גוגל תמתג מחדש את Bard כ-Gemini ותציע אפליקציה חדשה (דיווח)

Gemini (מקור גוגל) Gemini (מקור גוגל)

גוגל (Google) צפויה לחגוג השבוע יום הולדת ראשון לבארד (Bard), צ’אטבוט הבינה מלאכותית של החברה, כאשר הדלפה מוקדמת חושפת כי היא מתככנת למתג את הצ’אטבוט שלה מחדש ותשנה את שמו לג’מיני (Gemini / “מזל תאומים”), בדומה לשם של מודל הבינה המלאכותית עליו הוא מבוסס כיום.

אחרי ששדרגה את צ’אטבוט הבארד בשבוע הקודם עם המעבר ממודל ה-LaMDA למודל ה-Gemini Pro בשפות נוספות, בהן עברית, נראה כי יום ההולדת הראשון של בארד יהיה גם האחרון שלו עם החלפת השם לג’מיני, כך לפי יומן שינויים (Changelog) חדש שאותר בבארד באתר הקנדי עם התאריך 7.2, שמציין בצורה פשוטה “בארד הוא עכשיו ג’מיני”.

יומן השינויים מציג צמד פרטים מעניינים נוסף, בהם השם Google AI, השם המשולב של פתרונות הבינה המלאכותיים של גוגל, המזכיר את מיתוג ה-Galaxy AI של סמסונג ואת Gemini Advanced, הגרסה המתקדמת יותר בתשלום של הצ’אטבוט אותה גוגל צפויה להציג, גרסה שתתבסס על מודל ה-Gemini Ultra המתקדם יותר.

כחלק מהמיתוג מחדש, גוגל צפויה להשיק אפליקציות יעודיות לג’מיני לסלולר, אפליקציה שתשולב בשירותי גוגל השונים כמו גוגל מפות, יוטיוב וג’ימייל.

האפליקציה תשמש כתחליף לעוזרת ה-Google Assistant הוותיקה, הצפויה לעבוד בשפה האנגלית בלבד בשלב הראשון, עם זמינות בארה”ב ובמדינות נוספות בהמשך.

בהנחה שהמידע אכן נכון, אנו צפויים לזכות להשקה המחודשת של בארד כג’מיני בהמשך השבוע, ב-7.2.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים