אחרי שנים: סמסונג מאמצת את עדכוני אנדרואיד המתבצעים ברקע

Galaxy A35/A55 (תמונה: Samsung) Galaxy A35/A55 (תמונה: Samsung)

סמסונג (Samsung) החליטה לאמץ את האפשרות לביצוע Seamless Updates (“עדכון חלק”) במכשירי גלקסי, אפשרות לביצוע עדכוני מערכת ברקע מבלי להפריע למשתמש על ידי שימוש ב”מערכת A/B”, בדומה ליצרני סלולר רבים אחרים, כך עולה מצילום מסך חדש של עדכון מערכת במכשיר ה-Galaxy A55 העדכני של החברה, שהופך להיות לראשון שמאמץ את שיטת עדכוני המערכת הפופולרית.

כדי להבין עד כמה משמעותי השינוי במכשיר ה-Galaxy A55 שהוכרז בתחילת החודש, יש להבין תחילה מה המטרה של מערכת A/B.

בכל מכשיר סלולרי ניתן למצוא מגוון מחיצות שונות בזיכרון, החל ממחיצת המידע בה מאוחסן המידע של המשתמש ועד מחיצת המערכת, עליה מותקנת למעשה מערכת ההפעלה אנדרואיד, כאשר כפי שהשם רומז, במכשירים תומכי A/B קיימות שתי מחיצות מערכת במקביל.

על אף שניתן לחשוב כי שימוש בשתי מחיצות מערכת במקום מחיצה אחת ידרוש פי שתים יותר מקום אחסון על המכשיר, בפועל המעבר לשימוש במערכת A/B לא מציג הבדל משמעותי בנפח אותו קבצי העדכון תופסים בהשוואה לשימוש במחיצת מערכת בודדת, מה שמונע בזבוז בנפח האחסון הזמין למשתמש.

מכשירים תומכי מערכת A/B מציגים שני יתרונות משמעותיים:

  • ניתן לבצע עדכוני מערכת ברקע מבלי להפריע למשתמש, כאשר המעבר בין המחיצות יתבצע בהפעלה מחדש הבאה של המכשיר.
  • במידה ויש שגיאה בעדכון המערכת שמפריע להפעלה שלה, המכשיר ישתמש במחיצת המערכת הנוספת להפעלה.
עדכון מערכת A/B במכשיר Galaxy A55 (מקור Gsmarena)
עדכון מערכת A/B במכשיר Galaxy A55 (מקור Gsmarena)

עדכון A556EXXS1AXC1 החדש של ה-Galaxy A55 מחליף את הודעת העדכון הרגילה שקיימת במכשירי הגלקסי של סמסונג בצמד ההתראות החדש “מוריד ומתקין” (Downloading and Installing) ו-“אימות (Verification), לראשונה בעבור מכשירי הגלקסי של החברה, זאת בניגוד למרבית החברות שאימצו את צורת עבודה זו כבר לפני מספר שנים.

על פי הדיווח החדש, לאחר התקנת עדכון המערכת ברקע, לקח למכשיר כ-90 שניות בלבד לעלות מחדש על מחיצת המערכת המעודכנת, זאת לעומת פרק הזמן הרגיל והארוך יותר שלוקח למכשיר להפעיל את עצמו מחדש במקרה של עדכון מערכת במכשיר בעל מחיצה בודדת.

יש לשים דגש על כך שהשימוש במערכות A/B צריך להיות מוגדר בתור ברירת מחדל על ידי החברה ולרוב לא מדובר בפיצ’ר שניתן להוסיף אותו למכשיר בדיעבד.

העובדה שסמסונג החליטה לשלב את הפיצ’ר במכשיר ה-Galaxy A55 מצביעה על כך שבחברה מתכננים להחיל את השינוי גם במכשירים הבאים שלה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים