מדיה-טק ממשיכה להיות יצרנית השבבים המובילה בעולם

MediaTek MediaTek

דו”ח רבעוני חדש של חברת המחקר קנליס (Canalys) מראה כי מדיה-טק (MediaTek), יצרנית מערכות השבבים הטיוואנית, ממשיכה להוביל את שוק יצרני שבבי הסלולר העולמי ברבעון האחרון של 2023 עם 117 מיליון מכשירים שנמכרו עם שבבי החברה, זאת לעומת אפל (Apple) עם 78 מיליון מכשירים וקוואלקום (Qualcomm) עם 69 מיליון מכשירים, אם כי אפל ממשיכה להוביל על כלל היצרנים עם מחזור רבעוני של 87 מיליארד.

בזמן שרובנו ממשיכים להתמקד באפל וקוואלקום בתחום ייצור שבבי הסלולר, עם מכשירי האייפון המתבססים באופן בלעדי על שבבי אפל ומגוון רחב של יצרני סלולר המשתמשים בשבבי הסנאפדרגון השונים של קוואלקום, המובילה האמיתית בתחום יצרני השבבים היא עדיין חברת מדיה-טק הטיוואנית, עם פער ניכר למדי בהשוואה למתחרים.

מהדו”ח החדש עולה כי מדיה-טק מובילה את רשימת היצרנים עם 117 מיליון מכשירים שנשלחו ברבעון האחרון של 2023 והכילו את שבבי החברה, גידול שנתי של 21% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

אפל, לעומתה, מציגה נתון של 78 מיליון מכשירים וצמיחה נמוכה של 7%, קוואלקום עם 69 מיליון מכשירים וצמיחה של 1% בלבד ויתרה מכך, סמסונג, ששלחה ברבעון 13 מיליון מכשירים בלבד, ירידה גדולה במיוחד של 48% לעומת אשתקד.

כמות מכשירי הסלולר שנשלחו ברבעון לפי יצרני השבבים (מקור Canalys)
כמות מכשירי הסלולר שנשלחו ברבעון לפי יצרני השבבים (מקור Canalys)

עם זאת, בעוד שמדיה-טק מובילה בכמות המכשירים המשתמשים בשבביה, אפל ממשיכה להוביל בנושא ההכנסות, אלו עמדו על 87 מיליארד דולר במהלך הרבעון האחרון עם צמיחה שנתית של 20%, הכנסות הגבוהות מכלל היצרנים האחרים יחדיו.

קוואלקום הציגה הכנסות של 30 מיליארד דולר עם ירידה של 2% בהשוואה לשנה הקודמת ומדיה-טק הצליחה להציג הכנסות של 23 מיליארד דולר עם גידול שנתי של 22%.

נתון מעניין נוסף אותו מציגה Canalys הוא נתח השוק של כל יצרן שבבים אצל יצרניות מכשירי הסלולר עצמן ברבעון האחרון של 2023, כאשר צמד השחקניות הגדולות בתחום היו שיאומי, השתמשה בשבבי מדיה-טק ב-20% ממכשירה ובשבבי קוואלקום ב-25% מהמכשירים שנמכרו, וסמסונג, שהשתמשה בשבבי מדיה-טק ב-22% ממכשיריה ובשבבי קוואלקום ב-21% מהמכשירים שנמכרו.

במקרה של שבבי UNISOC השונים, אותם ניתן למצוא בעיקר במכשירי TRANSSION עם נתח משמעותי של 48% מהמכשירים ובמכשירי Realme ולנובו עם 22% ו-15% בהתאמה.

חלוקת משלוחי יצרני השבבים השונים לפי יצרני המכשירים (מקור Canalys)
חלוקת משלוחי יצרני השבבים השונים לפי יצרני המכשירים (מקור Canalys)


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים