מודל ה-Stable Video 3D הופך תמונות למודלים תלת מימדיים

מחולל ה-Stable Video 3D (מקור Stable AI) מחולל ה-Stable Video 3D (מקור Stable AI)

חברת Stability AI הכריזה על Stable Video 3D (להלן SV3D), מחולל וידאו חדש המסוגל לקחת תמונות דו-מימדיות רגילות ולהפוך אותן למודלים תלת-מימדיים ברמת איכות ודיוק גבוהים בהרבה מאשר מודלים מתחרים, מה שיוכל לאפשר ליוצרי משחקים ליצור אובייקט תלת-מימדי הניתן לשילוב במשחקים מתמונת קונספט.

אחרי שהציגה בחודש הקודם את מחולל התמונות Stable Diffusion 3, חברת Stability AI מציגה את מודל ה-SV3D החדש המבוסס על מחולל הוידאו stable video diffusion של החברה, אשר בין היתר יאפשר ליוצרי משחקים לקחת תמונה רגילה ולהפוך אותה לאובייקט תלת מימדי, אותו יוכלו לשלב במשחקים או לתת למשתמשים עסקיים את האפשרות לקחת תמונה של מוצר ולהפוך אותה למודל תלת-מימדי שיציג אותו מזוויות שונות.

המודל החדש מסוגל לקחת אובייקט דו-מימדי רגיל ולחולל אוסף תמונות של האובייקט ממספר נקודות מבט שונות מבלי שהוא ראה אותן בפועל. לאחר מכן, המודל לוקח את התמונות הללו ומשלב אותן לכדי מודל תלת-מימדי שלם.

כרגע, מודל ה-SV3D מסוגל לייצר וידאו קצר של 21 פריימים ברזולוציה של 576×576 פיקסלים מתמונה דו-מימדית רגילה, כאשר הוא זמין ב-2 גרסאות:

  • SV3D_u – מודל המייצר “וידאו 360 מעלות היקפי” (orbital video) מתמונה בודדת ללא אפשרות שליטה במצלמה, והוא פשוט מסתובב במקום (ראו וידאו מצורף).
  • SV3D_p – מודל המסוגל לייצר וידאו תלת מימדי עם שליטה במצלמה בהתבסס על תמונה בודדת או “וידאו היקפי” קיים, עם שליטה של המשתמש על זווית הצפייה באוביקט.

מודל ה-Stable Video 3D החדש זמין ב-Hugging Face, כאשר ניתן לקרוא את עבודת המחקר על המודל ב-arXiv.

הסבר וידאו על מחולל ה-SV3D החדש:


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים