שירות ה-Mozilla Monitor Plus יסיר מידע אישי מסוחרי מידע ברשת

שירות ה-Mozilla Monitor Plus (מקור מוזילה) שירות ה-Mozilla Monitor Plus (מקור מוזילה)

קרן מוזילה (Mozilla Foundation), המפתחת את דפדפן פיירפוקס (Firefox), הכריזה על ה-Mozilla Monitor Plus, שירות חדש בתשלום שישולב ב-Mozilla Monitor, כלי איתור מידע משתמשים בהדלפות המידע השונות ברשת.

השירות החדש יסרוק אחר המידע של המשתמשים אצל למעלה מ-190 סוחרי המידע (data broker) השונים ברשת וינסה להסירו, כל זאת במחיר חודשי של 8.99 דולר.

כלי ה-Mozilla Monitor הוא השם העדכני ל-Firefox Monitor, כלי פרטיות חינמי שנוצר בשיתוף פעולה עם אתר “Have I Been Pwned” עוד ב-2018 ונועד לבדוק האם המידע האישי של המשתמש דלף לרשת בהדלפות מידע שונות’ באופן דומה לשירות אותו מציעה כיום גוגל עם כלי ה-Dark Web Report.

פרטים אישיים של אנשים המוצאים את דרכם לרשת בדרך כזו או אחרת יכולים לשמש גורמים זדוניים לביצוע התקפות פישיניג, הונאות ואף לביצוע גניבת זהות של אנשים.

בזמן ש-Mozilla Monitor המקורי מספק התרעה על דליפת מידע של משתמשים באמצעות מעקב אחר הדלפות המידע הרבות המתרחשות בכל שנה, שירות ה-Plus החדש של מוזילה מצרף אותה למגוון חברות אחרות ברשת המציעות שירותי זיהוי ומחיקת מידע מסוחרים, מהם גורמים זדוניים יכולים לרכוש מידע תמורת כסף.

שירות ה-Mozilla Monitor Plus (מקור מוזילה)
שירות ה-Mozilla Monitor Plus (מקור מוזילה)

השימוש בשירות ה-Plus פשוט למדי. לאחר הזנת הפרטים האישיים ב-Mozilla Monitor, הפרטים יוצפנו על מנת להגן עליהם והכלי ינסה לאתר את המידע אצל מעל 190 סוחרי מידע שונים, פי 2 משירותי הסרת מידע מתחרים, לפי החברה, אז הוא ידווח למשתמש על הסרת מידע מוצלחת וימליץ על ביצוע פעולות שונות להגנה על המידע האישי שלו.

שירות ה-Mozilla Monitor Plus החדש של מוזילה מגיע כמנוי חודשי בעלות של כ~9 דולר (כ~33 ש”ח), כאשר כלי ה-Mozilla Monitor הבסיסי לאיתור מידע אישי של משתמשים ימשיך להיות זמין בחינם.

הסבר על פעולת שירות ה-Mozilla Monitor Plus החדש:


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים