תקן Matter 1.2 המעודכן מוסיף תמיכה ב-9 סוגי מוצרים חכמים

תקן Matter 1.2 (מקור CSA) תקן Matter 1.2 (מקור CSA)

ארגון ה-CSA (ר”ת Connectivity Standards Alliance), האחראי על תקן מוצרי הבית החכמים Matter, הכריז על השקת תקן ה-Matter 1.2 החדש, אשר מוסיף תמיכה ב-9 סוגי מוצרי שונים, בהם מקררים, שואבי אבק רובוטיים ועוד, זאת לצד שיפורים נוספים.

תקן ה-Matter שהוכרז בסוף 2022 נועד לעשות סדר בעולם האינטרנט של הדברים והבית החכם על ידי יצירת תקן אחיד לתקשורת בין המוצרים.

הוא נוצר על ידי ארגון ה-CSA בו שותפות מאות חברות, בהן אפל, סמסונג, אמזון, גוגל ועוד, דבר המבטיח אימוץ מהיר לתקן ופתרון לחוסר התקשורת הקיים בין היצרנים השונים.

בין השיפורים השונים לתקן ניתן למצוא תמיכה מורחבת למנעולים המותאמים לשימוש באיחוד האירופאי, הוספת מערכת תיאורים למוצרי הבית החכם השונים עם אפשרות ליצור היררכיה בהפעלת המוצרים (איגוד והפעלה של מספר גופי תאורה יחדיו למשל) וכן הוספת תמיכה יעודית ל-9 סוגי מוצרים חדשים.

תקן Matter 1.2 (מקור CSA)
תקן Matter 1.2 (מקור CSA)

המוצרים הנתמכים על ידי Matter 1.2

בין תשעת המוצרים החדשים שהתווספו לתקן ה-Matter 1.2 ניתן למצוא:

  • מקררים – התאמה טובה יותר לניהול מקררים מעבר לטמפרטורה ומעקב עם התאמה למקררים יעודיים כמו מקפיאים, מקררי יין ועוד.
  • מזגנים – יחד עם התמיכה הקיימת בתקן 1.0 במערכות מיזוג אוויר (HVAC) ותרמוסטטים, בגרסה החדשה נוספה תמיכה במערכות קירור עצמאיות ופתרונות איוורור.
  • מדיח כלים – נוספה תמיכה בפעולות בסיסיות, בהן הפעלה של המדיח, קבלת התראות, מידע ועוד.
  • מכונות כביסה – אפשרות למשלוח התראות על מצב הפעולה של המכונה (עדכון עתידי יוסיף תמיכה גם במייבשי כביסה).
  • שואבים רובוטיים – מעבר לתמיכה בפונקציות בסיסיות כמו התחלת פעולת ניקוי וקבלת התראות, יתאפשר מעבר בין מצבי הניקוי השונים של השואב וקבלת מידע לגבי שגיאות, טעינה ועוד.
  • גלאי עשן / פחמן חד חמצני – תמיכה במשלוח התראות אודיו והתראות ויזואליות על הפעלת הגלאי בנוסף לעדכון על מצב הסוללה ומידע מהגלאי.
  • חיישני זיהום אוויר – תמיכה בקבלת מידע על רמות מזהמי אוויר שונים, בהם PM1, PM 2.5, PM10, CO2 ועוד.
  • מטהרי אוויר – תמיכה בקבלת מידע על זיהום אוויר, הפעלת פיצ’ר האיוורור המובנה, תרמוסטט ועוד.
  • מאווררים – תמיכה במאווררים בתור אביזר נפרד עם שליטה על אפשרות תנועה (בהתאם לדגם), שינוי כיוון אוויר ומהירות.

תקן ה-Matter נועד לפתור את הבעיה המקורית של פתרונות הבית החכם, שלא תמיד הסכימו לדבר אחד עם השני בצורה פשוטה או קלה או פשוט השתמשו בתקנים יחודיים ליצרן הספציפי בלבד.

התקן החדש וגרסת 1.2 המעודכנת של התקן מהווים צעד נוסף של ארגון ה-CSA ליצירת פתרון אחיד לשלל המוצרים החכמים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים