צריכים גישה מרחוק לווינדוס? מיקרוסופט מציגה את Windows App

Windows App (מקור מיקרוסופט) Windows App (מקור מיקרוסופט)

מיקרוסופט (Microsoft) הציגה את Windows App, אפליקציית חיבור מרחוק aנודעה לאפשר למשתמשי ווינדוס, מק, אייפד ואייפון להתחבר ולשלוט מרחוק על מחשבי ווינדוס, זאת בנוסף לאפשרות חיבור מרחוק דרך דפדפן האינטרנט.

בנוסף, החברה תאפשר למשתמשי ווינדוס 11 באזור הכלכלי האירופי EEA (ר”ת European Economic Area) להסיר את מנוע החיפוש בינג (Bing) ודפדפן האדג’ (Edge) המובנים במערכת ההפעלה, שינוי שמגיע לאור חוק ה-DMA (ר”ת Digital Markets Act) באיחוד האירופאי.

צריכים לגשת למחשב מרוחק? הכירו את Windows App

אפליקציית ה-Windows App או פשוט “אפלקציית ווינדוס” מגיעה כפתרון עבודה מרחוק חדש של מיקרוסופט, שנועד לאפשר למשתמשים להתחבר למחשבי ווינדוס 11/10 מרוחקים, שולחנות עבודה וירטואליים של Azure ופתרונות נוספים של החברה כמו Windows 365.

קיימים לא מעט פתרונות חיבור מרחוק למחשבים, אך במקרה של מיקרוסופט יש לחברה יתרון גדול ביכולת לבצע חיבור מרחוק טוב יותר לשירותים אותם היא מציעה, כאשר משתמשים מקבלים ממשק מרכזי חדש לגישה מהירה למחשבים מרוחקים שונים.

האפליקציה החדשה מחליפה למעשה את אפליקציית ה-Windows 365 הקודמת של החברה, שנועדה לחיבור לשירות ה-Windows 365 בלבד.

Windows App (מקור מיקרוסופט)
Windows App (מקור מיקרוסופט)

אפליקציית ה-Windows App החדשה זמינה כרגע רק בעבור משתמשי עסקיים, אך סביר להניח כי בהמשך תהיה זמינה גם עבור משתמשים ביתיים.

תגידו להתראות לבינג ואדג’, לפחות אם אתם גרים ב-EEA

האפשרות להסיר את בינג ואדג’ תגיע כחלק מעדכון צפוי של מיקרוסופט לווינדוס 11 שאותר בגרסת בטא מוקדם יותר השנה, עדכון שנועד לאפשר הסרה של מספר אפליקציות מערכת מובנות שלא היו ניתנות להסרה עד כה, כמו מצלמה ואנשי קשר.

חברות טכנולוגיה רבות, בהן מטא, שהציגה מנוי נטול פרסומות בתשלום לפייסבוק ואינסטגרם, ממהרות לבצע שינויים בפתרונות אותם הן מציעות למשתמשים שלהם באירופה, זאת לאור הכניסה הצפויה של חוק ה-DMA האירופאי לתוקף בחודש מרץ הקרוב.

האם זה רלוונטי למשתמשים בארץ?

בעוד שהשינוי החדש נועד להשפיע על משתמשי ה-EEA בלבד, קריאה של האותיות הקטנות חושפת פרט מעניין במיוחד.

מיקרוסופט מאפשרת למשתמשים לבחור את המדינה/אזור בו הם נמצאים במהלך התקנת מערכת ההפעלה ווינדוס, מה שלמעשה פותח את האפשרות למשתמשים מחוץ ל-EEA “להזדהות” כתושבי האיחוד האירופי ולקבל אפשרות להסרת מנוע החיפוש בינג ודפדפן האדג’ מווינדוס 11.

עם זאת, משתמשים יכולים לקבוע את האזור רק כחלק מתהליך התקנת מערכת ההפעלה, צעד פשוט בעבור משתמשים חדשים המתקינים את מערכת הווינדוס לראשונה, אך פעולה שתדרוש איפוס והתקנה מחדש בעבור משתמשים קיימים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים