ולפעמים החגיגה נגמרת: גוגל תפסיק להציע אחסון בלתי מוגבל לגיבויי וואטסאפ בענן

אפליקציית וואטסאפ באייפון צילום: רונן מנדזיצקי

וואטסאפ (Whatsapp) וגוגל (Google) משנות את מדיניות האחסון החינמי של גיבויי וואטסאפ בענן של גוגל. עם תחילת שינוי המדיניות, גוגל תחל לספור את נפח האחסון אותו תופס גיבוי הוואטסאפ של המשתמשים כחלק מנפח האחסון הכללי הזמין לו בענן, שינוי שיכנס לתוקף במהלך המחצית הראשונה של 2024.

השינוי החדש מגיע כחמש שנים לאחר שהחברות הכריזו על אחסון חינמי של גיבויי וואטסאפ בענן של גוגל, וכפי שהספקנו ללמוד מגרסת בטא בתחילת 2022, גוגל תפסיק להציע למשתמשים לאחסן את גיבוי הוואטסאפ בענן החברה מבלי שהוא יכלל במכסת נפח האחסון של המשתמש בענן.

הצעד יזכיר לחלק מהמשתמשים את סוף האחסון החינמי ב-Google Photos, כאשר לאחר כניסת שינוי מדיניות הגיבויים משתמשים עדיין יוכלו להשתמש בנפח האחסון הבסיסי בנפח של 15GB אותו מציעה גוגל  לצורך שמירת גיבוי הוואטסאפ, או במידת הצורך לרכוש נפח אחסון נוסף של החל מ-100GB במחיר חודשי של 8 ש”ח.

גיבוי הוואטסאפ בענן גוגל
גיבוי הוואטסאפ בענן גוגל

וואטסאפ תציג למשתמשים התראה של 30 יום בטרם יכנס שינוי המדיניות לתוקף תחת תפריט גיבוי הצ’אטים באפליקציה.

יש לציין כי גם ללא השימוש בגיבוי הוואטסאפ בענן, משתמשים עדיין יוכלו להעביר את היסטוריית השיחות שלהם בוואטסאפ ישירות בין מכשירים באמצעות פיצ’ר העברת הצ’אט המובנה.

השינוי במדיניות האחסון של גיבויי וואטסאפ בענן של גוגל יכנס לתוקף במחצית הראשונה של 2024 בעבור משתמשי וואטסאפ הרגילים. במקרה של משתמשי הבטא של וואטסאפ, השינוי יכנס מוקדם יותר בחודש דצמבר הקרוב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים