מחשב העל Israel-1 של אנבידיה החל לפעול בישראל

מחשב העל Israel-1, תאום דיגיטלי באומניברס (תמונה: Nvidia) מחשב העל Israel-1, תאום דיגיטלי באומניברס (תמונה: Nvidia)

אנבידיה (Nvidia) הכריזה היום (ג’ 21.11) על הכניסה לשימוש ראשוני של Israel-1, מחשב העל הישראלי החדש של החברה המבוסס על פלטפורמת ה-Spectrum-X, שהופך למחשב העל החזק ביותר בארץ, וכשתושלם הבניה שלו לאחד ממחשבי העל המהירים בעולם, עם ביצועים של 8 אקסה-פלופ בבינה מלאכותית ו-130 פטה-פלופס בחישובים מדעיים.

אנבידיה הצליחה לקצר את לוח הזמנים של בניית מחשב העל החדש שהוכרז רשמית מוקדם יותר השנה בחודש מאי, כאשר השלב הראשון בבניית Israel-1 הושלם בתוך פחות מ-20 שבועות, הקדמה של כחודשיים לעומת לוח הזמנים המקורי ובאופן מהיר משמעותית מזמן הבניה של מחשבי על מסוג זה בעבר.

בשלב הנוכחי, מחשב העל החדש יציע ביצועים של 4 אקסה-פלופ בבינה מלאכותית ו-65 פטה-פלופ בחישובים מדעיים, בזכות 128 מערכות HGX H100 מדגם PowerEdge XE9680 של דל עם 1024 מאיצי H100 8GB גרפיים, לצד יותר מ-40 מתגי Spectrum-4 ו-1,280 שבבים מסוג BlueField-3 ו-SuperNIC שפותחו במרכז הפיתוח של אנבידה בישראל.

ג’נסן הואנג, מייסד ומנכ”ל אנבידיה, אמר:

ישראל היא ביתם של חוקרי ומפתחי בינה מלאכותית מהמובילים בעולם, היוצרים יישומים שיניעו את הגל הבא של פיתוחי ה-AI. עם מחשב העל Israel-1 מבית NVIDIA, מגוון רחב של חברות חדשניות בישראל ייצרו טכנולוגיות בינה מלאכותית שיחוללו מהפכה בתפוקה ובמודלים העסקיים של ארגונים מסביב לעולם.

גלעד שיינר, סגן-נשיא בכיר למחשוב על ותקשורת באנבידיה, אמר:

אחרי שנבנה במהירות יוצאת דופן, Israel-1 מוכן כאן להעצים את קבוצות המחקר וההנדסה המוכשרות שלנו עם כוחה של הבינה המלאכותית המערכת המדהימה הזו תשמש כמנוע מאחורי מוצרים וטכנולוגיות הצפויים להתמודד עם כמה מן האתגרים הגדולים ביותר בעולם.

מחשב העל Israel-1 יהיה זמין מעכשיו לשימוש על ידי צוותי המחקר והפיתוח של אנבידיה בארץ ובעבור שותפים נבחרים בישראל.

כשתושלם בניית מחשב העל הוא צפוי לכלול 256 מערכות HGX H100 לצד 2,560 שבבי NVIDIA BlueField-3 DPU ו-SuperNIC, ולמעלה מ-80 מתגי Spectrum-4, דבר שיאפשר לו להכפיל את הביצועים ולהיות לאחד ממחשבי העל המהירים בעולם, עם ביצועים של 8 אקסה-פלופ בבינה מלאכותית ו-130 פטה-פלופס בחישובים מדעיים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים