סמסונג מציגה את הבינה המלאכותית הגנרטיבית Samsung Gauss

Samsung AI Forum 2023 Samsung AI Forum 2023

סמסונג הכריזה במהלך אירוע Samsung AI Forum 2023 שנערך בימים אלו על ה-Samsung Gauss, מודל בינה מלאכותית חדש שנוצר על ידי מחלקת המו”פ Samsung Research וכולל מודל שפה גדול, מודל כתיבת קוד ומחולל תמונות מובנה המיועד להשתלב במגוון מוצרי החברה.

מירוץ החימוש בתחום הבינה המלאכותית אינו פוסח על סמסונג ולאחר שזכינו להכיר השבוע את Grok, הבינה המלאכותית של אילון מאסק ו-xAI ואת אפשרות התאמת ה-ChatGPT של OpenAI עם ה-GPTs, סמסונג מצטרפת למירוץ ומציגה את Samsung Gauss, מודל בינה מלאכותית חדש הקרוי על שם קרל פרידריך גאוס, אחד מגדולי המתמטיקאים של כל הזמנים.

נושא הבינה המלאכותית הפך להיות חשוב לא רק בתחום המחשוב, אלא גם בסלולר, עם דגש הולך וגובר של יצרני הפלטפורמות הסלולריות על ביצועי הבינה המלאכותית בשבבים שלהם.

פלטפורמת ה-Snapdragon 8 Gen 3 העדכנית של קוואלקום, לדוגמה, מסוגלת לחולל תמונה בתוך פחות משניה עם מחולל ה-Stable Diffusion באופן מקומי על גבי המכשיר בו היא משולבת.

מה זה Samsung Gauss?

Samsung Gauss מתחלק למעשה לשלוש:

  • Samsung Gauss Language – מודל שפה גדול (LLM), בדומה ל-ChatGPT, המיועד להבין שפה ולסייע למשתמש בפעולות שונות כמו כתיבת מיילים, יצירת תקציב למסמכים או תרגום מלל.
  • Samsung Gauss Code – מודל לכתיבת קוד שנועד לעבוד עם עוזר בשם code.i על מנת לסייע למפתחים לכתוב קוד בצורה מהירה ופשוטה.
  • Samsung Gauss Image – מודל גנרטיבי יעודי לתמונות שיהיה מסוגל ליצר תמונות לפי מלל, לבצע עריכה חכמה, לשפר רזולוציה לתמונות קיימות ועוד.
Samsung Gauss (מקור סמסונג)
Samsung Gauss (מקור סמסונג)

לפי סמסונג, Samsung Gauss נמצא בשלב בדיקות פנימיות עם צפי השקה בעתיד הקרוב. ניתן להניח כי סמסונג תשיק את גאוס רשמית בסמוך להכרזה על סדרת הגלקסי S24 הבאה של החברה סביב ינואר 2024.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים