מיקרוסופט תאפשר הגבלה ידנית לצריכת הזיכרון של דפדפן ה-Edge (בטא)

דפדפן Microsoft Edge דפדפן Microsoft Edge

מיקרוסופט (Microsoft) עובדת על פיצ’ר ניהול זיכרון חדש לדפדפן האדג’ (Edge) שלה, כך עולה מצילום מסך חדש מגרסת בטא מוקדמת, המציגה אפשרות להגבלה ידנית של נפח הזיכרון המקסימלי אותו הדפדפן מסוגל לצרוך, פיצ’ר המיועד להיות בשימוש בזמן משחקים על מנת לשחרר את זיכרון המערכת שנתפס על ידי הדפדפן.

דפדפני אינטרנט נחשבים לתוכנות הצורכות כמות זיכרון משמעותיתל במערכות מחשב, כאשר דפדפן הכרום של גוגל הבנוי על מנוע הכרומים, בדומה לדפדפן האדג’ של מיקרוסופט, אולי נחשב לשליט הבלתי מעורר כיום בשוק הדפדפנים העולמי, אך כזה המגיע עם חיסרון גדול ומוכר במיוחד בדמות צריכת הזיכרון הגבוהה ואף המוגזמת שלו, דבר שהפך עם הזמן גם לבדיחה ברשת.

את בעיה זו נועד לפתור מצב “חיסכון בזיכרון” (Memory Saver), שנועד לחסוך עד 40% מצריכת הזיכרון של הדפדפן.

בדומה לגוגל, גם מיקרוסופט הציגה פיצ’רים לצריכת שיפור הזיכרון של Edge כבר לפני מספר שנים, אך כעת נראה כי החברה מתכננת להציג פתרון יותר ישיר לבעיה.

משתמש בשם Leopeva64 גילה סרגל כלים חדש בגרסת ה-Canary (“בטא”) של דפדפן ה-Edge, הכולל אפשרות ידנית להגבלת הזיכרון לדפדפן, ומיועד לשימוש בעבור גיימרים בזמן משחק על מתן לאפשר גישה ליותר משאבים, עם אפשרות לקבוע באופן ידני את נפח הזיכרון המירבי שיקח הדפדפן, החל מ-1GB ועד 16GB במקרה המוצג.

מאחר שמדובר על פיצ’ר בטא, קשה לדעת מתי מיקרוסופט תוסיף רשמית את פיצ’ר ניהול הזיכרון החדש לדפדפן ה-Edge.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים