דיסני תשקיע מיליארד וחצי דולר בסטודיו שמאחורי פורטנייט

תמונה: Disney / Epic

באחד משיתופי הפעולה הגדולים ביותר בעולם הגיימינג, דיסני הכריזה כי תשקיע 1.5 מיליארד דולר בנתח מחברת Epic Games, מפתחת משחקי “פורטנייט” והמנוע הגרפי Unreal Engine.

לאחר האיחוד, דיסני צפויה לעבוד עם הסטודיו על יצירת יקום משחקים חדש בו יוכלו המשתמשים לשחק ולצפות בדמויות האהובות ביותר של דיסני, כמו גם ליצור סיפורים משלהם ולחלוק תוכן עם חברים.

היקום צפוי להשיק משחקים חדשים, חנויות אונליין וכן שיתוף פעולה בתוך משחק פורטנייט. בתוך כך ישולבו כל עולמות התוכן השונים שנמצאים בבעלות דיסני, כולל פיקסאר, מארוול, מלחמת הכוכבים, אווטאר ועוד.

בראיון עם ערוץ CNBC מנכ”ל דיסני בוב איגר הכריז כי מדובר בזינוק הגדול ביותר של דיסני עד כה לתחום המשחקים המודרני. איגר זיהה כי על דיסני לקחת צעד נוסף קדימה לעולם התוכן בו מבלים את רוב זמנם בני דור הזי והאלפה.

Disney / Epic
תמונה: Disney / Epic

דיסני כבר חוותה הצלחה מרובה בהענקת רשיונות למשחקים להשתמש בדמויות שבבעלותה, בין אם פיתוח משחקים שלמים כמו “ספיידרמן” או שילוב דמויות במשחקים קיימים.

זו לא תהיה הפעם הראשונה בה דמויות של דיסני יגיעו לפורטנייט, שכבר שילבה בעבר דמויות של מארוול, מלחמת הכוכבים, טרון ועוד, אך הפעם מדובר ביצירת יקום של ממש, שאליו יהיה ניתן להיכנס.

בוידאו קצר (מופיע בראש הכתבה) ששותף יחד עם ההכרזה ניתן לראות ארבעה עולמות שונים המחוברים בכבישים – כל אחד מהם מכיל בניינים ואטרקציות של עולמות דיסני.

עולם אחד מוקדש לחברות ככלל, עם בניינים של מארוול, פיקסאר, לוקאס-פילמס ואף אצטדיון של רשת הספורט ESPN. עולם אחר מוקדש לסרטים כמו “הסיוט שלפני חג המולד” ו”ראלף ההורס”.

חברת Epic Games ניצבת כאחת המסקרנות ביותר עבור חברות המדיה הגדולות שצמאות לשיתופי פעולה עימה. ב-2022 השקיעו סוני וקבוצת לגו סכום של מיליון דולר כל אחת כדי להשתתף בעולם הפתוח של פורטנייט. בשנה זו שוויו של הסטודיו עמד על 31.5 מיליארד דולר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים