חברת OpenAI דוחפת ליצירת AI עם אינטליגנציה הדומה לזו של בני האדם

לוגו OpenAI

חברת OpenAI עובדת על פיתוח ה-GPT-5, הדור הבא של מודל ה-GPT עליו מבוסס צ’אטבוט ה-ChatGPT המוכר של החברה, זאת לצד עבודתה על חזון ה”בינה המלאכותית הכללית” AGI (ר”ת artificial general intelligence), בינה מלאכותית בעלת אינטליגנציה הדומה לזו של בני האדם, כך חשף סם אלטמן (Sam Altman), מנכ”ל OpenAI, בראיון Financial Times.

מה קורה עם GPT-5?

המירוץ לפסגה בתחום הבינה המלאכותית, שהחל עם השקת ה-ChatGPT לפני כשנה, הביא עימו לא מעט שמות גדולים לתחום, בהם גוגל עם Bard, ה-Grok של 𝕏 ואוסף נרחב של מודלי בינה מלאכותיים שונים שהתפתחו בקצב מהיר ואף יצרו חשש מפני הסכנות הטמונות בבינה המלאכותית, דבר שהוביל את OpenAI להצהיר באפריל כי היא לא מפתחת את GPT-5.

עכשיו מתברר כי במקביל למודל ה-GPT-4 Turbo, גרסה משודרגת של מודל ה-GPT-4 אותו הציגה החברה החודש לצד האפשרות ליצור פתרונות בינה מלאכותיים אישיים עם ה-GPTs, החברה עובדת כבר על מודל ה-GPT-5 הבא, אך ללא צפי השקה נכון להיום.

לפי אלטמן, על אף ש-GPT-5 צפוי להיות גרסה מתקדמת יותר של GPT-4, בשלב זה הוא לא יכול להגיד בדיוק אילו יכולות וכישורים יהיו למודל החדש.

הוא מציין שעד שהחברה לא תאמן את המודל החדש מדובר על “משחק ניחושים” לגבי היכולות שיהיו למודל הבא של החברה.

אלטמן אף התייחס ל”צוואר הבקבוק” שנוצר בתעשיית ה-AI העולמית לאור ההתבססותן של חברות רבות על מאיצי ה-H100 של אנבידיה, שהפכו להיות למוצר החם בתעשיה ומגיעים בעלות לא קטנה של 40 אלף דולר, דבר שייפתר בעתיד עם כניסתן של גוגל, מיקרוסופט, AMD ואינטל אל שוק מאיצי ה-AI כשחקנים משמעותיים יותר.

AI עם אינטליגנציה של בני אדם

בזמן ש-OpenAI מוכרת במיוחד בזכות ChatGPT ומחולל התמונות DALL·E, אלטמן ציין כי החזון הגדול של החברה הוא ליצור את ה-AGI, פתרון בינה מלאכותית כללי, שיהיה בעל אינטליגנציה המקבילה לזו של בן אדם, כאשר “החתיכה הגדולה שחסרה” במאמץ זה העא בניסיון להבין מה בדיוק זקוקה מערכת בינה מלאכותית על מנת לבצע קפיצות בהבנה.

אין ספק כי פתרונות הבינה המלאכותיים השונים הפכו להיות נפוצים יותר בתקופה האחרונה, ויהיה מעניין לראות מה יהיו היכולות של GPT-5 ומתי נזכה לראות פתרון AGI יעודי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים