חברת Vivo מצטרפת לוואווי ושיאומי ומשיקה מערכת הפעלה עצמאית

תמונה: Vivo

נתחיל בלומר שעדיין אין חשש מהפרידה של היצרניות הסיניות מאנדרואיד וגוגל, ולמרות שראינו לאחרונה גל של שחקניות טלפונים סיניות שמשיקות מערכות הפעלה חדשות ועצמאיות משלהן, במקרה של שיאומי ושל Vivo לא מדובר בפרידה מאנדרואיד, לפחות לא בדרך שבה נאלצה וואווי (Huawei) לעשות זאת כשהציגה את HarmonyOS.

הכירו את BlueOS של Vivo

במסגרת כנס המפתחים שלה הציגה חברת Vivo הסינית את מערכת ההפעלה בפיתוח העצמאי BlueOS במטרה להציע תאימות גבוהה יותר למכשיריה ובידול מיתר הטלפונים מבוססי אנדרואיד הזמינים כיום בשוק.

ב-Vivo מציינים כי המערכת החדשה תספק תנועה חלקה יותר של ממשק המשתמש, ולדברי החברה מדובר במערכת הפעלה שתוכל לעבוד עם מגוון אפשרויות לאינטראקציה, בהן הפעלה באמצעות קול, טקסט, מחוות, שפת הסימנים ואפילו גלי מוח.

בחברה מציינים כי BlueOS תספק ביצועים עדיפים על פני הגרסאות הקיימות של מערכת ההפעלה אנדרואיד, ומזכירים שיפור של עד 67% בביצועי הזיכרון ושיפור בזמן התגובה של אפליקציות בעד 18%.

חלק חשוב לא פחות מגיע דרך התמיכה במגוון רחב של מכשירים, החל מכאלה שמגיעים עם כמות זיכרון נמוכה במיוחד של עד 32 מגה-בייט או מעבדים העובדים בתדר נמוך של עד 200 הרץ ועד לרמה של מעבדי 4 גיגה-הרץ עם זיכרון של 24 גיגה-בייט, מה שמעיד על השימוש במערכת ההפעלה גם עבור מוצרים נוספים, בהם שעונים חכמים, מוצרים לרכב, אוזניות, מוצרי בית חכם והאינטרנט של הדברים (IoT) ולא רק בטלפונים וטאבלטים.

מערכת ההפעלה BlueOS
תמונה: Vivo

ממשיכה את התמיכה במשתמשי אנדרואיד

בעוד ש-BlueOS מוגדרת כמערכת בפיתוח עצמאי של Vivo, היא עדיין נשענת על הבסיס של AOSP (ר”ת Android Open Source Project), זאת בדומה למערכת ה-HyperOS של שיאומי.

בשלב זה לא ציינה החברה האם התמיכה ב-AOSP תגיע רק עבור מכשירים ניידים כמו טלפונים וטאבלטים כפי שעשתה שיאומי עם HyperOS, אך ניתן להניח כי החברה תציג גרסה שונה בפיתוח העצמאי שלה עבור יתר המוצרים אותם היא מציעה ללקוחותיה.

ב-Vivo ממשיכים להישען על הבסיס של אנדרואיד כמערכת פתוחה בטלפונים כדי להמשיך ולתמוך במשתמשים עם הכלים שמציעה גוגל כחלק ממערכת ההפעלה (כמו חנות גוגל פליי), אך לצד זאת מציינים בחברה כי את ספריית התוכנה הם מפתחים באופן עצמאי באמצעות שפת התכנות ראסט (Rust).

בשלב זה לא מספקת החברה מידע אודות מתי תושק מערכת ההפעלה עבור כלל המוצרים שלה, כך שכרגע ניתן להניח כי היא תמשיך לשווק טלפונים בישראל ובשווקים נוספים מחוץ לסין עם מערכת ההפעלה אנדרואיד וממשק ה-FunTouch, כאשר בסין משיקה החברה את ממשק ה-OriginOS 4 המותאם בסמוך להכרזתה על BlueOS.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים