טכנולוגיית שיפור הביצועים FidelityFX Super Resolution של AMD בדרך לסלולר (הדלפה)

טכנולוגיית ה-FidelityFX Super Resolution (להלן FSR) של AMD בדרך להשתלב בתחום הסלולר, כך עולה מהדלפה חדשה, לפיה AMD, סמסונג (Samsung) וקוואלקום (Qualcomm) החליטו על פיתוח משולב של ה-FSR במטרה להטמיע את טכנולוגיית שיפור ביצועי הגיימינג בפלטפורמות הסלולריות של שתי החברות.

שחקני מחשב רבים מכירים כיום את מגוון הטכנולוגיות השונות כמו FSR של AMD ו-DLSS של אנבידיה, המיועדות לשיפור ביצועי הגיימינג על המחשבים שלהם על ידי רנדור משחקים ברזולוציה נמוכה והגדלה שלה לאחר מכן לקבלת כמות פריימים גבוהה יותר, כאשר כל טכנולוגיה כזו מבצעת את התהליך באופן מעט שונה.

לאחר שאפל הציגה את טכנולוגיית ה-MetalFX בסדרת מכשירי האייפון 15 פרו מבוססי שבבי ה-A17 Pro, נראה כי קוואלקום וסמסונג מעוניינות לאמץ את טכנולוגיית ה-FSR של AMD ולשלב אותה במערכות על שבב של שתי החברות, דבר שלא אמור להפתיע רבים במקרה של סמסונג לאור שיתוף הפעולה המתמשך בין החברות לשילוב טכנולוגיית ה-RDNA הגרפית של AMD בשבבי ה-Exynos של החברה.

שילוב טכנולוגיית ה-FSR במערכות על שבב במכשירים הסלולריים אפשרית לאחר שהן עברו לא מעט שיפורים ושדרוגים במהלך השנים האחרונות, עם שילוב טכנולוגיות דוגמת ה-Ray Tracing מעולם המחשוב יחד עם שיפורים לביצועי הבינה המלאכותית על גבי מערכות השבבים עצמן, כאשר רק לאחרונה הציגה קוואלקום את פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 3, המסוגלת לחולל תמונה באמצעות מודל ה-Stable Diffusion בתוך פחות משניה.

מאחר שמדובר בהדלפה בלבד יש לקחת את המידע בעירבון מוגבל, זאת על אף כי Tech_Reve נחשב למקור מידע אמין למדי, כאשר כרגע לא ידוע מתי תשולב טכנולוגיית ה-FSR במערכות השבבים הסלולריות של קוואלקום וסמסונג בפועל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים