הוכרז: Samsung Odyssey Ark 2nd Gen – דור שני למסך הגיימינג בגודל 55 אינץ’

מסך Odyssey Ark (מקור סמסונג)

סמסונג (Samsung) הכריזה על ה-Odyssey Ark 2nd Gen (דגם G97NC), הדור החדש של מסך ה-Ark העצום בגודל 55 אינץ’ המשתייך למשפחת מסכי הגיימינג Odyssey של סמסונג.

מסך ה-4K מגיע עם תדר רענון של 165Hz וכולל אפשרות לסיבוב לקבלת תצוגה אנכית והצגת תוכן מ-4 חיבורים בו זמנית.

כפי שהשם שלו רומז, מסך ה-Ark החדש הוא הדור השני והמעודכן של סמסונג למסך ה-Odyssey Ark העצום המקורי אותו הציגה החברה בתערוכת CES 2022, מסך שאף הגיע לארץ מאוחר יותר עם תג מחיר לא נמוך של כ~16 אלף ש”ח.

על פניו, הדור החדש אינו משנה הרבה, כאשר אנו מקבלים שוב את פאנל ה-VA העצום והקעור של סמסונג בגודל 55 אינץ’, המגיע ברזולוציית 4K UHD ומשלב תאורת Quantum Mini LED בעלת 1056 אזורי תאורה נפרדים. הוא עומד בתקן ה-Quantum HDR 32x עם בהירות מקסימלית של 3200 ניט וב-95% מתקן הצבעים DCI-P3.

מאחר שמדובר על מסך גיימינג מסדרת ה-Odyssey, מסך ה-Ark החדש מציע מספר פיצ’רים החשובים לגיימרים, בהם תמיכה בטכנולוגיית ה-FreeSync Premium Pro של AMD, בנוסף לתמיכה ב-HDR 10+ gaming.

זמן התגובה שלו עומד על 1ms ותדר הרענון גבוה יחסית ב-165Hz, רחוק ממהירויות השיא שאנו רואים כיום, אך בהתחשב בגודלו סביר להניח שזהו לא הפקטור החשוב בקניית מסך כמו ה-Ark.

מסך Odyssey Ark (מקור סמסונג)
מסך Odyssey Ark (מקור סמסונג)

הפיצ’ר החשוב ביותר במסך ה-Ark הוא עדיין האפשרות לסובב אותו לקבלת תצוגה אנכית וגבוהה במיוחד בזכות קעירות של 1000R, דבר השימושי במיוחד לאור היכולת שלו להציג 4 תצוגות בו זמנית.

כאן גם מגיע השינוי העיקרי בדגם החדש. בעוד שבדור הקודם ניתן היה להציג תוכן מחיבור HDMI אחד בלבד עם אפשרות לשימוש בדפדפן המובנה או אפשרויות המסך החכמות האחרות דוגמת סטרימינג בתצוגות הנוספות, בדור החדש המסך יכול להציג תוכן מ-4 חיבורים שונים בו זמנית עם תמיכה ב-KVM, דבר המאפשר להשתמש בו עם מספר מחשבים במקביל.

שינוי קטן נוסף הוא החלפת ארבעת חיבורי ה-HDMI בדור הקודם, כשהדגם החדש מגיע עם 2 חיבורי HDMI 2.1, חיבור HDMI 2.0 וחיבור DisplayPort למתן אפשרות חיבור טובה יותר על מנת לנצל את תדר הרענון של המסך.

מפרט טכני: Odyssey Ark 2nd Gen

  • גודל –  55 אינץ’ ביחס 16:9.
  • פאנל – VA ברזולוציית 4K UHD של 3840×2160 ותאורת Mini LED.
  • קעירות – 1000R.
  • תקן צבע – DCI-P3 95%.
  • תקן HDR – תקן Quantum HDR 2000.
  • תדר רענון – 165Hz.
  • זמן תגובה – 1ms GtG.
  • רמקולים – 2.2.2 בעוצמה של 60W.

מחיר מסך ה-Odyssey Ark 2nd Gen החדש של סמסונג עומד על 3,000 דולר (כ~12,123 ש”ח), ירידה של 500 דולר לעומת הדור הקודם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים