כי “סיני = לא טוב”. המכשירים השתפרו יותר ויותר מדור לדור וגרמו לקהל הלקוחות להתאהב במותג שהציע יותר תמורה במחיר זול.

מנגד, הסטיגמה באותם זמנים לא הייתה רק השערה לא מבוססת, אלא שרכישה של מכשיר מבית שיאומי הובילה להבנה כי המכשירים לא מגיעים ללא פשרות, והם אכן מעט נחותים יותר מהמתחרים. אבל באותה נשימה, זה היה ברור לרוכשים ומי שקנה את המכשיר באמת לא רצה יותר מזה.

היום, הרדמי נוט 12 פרו פלוס נמכר בתג מחיר של יותר מ-1800 ש”ח, ובמחיר כזה ב-2023 יש תחרות עמוסה במיוחד על הכסף שלכם ולפחות על הנייר, המכשיר הזה הגיע מוכן אליה.

יש כאן מסך בגודל 6.67 אינץ’, עם פאנל מסוג Flow AMOLED בקצב רענון של 120 הרץ, מערכת שבבים חזקה מבית MediaTek, מערך צילום משולש עם מצלמה ראשית ברזולוציית 200 מגה פיקסל וסוללה עם טעינה סופר-מהירה בהספק 120 וואט, אז מה בכל זאת אהבתי/לא אהבתי?

Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

מה אהבתי?

תצוגה

המסך הגדול שבחזית הוא בקצרה – מעולה. הבהירות גבוהה מספיק עם נתון טכני של עד 900 ניטים (Nits), התגובתיות מעולה עם קצב רענון של 120 הרץ ואין עיוות צבעים במידה ומסתכלים על המסך מהצד. הרזולוציה הנפרסת כאן מסתכמת ב-+Full HD, עם פריסה של 2400 על 1080 פיקסלים וזכוכית מסוג Gorilla Glass 5 להגנה.

הצבעים גם כן מדויקים למדי ונראים טוב, לא הרגשתי צורך לחפור בממשק ההגדרות על מנת לשחק עם הצבעים מאחר שכבר מהקופסה המכשיר מגיע על מצב “חי” שלא מציג צבעים עזים מידי אלא די מאוזנים.

Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

סוללה

קיבולת הסוללה שב-Redmi Note 12 Pro Plus עומדת על 5000 מיליאמפר/שעה, כשהיא תומכת בטעינה חוטית סופר-מהירה בהספק של 120 וואט עם מטען שכלול באריזה.

שיאומי מבטיחה שההספק הגבוה הזה יקפיץ עבורכם את המכשיר ל-100 אחוזים ממצב ריק תוך 19 דקות בלבד, והיא אכן עומדת בהבטחה הזו גם בבדיקה שלנו עם תוצאה של 19 דקות ו-34 שניות לטעינה מלאה (שימו לב, כדי לקבל את הטעינה המהירה באמת צריך לגשת להגדרות > סוללה > סוללה בתפריט למעלה > האצת מהירות טעינה).

חיי הסוללה עצמם טובים אך לא מדהימים, כך שבמצב “מאוזן” תוכלו לסיים יום עבודה שלם בשימוש בינוני במכשיר עם כ-20% נותרים ובמצב “ביצועים” ניתן להגיע לשעות הערב המאוחרות בשימוש בינוני, אך אז כבר תצטרכו להטעין אותו שוב. שימוש בינוני מוגדר עבורי כצפייה בסרטונים, גלישה ברשתות חברתיות, הודעות, שיחות ולעתים מעט צילום של תמונות.

את טבלת הטעינה המלאה ניתן למצוא להלן:

זמןאחוזיםפער זמן
22:56:541 אחוזים-
22:5810 אחוזיםדקה ו-6 שניות (סה"כ דקה ו-6 שניות)
22:5920 אחוזיםדקה (סה"כ 2 דקות)
23:0030 אחוזיםדקה (סה"כ 3 דקות)
23:0240 אחוזים2 דקות (סה"כ 5 דקות)
23:0450 אחוזים2 דקות (סה"כ 7 דקות)
23:0660 אחוזים2 דקות (סה"כ 9 דקות)
23:0870 אחוזים2 דקות (סה"כ 11 דקות)
23:1080 אחוזים2 דקות (סה"כ 13 דקות)
23:1390 אחוזים3 דקות (סה"כ 16 דקות)
23:16:28100 אחוזים3 דקות (סה"כ 19 דקות ו-34 שניות)

ממשק

ממשק המשתמש MIUI 14 אשר רץ על המכשיר אמנם מבוסס על אנדרואיד 12 כשאנחנו תכף נוגעים באנדרואיד 14, אך מדובר באחד מהממשקים האהובים עליי. אפשר לשנות כאן כמעט כל דבר, החל מהאנימציות הקטנות ועד לשינוי של מסך המשימות האחרונות בכפתור אחד.

Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

פיצ’רים ורמקולים

זה אמנם מצחיק שבמכשיר של 1800 ש”ח אנחנו מקבלים את זה ובמכשירים של 3500 לא, אך ב-Redmi Note 12 Pro Plus יש גם שקע אוזניות סטנדרטי מובנה (3.5 מ”מ) וגם נורית אינפרה-אדום (IR) לשליטה על מוצרי חשמל כמו הטלוויזיה, המזגן וכו’ ללא צורך בשלט הייעודי שלהם והיישר מהמכשיר.

מעבר לכך, הרמקולים של המכשיר טובים למדי. הם לא עומדים להעיף לכם את המוח, אבל הם ללא ספק חזקים ועם סאונד מאוזן. מדובר בזוג רמקולים הממוקמים במסגרת התחתונה ובמסגרת העליונה, אך לעומת מה שאתם כנראה חושבים, לא מדובר ברמקול תחתון כפול 2, אלא פשוט ברמקול תחתון שמפיק את רוב הסאונד ורמקול עליון משני שעוזר לקולות הרקע.

Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

השמע מהאפרכסת שמקדימה חזק מספיק, כך שלא נתקלתי בבעיה לשמוע את הצד השני בשיחה גם בסביבה רועשת, אם כי מספר פעמים כן שמתי לב שהמכשיר הנמיך את עוצמת השמע באפרכסת על דעת עצמו והייתי צריך להגביר אותה שוב.

מצלמה ראשית

במכשירי ביניים זה כבר הפך למנהג קבע, משקיעים במצלמה הראשית ומוסיפים עוד ועוד חיישנים משניים נחותים יותר כדי לציין שיש המון מצלמות במכשיר עבור השיווק בלבד. גם כאן אנחנו רואים מצב דומה, כשהמצלמה הראשית מפיקה תוצאות טובות למדי בזמן ששאר החיישנים במערך נחותים משמעותית.

המצלמה הראשית שמאחור במקרה הזה מציעה רזולוציה של 200 מגה פיקסל, כשהיא כוללת את חיישן ה-ISOCELL HPX בייצורה של סמסונג, אשר מגיע בגודל 1/1.4 אינץ’ ומעביר אור דרך מפתח צמצם של f/1.65 עם ייצוב אופטי מובנה (OIS) ועדשה שעשויה מ-7 חלקים (7P).

חשוב לדעת כי החיישן המדובר מסוגל להסריט ברזולוציה מירבית של 8K בקצב של 30 פריימים לשנייה, או ברזולוציית 4K בקצב של 120 פריימים לשנייה, אך לצערי כאן אנחנו לא מקבלים אף אחד מהם ונותרים עם רזולוציה מירבית של 4K בקצב של 30 פריימים לשנייה, מה שכנראה נובע מהגבלה של מערכת השבבים Dimensity 1080.

ביצועי המצלמה בפועל טובים מאוד בתנאי תאורה שמשיים, עם צבעים מציאותיים, פירוט מעולה וטווח דינמי טוב מהממוצע. בצילום בתנאי תאורה קשים התמונות כמובן סובלות מירידה באיכות, אך לא מירידה דרסטית. התמונות עדיין מציגות צבעים מציאותיים בדיוק כמו בתנאי תאורה טובים יותר, הפירוט אמנם סופג מכה אך אפשר לפתור אותה אם משתמשים במצב לילה וממתינים מספר שניות.

מה לא אהבתי?

שאר חיישני הצילום

אם אנחנו כבר נמצאים בגזרת הצילום, נסגור את החלקה הזו ונדבר על שאר החיישנים במערך מלבד החיישן הראשי. שיאומי מציידת את המכשיר ב:

 • חיישן משני ברזולוציית 8 מגה פיקסל (ISOCELL 4H7), עם מפתח צמצם f/2.2 וזווית צילום רחבה של 119 מעלות.
 • חיישן שלישי ברזולוציית 2 מגה פיקסל (OmniVision ov02b10), עם מפתח צמצם f/2.4 ואפשרות לצילום מאקרו.
 • מצלמת סלפי ברזולוציית 16 מגה פיקסל (OmniVision ov16a1q), עם מפתח צמצם f/2.4 ויכולות הסרטה ברזולוציה מירבית של Full HD בקצב של 60 פריימים לשנייה.
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

החיישן המשני אשר מיועד לצילום בזווית רחבה מפיק תוצאות סבירות בתנאי תאורה טובים, עם צבעים מעט חיים מידי לעומת המציאות, טווח דינמי שיכל לקבל שיפור על מנת להשתוות לתחרות ובאופן כללי כל התמונות מהחיישן הזה מגיעות עם ירידה משמעותית בפרטים בקצוות התמונה.

בתנאי תאורה קשים יותר התמונות מקבלות ירידה דרסטית באיכות הכללית, עם יותר מידי רעש דיגיטלי ושאריות של עיבוד תוכנתי לא טוב בתמונות, חוסר בחדות ואפשר לסכם את זה בעיקר כ-“אם אתם לא חייבים זווית רחבה אל תשתמשו”.

החיישן השלישי בגזרה מאפשר צילום מאקרו, אך בהתחשב בעובדה שמדובר ברזולוציה של 2 מגה פיקסל בלבד, מדובר בגימיק ולא יותר מזה.

התמונות גם בתנאי תאורה טובים מאוד לא ממש מפורטות, כך שאם תצלמו תמונה ממרחק קצת יותר גדול אבל מהחיישן הראשי ותבצעו זום לאחר מכן, תקבלו את אותה רמת פירוט או רמת פירוט טובה יותר וגם תרוויחו טווח דינמי רחב, צבעים מציאותיים וחדות משופרת.

מצלמת הסלפי שמקדימה דווקא כן מאפשרת צילום של תמונות שיספקו את חלקנו, אבל בתמונות שצילמתי בעיקר הפריע לי שבאור יום גוון העור שלי הופך לקצת יותר מידי כתום, כמו גם שיש חוסר ברור בטווח דינמי שפוגע במראה הכללי של התמונה. החדות והפירוט לעומת זאת כן נמצאים כאן, מה שאומר שאם אתם עורכים את התמונה לאחר מכן כן אפשר להוציא מכאן תוצאות טובות.

במהלך צילום לילי המכשיר מציע את מצב הלילה או מצב רגיל, אך בפועל לא כדאי לצלם עם מצב הלילה מאחר שחוץ מלהפוך את התמונה למרוחה, אתם בעיקר תפסידו את המספר שניות המתנה, את הפרטים בתמונה וכל חדות שהייתה קיימת בה. עדיף לצלם במצב האוטומטי, שם התוצאה המתקבלת סבירה, אמנם מעט רכה בחלקת הפירוט אבל עוברת.

ביצועים

זוכרים שאמרתי בפתיחה שהמכשיר הזה מזכיר לי את ההתחלה ולא במובן הטוב של הדבר? אז זו הסיבה המרכזית למשפט. הביצועים ב-Redmi Note 12 Pro Plus פשוט לא טובים. במהלך השבועיים שהשתמשתי בו חוויתי קריסות של הממשק על בסיס יומי, אפליקציות שנתקעות ומסך שפשוט מסרב להתעורר מהנעילה.

מה זה אומר בפועל? שאם ניסיתי לפתוח את המכשיר כדי להשתמש בו, המסך פשוט לא היה נדלק אלא אם כן הייתי לוחץ מספר פעמים על כפתור הנעילה עד שהיה קורה משהו (מסך שחור לדוגמה) או פעמיים כדי שיעביר אותי ישר לממשק המצלמה ומשם עברתי לעמוד הבית.

אפליקציות שנתקעות וקורסות? דמיינו שאתם גוללים בפייסבוק, רוצים לחזור לעמוד הבית, מחליקים על פס המחוות והוא לא מגיב. מחליקים שוב, לא מגיב. שוב? מגיב, אבל מה שקורה זה שהוא מעביר אתכם למסך בית ריק לחלוטין, כשלאחר מספר שניות מופיעה אנימציית טעינה. כן, אנחנו ב-2023 וצריך להמתין שמכשיר בכמעט 2000 ש”ח ימצא את הזמן להעלות את המסך בית.

עכשיו, לפני שאתם אומרים לי לעדכן תוכנה, אז כן, במהלך השימוש קיבלתי עדכון תוכנה למכשיר וכמובן שעדכנתי, אבל לצערי זה לא פתר שום דבר והבעיות המשיכו כסדרן.

מעבר לקריסות, תקיעות ומסך בית שחור, כשהמכשיר כן פעל כראוי הוא היה אחלה. לא הכי מהיר שפגשתי כמובן אבל זריז למדי בפתיחת אפליקציות, עם סורק טביעות אצבע מהיר במיוחד ובאופן כללי הציע חווית שימוש חלקה יותר.

עם זאת, החוויה החלקה הזו לא התפרסה על הממשק כולו, כשהדבר הנוסף שהציק לי לא מעט זה שאם אתם מצלמים תמונות ורוצים לעבור בין המצלמה הראשית למצלמה הרחבה, תצטרכו להמתין בין 1.5-3 שניות כדי שהמצלמה הרחבה תיפתח ותוכלו להתחיל לצלם, מה שלטעמי לא מתקבל על הדעת במכשיר כזה.

Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

מה מוריד עוד יותר? שאם תרצו להגדיר שהמכשיר ירוץ על 120 הרץ כל הזמן, גם כשאתם לא נוגעים בו, זה לא אפשרי. למה זה כל כך מעצבן? כי שיאומי מציגה כאילו שלכאורה זה אפשרי, משמע שאם תיכנסו להגדרות > תצוגה > קצב רענון, כן תראו שיש שם ממשק שמאפשר בחירה ב-120 הרץ במקום מצב ברירת המחדל שמבצע התאמה אוטומטית, אבל גם בהגדרה הזו זה לא באמת עובד.

למה זה מציק מעבר לעובדה שהממשק גורם לחשוב שיש באמת אפשרות כזאת? כי ישנן אפליקציות במכשירים מסוימים שלא ירוצו ב-120 הרץ אלא אם כן תכריחו אותן, כמו יוטיוב לדוגמא. לגלול ביוטיוב ב-60 הרץ במכשיר שתומך ב-120 הרץ זה לא כיף, במיוחד אם כבר התרגלתם ל-120 הרץ והעיניים שלכם כבר רואות את ההבדל ככה שכל כניסה ליוטיוב מרגישה הרבה פחות חלקה.

עיצוב

אם הביצועים לא החזירו אתכם לעבר של תחילת מכשירי שוק הביניים, קבלו את המבנה שעשה קאמבק. שיאומי בחרה לבנות את ה-Redmi Note 12 Pro Plus בצורה שלא פגשתי ככה הרבה זמן, שזה אומר שפאנל התצוגה יושב בשכבה נפרדת וקטנה יותר מהמסגרת שמקיפה אותו, מה שאומר שהמכשיר מרגיש הרבה פחות נוח ביד לעומת מכשירים אחרים שמשלבים בין השניים.

כששכבה אחת קטנה יושבת על שכבה רחבה יותר, אפשר להרגיש ביד את הפער בין השכבות בכל זמן שמחזיקים את המכשיר, ומעבר לעובדה שזה מרגיש ונראה זול, זה פשוט לא נוח ביד.

Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Redmi Note 12 Pro Plus 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

מנגד, הטכניקה עצמה של מיקום פאנל התצוגה בצורה שלא מתמזגת באופן חלק אל המסגרת היא לא צורה שלא רואים במכשירי ביניים אחרים, אלא שמכשירים אחרים יוצרים פחות מרווח בין המסגרת לשכבת התצוגה, ככה שזה לא ממש מורגש לעומת המצב כאן.

עוד בגזרה העיצובית, מישהו מוכן להסביר לי למה מישהו התעצל במחלקה העיצובית של שיאומי ובחר שכל גרסאות הצבע של המכשיר יגיעו עם קופסה שכוללת תמונה שלו בצבע לבן? אם קניתי מכשיר שחור או כחול, למה על הקופסה יש תמונה של מכשיר לבן? זה אמנם מאוד קטנוני ולא קריטי, אבל היי, למה מלכתחילה? אם כבר שמתם תמונה, לפחות שתהיה תמונה נכונה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Redmi Note 12 Pro Plus 5G

הרדמי נוט 12 פרו פלוס הוא מכשיר שהיה יכול להיות מוצלח אם היו מקדישים אליו קצת יותר תשומת לב, החומרה כאן היא לא הבעיה העיקרית כמו התוכנה שמעיבה על החוויה כולה.

הטעינה הסופר-מהירה מרשימה מאוד, המצלמה הראשית מפיקה אחלה תוצאות וגם הרמקולים טובים, אך חבל ששאר מערך הצילום לא טוב, שהביצועים לא טובים בלשון המעטה ולא עומדים בקו אחד עם תג המחיר של המכשיר ושהמבנה יכל להרגיש יותר טוב ביד.

בסך הכל, אני בספק שהייתי ממליץ למישהו כרגע לרכוש את הרדמי נוט 12 פרו פלוס, לפחות עד שיתוקנו בעיות הביצועים או שהמחיר יירד משמעותית.

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
6/10
חומרה וביצועים
5/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
8/10
סוללה
8/10
מצלמה
7/10
7.6
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • מסך
 • מצלמה ראשית
 • ממשק
מה פחות אהבנו
 • מצלמה רחבה ומאקרו
 • עיצוב
 • ביצועים

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: 1849 שקלים
 • שוק פתוח: 1559 שקלים


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים