גוגל עובדת על “מצב קל” יעודי באנדרואיד למשתמשי הגיל השלישי

לוגו אנדרואיד, ספטמבר 2023 (תמונה: Google) לוגו אנדרואיד, ספטמבר 2023 (תמונה: Google)

גוגל (Google) עובדת על מצב שימוש קל באנדרואיד המיועד למשתמשים מבוגרים תחת השם “easy pre-set”, כך נחשף על ידי אתר Android Authority לאחר בדיקת קוד של גרסת בטא עדכנית. המצב הקל מיועד לשפר את חווית הניווט והשימוש במכשיר עם שינויים שונים, בהם הגדלת אייקונים, ניגודיות ועוד.

בזמן שרובנו משתמשים כיום במכשירי סמארטפון, ניתן למצוא בשוק לא מעט מכשירים יעודיים לבני הגיל השלישי המגיעים בצורה של מכשיר מקשים פשוט או מכשירי סמארטפון בעלי ממשק מותאם ונגיש במיוחד למשתמשים אלו, דוגמת “המצב הקל” הקיים בחלק ממכשירי סמסונג או ממשק יעודי אותו ניתן להתקין בתור אפליקציה על המכשיר.

עכשיו נראה כי גוגל החליטה שיש צורך במענה יעודי ורשמי בעבור משתמשים מבוגרים עם מצב “easy pre-set” (“מצב קל”) חדש שאותר בקוד גרסת הבטא Android 14 QPR3 העדכנית, דבר המרמז על האפשרות כי הפיצ’ר יגיע בשלב מאוחר יותר לאנדרואיד 14 או לאנדרואיד 15.

קשה לדעת מה יהיו הפיצ’רים המלאים אותם יציע מצב ה-easy pre-set של גוגל, אך מהקוד ניתן ללמוד כי המצב נועד “לבצע אופטימיזציה ולשפר את יכולת הקריאה וקלות הניווט”, שינויים הכוללים הגדלה של אייקונים, הגדלת הניגודיות והוספת כפתורי ניווט על המסך.

“מצב קל” באנדרואיד (מקור androidauthority)

סביר להניח כי המצב הקל החדש של גוגל יכיל שינויים נוספים לממשק על מנת להתאים אותו למשתמשי הגיל השלישי, דבר אותו נוכל לדעת בצורה טובה יותר עם ההשקה הרשמית של הפיצ’ר בגרסאות אנדרואיד 14 הבאות או במערכת האנדרואיד 15.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים