סמסונג מציגה כרטיס SD Express microSD המיועד לעידן ה-AI

כרטיס ה-SD Express microSD החדש (מקור סמסונג) כרטיס ה-SD Express microSD החדש (מקור סמסונג)

סמסונג (Samsung) החלה לדגום את כרטיס ה-SD Express microSD הראשון בעולם בנפח 256GB, כרטיס זיכרון שיוכל להציע מהירות העברת נתונים גבוהה במיוחד של 800MB/s, שתאפשר לבצע שימושי AI שונים על המכשיר הסלולרי.

לצד הכרטיס החדש, החברה עדכנה גם על המעבר לייצור המוני של כרטיסי UHS-1 microSD בנפח של 1TB, המבוססים על הדור האחרון של טכנולוגיית ה-V-NAND של החברה.

כרטיסי זיכרון הפכו להיות דבר נדיר יותר כיום בתחום הסלולר, כאשר בין הסיבות השונות בולט במיוחד פער הביצועים בין שבבי ה-UFS המובנים במכשירים לבין כרטיסי ה-microSD האיטיים יותר, דבר שתרם להחלטה של יצרנים רבים להסיר את האפשרות להרחבת האחסון באמצעות כרטיס חיצוני במכשירי הפרימיום השונים, בעיה אותה נועד לפתור תקן ה-SD Express שהוצג עוד ב-2018.

עד 800 מגה-בייט בשנייה

כרטיסים בתקן ה-SD Express משמשים למעשה ככונני SSD זעירים עם חיבור PCIe מהיר במיוחד ומסוגלים להציע מהירות גבוהה במיוחד של עד 985MB/s.

כרטיס ה-microSD החדש של סמסונג מציע מהירות של עד 800MB/s, פי 1.4 מכונן SATA SSD רגיל, דבר שאמור לאפשר לו לשמש כפתרון אחסון גם גם בעבור שימושי AI שונים המתבצעים באופן מקומי על גבי המכשיר הסלולרי, שימושים הדורשים קצב העברת נתונים גבוה.

כרטיס ה-SD Express microSD החדש (מקור סמסונג)
כרטיס ה-SD Express microSD החדש (מקור סמסונג)

כרטיסי 1TB UHS-1 microSD משופרים

לצד כרטיס ה-SD Express microSD החדש והמהיר של סמסונג, החברה הכריזה על רענון סדרות כרטיסי ה-Evo Plus ו-Pro Plus, עם הצגת דגמי 1TB חדשים הכוללים 8 שכבות של שבבי ה-V-NAND מהדור השמיני של החברה עם נפח גבוה במיוחד, אם כי החברה לא ציינה את צפי המהירות של הכרטיסים.

כרטיסי ה-microSD החדשים בנפח 1TB (מקור סמסונג)
כרטיסי ה-microSD החדשים בנפח 1TB (מקור סמסונג)

זמינות

כרטיס ה-256GB SD Express microSD החדש של סמסונג צפוי להיות זמין למכירה בשלב מאוחר יותר השנה, אך החברה לא חשפה צפי מחיר לכרטיס החדש.

גרסאות ה-1TB החדשות של כרטיסי ה-microSD צפויות להיות זמינות למכירה במהלך הרבעון השלישי של 2024.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים