הוכרז: NIO ET9 – רכב מנהלים חשמלי עם בולמי זעזועים הידראולים אקטיביים

רכב המנהלים החשמלי NIO ET9 (מקור NIO)

ניאו (NIO), יצרנית הרכבים הסינית, הכריזה במהלך אירוע ה-Nio Day על ה-NIO ET9, מכונית המנהלים החשמלית החכמה והחדשה של החברה לשנת 2025, המגיעה עם מערכת היגוי חשמלית (Drive-By-Wire), יכולת החלפה מהירה של סוללת הרכב בתוך 3 דקות או הוספת טווח נסיעה של 225 ק”מ בטעינה של 5 דקות.

בעוד ש-NIO לא חשפה את מלוא הפרטים על רכב היוקרה שיגיע לשוק ב-2025, החברה סיפקה הצצה על הדגם החדש, שיגיע בעיצוב ה-Landjet (“מטוס סילון קרקעי”) המיועד להציע רמת בטיחות ונוחות גבוהות במיוחד, לצד גלגלי 23 אינץ’ וספויילר חשמלי מובנה.

הרכב מתבסס על פלטפורמת ה-Sky Ride Intelligent הייחודית של Nio, עם אורך של 5.325 מטר, בסיס גלגלים של 3.25 מטר וכולל צמד מנועים חשמליים בהספק של 520kW (אחורי 340kW + קדמי 180kW).

רדיוס סיבוב Nio ET9
תמונה: Nio

ה-Nio ET9 משלב מספר רב של פיצ’רים וטכנולוגיות ייחודים, בהם 17 טכנולוגיות חדשות שפותחו לרכב הזה במיוחד, בהן שבב NX9031 יעודי בייצור 5nm שנועד להפעיל את הפיצ’רים החכמים של הרכב, היגוי אחורי עם יכולת להזזת הגלגלים בזווית של 8.3 מעלות המאפשרת לו רדיוס סיבוב מינימלי של 10.9 מטר.

בנוסף, יהיה זה הרכב הראשון בעולם שיעשה שימוש בבולמי זעזועים הידראולים אקטיביים לקבלת חווית נסיעה חלקה במיוחד.

רכב המנהלים החשמלי NIO ET9 (מקור NIO)
רכב המנהלים החשמלי NIO ET9 (מקור NIO)

בתור רכב מנהלים יוקרתי, ה-ET9 שם דגש גדול במיוחד על נוחות המושבים האחוריים, כאשר שני הנוסעים האחוריים נהנים מ”מושבי מחלקה ראשונה” בעלי מערכת עיסוי וחימום מובנים, ומרווח גדול במיוחד עם יכולת להעביר כיסא אחד למצב שכיבה מלא לנוחות משופרת.

הנוסעים יוכלו ליהנות מתצוגה פנורמית עם חלונות ב-360 מעלות, לצד צמד מסכי מולטימדיה OLED בגודל 14.5 אינץ’, טאבלט שליטה יעודי הנמצא במחיצה שבין המושבים, מחיצה הכוללת גם שולחן מתקפל ומקרר מובנה.

ה-ET9 יהיה לרכב הסיני הראשון בארכיטקטורת ה-Domain 900V, המאפשרת לרכב לעבוד במתח גבוה של 925 וולט עם הספק טעינה מקסימלי של 600kW.

הרכב יגיע עם סוללת 120kWh מובנית שניתן להחליף בתוך 3 דקות בתחנות יעודיות בסגנון בטר פלייס, כאשר בחיבור למטען מהיר תומך יהיה ניתן להוסיף טווח נסיעה של 255 ק”מ בטעינה של 5 דקות בלבד.

רכב ה-NIO ET9 החדש צפוי להיות זמין למכירה במהלך הרבעון הראשון של 2025 במחיר של החל מ-112,000 דולר (כ~405.5 אלף ש”ח).


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים