פלאפון מכריזה על תמיכה בחיבור באמצעות eSIM

לוגו פלאפון צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת פלאפון הכריזה היום (א’, 11.2) על השקת התמיכה של הרשת הסלולרית בטכנולוגיית ה-eSIM, שתאפשר למשתמשים בעלי מכשיר סלולרי תואם להצטרף לרשת ללא צורך בסים פיזי, אלא על ידי סריקה פשוטה של קוד QR.

אחרי לא מעט סחבת ועיכובים בשוק הישראלי, פלאפון מוסיפה רשמית תמיכה בחיבור מכשירי סלולר לרשת הסלולרית שלה באמצעות טכנולוגיית ה-eSIM, מהלך שנועד לענות על מכתב הדרישה שנשלח לחברות הסלולר מטעם משרד התקשורת בשבוע הקודם, עם הדרישה להפעיל את התמיכה בטכנולוגיית ה-eSIM בעבור לקוחותיהן.

השימוש ב-eSIM יאפשר למשתמשים בעלי מכשירים סלולריים תומכים, בהם מכשירי אפל מדגם אייפון 11 ומעלה ומכשירי סמסונג מדגם גלקסי S20 ו-Flip 3 ומעלה, להתחבר לרשת הסלולרית של פלאפון באמצעות קבלת קוד QR במייל דרך האתר של החברה ללא עלות נוספת.

eSIM בפלאפון
קרדיט: פלאפון

אילן סיגל, מנכ”ל פלאפון, אמר:

השקנו היום בישראל את הדור הבא של עולם הסלולר. מדובר בבשורה טכנולוגית וצרכנית שמשנה את חוקי המשחק. מהיום הכוח עובר ללקוח – שיוכל לעבור בקלות, במהירות, באופן דיגיטלי וללא מתווכים, לחברה שמבחינתו היא עם איכות הרשת, מהירות הגלישה והשירות הטובים והאיכותיים ביותר.

דרור בהט, סמנכ”ל השיווק של פלאפון, אמר:

פיתחנו עבור לקוחותינו את חווית ה- eSIM הטובה והמתקדמת ביותר. ל-35% מלקוחות הסלולר בישראל יש מכשיר התומך בטכנולוגיית ה-eSIM. בסקר שערכנו לאחרונה עולה כי המודעות ל-eSIM עומדת על 63% מהציבור וכי-55% יעדיפו לבחור בחברה המציעה טכנולוגיה זו. מניעי ההעדפה העיקריים של הלקוחות כפי שעלו מהסקר הם: נוחות (29%), קלות ופשטות (22%), חסכון בהמתנה לקבלת הכרטיס הפיסי (15%), התחברות מהירה (12%).

בעוד שפלאפון היא החברה הסלולרית הגדולה הראשונה שמכריזה על תמיכה רשמית בהתחברות לרשת באמצעות eSIM, ניתן להניח כי החברות האחרות יישרו במהרה קו ויכריזו גם הן על תמיכה ב-eSIM ברשתות שלהן.

מה זה בכלל eSIM?

כל מי שהשתמש במכשיר הסלולרי בשנים האחרונות מכיר את ה”סים” (SIM ר”ת Subscriber Identity Module), כרטיס פיזי המאפשר את החיבור של המכשיר לרשת הסלולרית אליה מצטרפים, כאשר יש צורך בסים פיזי חדש בחיבור לרשת אחרת.

כאן נכנסת לשימוש טכנולוגיית ה-eSIM (ר”ת embedded SIM), המחליפה את הסים הפיזי בשבב המובנה במכשיר עצמו, שבב המאפשר להתחבר לרשת באמצעות סריקת קוד QR יעודי אותו מספקת חברת הסלולר אליה רוצים להתחבר, ללא צורך בהשגת סים פיזי חדש.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים