מחכים לקרב הכלוב: אילון מאסק ומארק צוקרברג עוקצים זה את זה

לוגו X מול Threads

מארק צוקרברג סיפק עדכון על קרב הכלוב בינו ובין אילון מאסק בפוסט שפירסם דרך הרשת החברתית הטריה Threads, וסיפק את התאריך 26 באוגוסט כאפשרי מבחינתו ליישום הקרב, תוך שהוא מזלזל ביריבו ומציין כי הוא לא יופתע אם מאסק לא יופיע לקרב.

נושא הקרב בין שני המיליארדרים הגיע בעקבות המלחמה על טוויטר, שהפכה בתקופה האחרונה לחריפה יותר, זאת לאחר שמטא, שבבעלותה אינסטגרם, פייסבוק ו-וואטסאפ החליטה להשיק רשת חברתית מתחרה בדמות Threads בחודש שעבר.

בתגובה, שיגר אילון מאסק, הבעלים הטרי יחסית של טוויטר, שכבר הספיקה לקבל שינוי שם ל”איקס” (X), מספר הלצות כהרגלו, וגם קריאת תיגר על מארק צוקרברג, מייסד ומנכ”ל מטא, וביקש כי השניים יערכו ביניהם קרב, ובאופן מפתיע – צוקרברג קיבל את ההזמנה.

את הפוסט שלו כתב צוקרברג כתגובה להתעוררות מחדש של מאסק בנושא לאחר תקופה מסוימת. מאסק עקץ את צוקרברג כשציין כי הוא “מרים משקולות במהלך היום כי אין לא זמן להתאמן בזמן העבודה”, אך בעקבות ציוץ של מאסק מלפני שעות בודדות (מצורף מטה), אנחנו שואלים אותו בחזרה – איך יש לך זמן לשחק בדיאבלו, אבל לא לקחת את הזמן להתאמן לקרב הכלוב שאתה הגית.

בין לבין העקיצות שסיפקו השניים הספיק צוקרברג להציג בפני העולם את התקדמותו בתחומי הלחימה, ובסוף החודש הקודם העלה תמונה בה הודיע כי קיבל חגורה כחולה באומנות הלחימה ג’יו-ג’יטסו ברזילאי (דרגה שניה אחרי חגורה לבנה). לגבי מאסק נאמר גם כן כי הוא התאמן באומנויות לחימה שונות, בהן גם ג’יו-ג’יטסו ברזילאי.

מאסק לא התייחס באופן ישיר לתמונה, אך כן אמר בציוץ ששיגר אתמול כי “אם הקרב יהיה קצר, אני כנראה אנצח. אם ארוך, הוא [צוקרברג] כנראה ינצח בגלל סיבולת גבוהה. אני יותר גדול ממנו ויש סיבה שבגינה ל-MMA יש קטגוריות משקל“.

בכ-1.85 מטרים אילון מאסק אכן גבוה יותר ממארק צוקרברג, שגובהו כ-1.71 מטרים. משקלים אמנם עשויים להשתנות, אך על פי כמה דיווחים, משקלו של צוקרברג עומד על כ-70 ק”ג, בעוד שמשקלו של מאסק נע בין 75-85 ק”ג

קרב הכלוב בין השניים כנראה שלא יתרחש, לא כל עוד מאסק וצוקרברג נהנים ממלחמת העקיצות ברשתות החברתיות שלהם, מה שמספק לנו לא מעט בידור, כאשר ביממה האחרונה הספיק מאסק לצייץ כי את הקרב הוא מתכנן לשדר בשידור ישיר דרך הפלטפורמה של X, כאשר כל ההכנסות מהאירוע יועברו לצדקה למען חיילים משוחררים.

צוקרברג עקץ אותו בתגובה ואמר: “לא כדאי שנשתמש בפלטפורמה אמינה יותר שיש בה את האפשרות לגייס כסף לצדקה?”, זאת בהתייחסות לכך שבפייסבוק ואינסטגרם קיימת אפשרות לערוך קמפיינים לגיוס כספים, מה שלא קיים בשלב זה בפלטפורמה של X.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים