מיקרוסופט ממתגת מחדש את ה-Copilot ומציגה צמד שבבים חדש

ה-Copilot החדש (מקור מיקרוסופט) ה-Copilot החדש (מקור מיקרוסופט)

מיקרוסופט הציגה מגוון פתרונות חדשים כחלק מאירוע ה-Microsoft Ignite 2023 השנתי של החברה שחל אמש (ד’, 15.11). בין שלל ההכרזות החברה מיתגה מחדש של צ’אטבוט הבינג החכם כ-Copilot, בדומה לשלל מוצרי ה-AI השונים שלה, לצד הצגת ה-Copilot Studio, כלי המאפשר ליצור צ’אטבוטים מותאמים אישית.

מיקרוסופט אף הציגה צמד שבבים חדש, מעבד ה-Azure Cobalt ומאיץ ה-Azure Mira, שנועדו להפעיל את הדור הבא של שרתי החברה, המפעילים את מגוון המוצרים ופתרונות ה-AI אותם היא מציעה ללקוחותיה.

הכירו (מחדש) את Copilot

ההשקעה הגדולה של מיקרוסופט ב-OpenAI כחלק מהשקעתה בתחום הבינה המלאכותית הובילה לאימוץ מהיר של הטכנולוגיה ולהצגת אוסף עוזרי בינה מלאכותית שהגיעו כ“טייסי משנה” (Co-Pilot), בהם ה-Windows Copilot לווינדוס 11 ו-Microsoft 365 Copilot לחבילת האופיס העדכנית של החברה.

לצד הפתרונות הללו מיקרוסופט הציגה גם את מנוע החיפוש בינג (Bing) המשודרג בתחילת השנה, מנוע חיפוש שקיבלת צ’אטבוט מובנה המבוסס על הטכנולוגיה של OpenAI, בדומה ל-ChatGPT, תוך כדי שהוא מספק לא מעט פיצ’רים שהיו זמינים רק למשתמשי ה-ChatGPT Plus בתשלום, ביניהם גישה למחולל ה-DALL·E 3.

עכשיו מיקרוסופט החליטה ליישר קו למתג מחדש את צ’אטבוט הבינג כ-Copilot, והוא יהפוך להיות זמין בכתובת אינטרנט מעודכנת ונפרדת מזו של בינג: copilot.microsoft.com.

ה-Copilot (מקור מיקרוסופט)
ה-Copilot (מקור מיקרוסופט)

Copilot Studio – ה-GPTs של מיקרוסופט

מאחר שטכנולוגיית הבינה המלאכותית ואוסף פתרונות ה-Copilot השונים של מיקרוסופט מבוססים על הכלים שמפתחת OpenAI, ניתן היה לנחש כי ה-GPTs, פיצ’ר יצירת הגרסאות המותאמות אישית של ChatGPT, יגיע גם לכלים של מיקרוסופט.

החברה הציגה את ה-Microsoft Copilot Studio, פתרון חדש ליצירת Copilot-ים מותאמים אישית ללא צורך בידע נרחב בתכנות, עם אפשרות לקשר בין ה-Copilot החדש למאגרי מידע יעודיים או פלאגים בעבור מערכות שונות.

מעבד ה-Cobalt ומאיץ ה-Maia

אחת מהבשורות המעניינות ביותר באירוע החדש של מיקרוסופט היא ההכרזה של החברה על צמד שבבי Azure יעודיים, הכוללים את ה-Cobalt 100, מעבד ARM הכולל 128 ליבות ומציע לדבריה שיפור ביצועים של 40% בהשוואה לדור הנוכחי של מעבדי Azure Arm.

מאיץ ה-Maia 100 מיועד במיוחד לתחום הבינה המלאכותית. הוא מגיע בייצור 5nm וכולל 105 מיליארד טרנזיסטורים, שהופכים אותו לאחד משבבי ה-5nm הגדולים ביותר כיום בשוק. מיקרוסופט לא התייחסה רשמית לביצועי ה-Maia בהשוואה לפתרונות אחרים בשוק.

השבבים החדשים נועדו לשמש כפתרון אלטרנטיבי בעבור השרתים של מיקרוסופט המפעילים את מגוון השירותים אותם היא מציעה, כאשר לצד השבבים החדשים החברה תציע שרתים המבוססים על מאיץ ה-NVIDIA H200 החדש של אנבידיה ואף על מאיץ ה-MI300 של AMD.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים