מפרט מעבדי ה-Raptor Lake Refresh נחשף על ידי MSI

מעבדי ה-Raptor Lake השולחניים החדשים (מקור אינטל) מעבדי ה-Raptor Lake השולחניים החדשים (מקור אינטל)

חברת MSI חשפה בטעות את המפרט הטכני של מעבדי ה-Raptor Lake Refresh מהדור ה-14 הקרוב של אינטל. המעבדים צפויים להגיע כשיפור קל לעומת דגמי ה-Raptor Lake מהדור ה-13, זאת מלבד מעבד ה-Core i7-14700K, שמקבל שדרוג משמעותי יותר בדמות 4 ליבות נוספות.

במהלך אירוע שעסק בלוחות האם השונים של MSI, החברה הציגה בטעות שקופית על מעבדי הדור ה-14 הקרובים של אינטל, שקופית שסומנה כ”תחת הסכם סודיות, לא לשיתוף!” (NDA, do not share), ובעוד ש-MSI הספיקה להוריד כבר את הסרטון שהפר את ה-NDA, הרי שבאינטרנט אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור.

השקף החדש מאשר למעשה את הפרטים הידועים לנו על מעבדי ה-Raptor Lake Refresh מהדור ה-14 הקרוב של אינטל, המגיעים כרענון גרסה קל למעבדי ה-Raptor Lake מהדור ה-13, ובדומה להם יגיעו בייצור ה-Intel 7 וישלבו ליבות הביצועים (P – Performance Core) מסוג Raptor Cove וליבות Gracemont יעילות (E – Efficient Core).

הדלפת MSI על מעבדי ה-Raptor Lake Refresh (מקור MSI)
הדלפת MSI על מעבדי ה-Raptor Lake Refresh (מקור MSI)
שלושת מעבדי ה-Raptor Lake Refresh שהוצגו בשקף הם:
  • מעבד ה-Core i5-14600K – שיגיע בתצורת 6P+8E בדומה לדור הקודם עם שיפור ביצועים ממוצע של כ~3%.
  • מעבד ה-Core i7-14700K – שיגיע בתצורת 8P+12E, תוספת של 4 ליבות E יעילות המספקות שיפור ביצועים ריבוי ליבות של כ~17%.
  • מעבד ה-Core i9-14900K – שיגיע בתצורת 8P+16E בדומה לדור הקודם עם שיפור ביצועים ממוצע של כ~3%.

שיפור ביצועים ממוצע של כ~3% תואם את המידע הקיים על כך שאינטל תשדרג את תדרי המעבדים החדשים ב-200MHz, כאשר ההבדל המהותי היחיד הוא במעבד ה-Core i7 החדש, שמקבל תוספת ליבות ועימה שיפור ביצועים ניכר יותר של כ~17% בריבוי נימים.

ניתן לומר כי פרט המידע היחיד שחסר לנו כיום על מעבדי ה-Raptor Lake Refresh הקרובים של אינטל הוא צפי הזמינות והמחיר שלהם, דבר שנוכל לגלות בהשקה הצפויה עליהם באירוע ה-Innovation 2023 בחודש ספטמבר הקרוב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים