קודאק בצרות: הגישה בקשה לפשיטת רגל ומנסה למכור פטנטים

| יום חמישי, 19 בינואר 2012, 17:25 | צילום

חברת קודאק הוותיקה אשר הוקמה לפני 130 שנים והמציאה את המצלמה הדיגיטלית בשנת 1975, הגישה היום בקשה לפשיטת רגל. חברת קודאק הייתה בולטת מאד בתקופת מצלמות הסרט שכן הצליחה למכור כמויות עצומות של סרטים מתוצרתה, מה שכמובן גרם להכנסות גדולות לחברה, אך בעידן הדיגיטלי של היום התחרות קשה מנשוא וקודאק אינה נמנית בין היצרנים המוצלחים והנמכרים.

בתקופה הקרובה תנסה קודאק למכור את 1,100 הפטנטים שלה בתחום הצילום הדיגיטלי, על מנת להמשיך להתקיים. צעד זה נראה תמוה לחלוטין שכן קודאק הכריזה בתערוכת CES על מצלמות חדשות ולא ייתכן שבזמנו החברה לא ידעה על מצבה הפיננסי הרעוע. למרות המצב הלא פשוט, קודאק הודיעה שלא תפטר את עובדיה וזאת משום שהיא רואה תקווה בנסיונות השיקום למרות שאיננו יודעים כיצד היא תוכל לייצר מצלמות חדשות עליהן הכריזה באחרונה. כרגע בכל אופן, מצבה של החברה לא טוב והיא עומדת בפני פשיטת רגל.

אין לנו ספק בכך שגם ליצרן ישנה אשמה בנושא – אם החברה הייתה מציגה מצלמות רלוונטיות עם תמורה מלאה למחיר, ייתכן וקודאק יכלה להצליח ואולי אף לשחזר את גדולתה מהעבר. באם תמשיך החברה להכריז על מצלמות בנאליות שקיימות כבר זמן רב בקטלוגים של המתחרים, הסיכוי שלה לשרוד נמוך במיוחד.

שיהיה המון בהצלחה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות