מעכשיו כל אחד יכול ליצור ChatGPT מותאם אישית עם ה-GPTs

GPTs (מקור OpenAI) GPTs (מקור OpenAI)

במהלך ה-OpenAI DevDay, אירוע המפתחים הראשון של OpenAI שנערך אמש (ב’ 6.11), הציג סם אלטמן, מנכ”ל החברה, את ה-GPTs, אפשרות חדשה ליצירת גרסאות מותאמות אישית של צ’אטבוט ה-ChatGPT.

בנוסף, החברה הציגה את ה-GPT-4 Turbo, גרסה משופרת של מודל ה-GPT-4 הנוכחי עם תמיכה בקלט ארוך יותר ואפשרות לשילוב מדיה, שילוב של מחולל התמונות DALL·E 3 באופן מובנה ועוד.

הכירו את GPTs – גרסאות מותאמות אישית של ChatGPT

בהתחשב בכך כי צ’אטבוט ה-ChatGPT של OpenAI עדיין לא הספיק לחגוג שנה להשקתו, קשה שלא להתפעל ממרוץ החימוש בתחום הבינה המלאכותית שהתחיל עם השקתו, כאשר לפי החברה יש כבר כ~100 מיליון משתמשים פעילים המבצעים בו שימוש מדי שבוע ומעל 2 מיליון מפתחים העושים שימוש ב-API של החברה.

עם כל היתרונות הרבים של ChatGPT, מדובר בפתרון שנועד לשימוש כללי ולא כמענה למשתמש ספציפי, דבר אותו OpenAI רוצה לתקן עם הכרזתה על ה-GPTs, גרסאות מותאמות אישית של ה-ChatGPT אותן יכולים משתמשים ליצור באמצעות הכלי היעודי של החברה בצורה נוחה ופשוטה יחסית.

משתמשים ומפתחים יוכלו ליצור מגוון GPTs המותאמים לשירותים ספציפיים, לדוגמה, סו שף שיוכל להמליץ על מנות אותן יכול המשתמש להכין בהתאם להעדפות שלו והמרכיבים שזמינים לו כרגע בבית או מנטור למתמטיקה שיוכל לסייע לילדים עם בעיות חשבון וגימטרה.

את ה-GPTs משתמשים יוכלו לשמור לשימוש עצמי בלבד, לשתף אותם עם משתמשים אחרים או להעלות ולמכור אותם בחנות GPTs היעודית אותה תפתח OpenAI מאוחר יותר החודש. משתמשי OpenAI enterprise יוכלו ליצור GPTs יעודיים לשימוש פנימי וסגור בתוך החברה.

אפשרות יצירת והשימוש ב-GPTs תהיה זמינה למשתמשי ChatGPT Plus ו-ChatGPT Enterprise בתשלום כבר במהלך השבוע הנוכחי. החברה ציינה כי היא תציע את ה-GPTs למשתמשים נוספים בקרוב מבלי לנקוט בתאריך ספציפי.

GPT-4 Turbo

OpenAI אולי לא מפתחת כרגע את GPT-5, אך זה לא מפריע לה לשדרג את מודל ה-GPT-4 העדכני של החברה ולהציג את גרסת ה-GPT-4 Turbo המשופרת שלו.

המודל החדש מעודכן עם מידע עד אפריל 2023, כאשר החברה הגדילה את הקלט של המודל ל-128k, גודל המקביל ליותר מ-300 עמודי טקסט בפרומט בודד.

מודל הטורבו החדש כולל אוסף שיפורים גדול נוסף, בהם תמיכה בעיבוד תמונה עם אפשרות לשלוח תמונות למודל כקלט, שילוב מובנה של מחולל התמונות DALL·E 3 ליצירת תמונות חדשות ואף אפשרות לבצע שיחה קולית עם המודל, הכולל מנוע טקסט לדיבור (TTS) חדש עם אפשרות לבחירה בין שישה קולות אנושיים ליצירת מענה קולי למשתמש.

יתרון גדול נוסף למפתחים שמגיע עם ה-GPT-4 Turbo הוא מחיר השימוש הנמוך יותר של המודל, עם עלות הנמוכה פי 3 שעומדת על 0.01 דולר לטוקן קלט ונמוכה פי 2 לטוקן פלט, שמגיע במחיר של 0.03 דולר בהשוואה למודל ה-GPT-4 הנוכחי.

מודל ה-GPT-4 Turbo זמין למשתמשי ChatGPT Plus ו-ChatGPT Enterprise בתשלום.

אירוע ה-OpenAI DevDay המלא:


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים