מניית אפל מזנקת למרות ירידה של 10% במכירות האייפון

לוגו אפל צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

אפל חותמת את הרבעון הראשון של השנה עם פרסום הדוחות הכספיים שלה, בהם הציגה ירידה חדה של כ-10.5% במכירות האייפון משנה לשנה, אך למרות זאת מזנקת מניית החברה בכ-6% במסחר המוקדם בנאסד”ק, כאשר ברקע מאשרת החברה רכישה חוזרת של מניות בשווי 110 מיליארד דולר.

גם הפעם התייחס מנכ”ל החברה, טים קוק, לשילוב הבינה המלאכותית במוצרי החברה, זאת לקראת כנס המפתחים שלה ב-10 ביוני הקרוב, אז ככל הנראה נוכל לשמוע לראשונה על הדרך בה תשלב אפל את הבינה המלאכותית (AI) הגנרטיבית במוצריה.

דברי קוק:

אנו מאמינים בכוח וההבטחה של השינוי שתביא עימה הבינה המלאכותית ואנו מאמינים שיש לנו יתרונות שיבדלו אותנו בעידן חדש זה, כולל השילוב הייחודי של אפל באינטגרציה שבין חומרה, תוכנה ושירותים, ומעבד ה-Apple Silicon עם ה-Neural Engine והפוקוס הבלתי מתפשר שלנו על פרטיות.

ירידה במכירות האייפון

בסיכום הרבעון הראשון של 2024 דיווחה אפל על ירידה של כ-10% במכירות האייפון משנה לשנה, אלו הסתכמו בכ-45.96 מיליארד דולר.

אפל לא מדווחת על מכירות כמותיות של האייפון, אך לשם כך קיימות חברות מחקר המפרסמות את הערכותיהן בנוגע למשלוחי המכשירים ברבעון הראשון של 2024.

לפי נתוני IDC, אפל רשמה את הירידה הגדולה ביותר ברבעון הראשון, ושלחה על פי הדוח 50.1 מיליון מכשירים, ירידה של 9.6% משנה לשנה, לעומת כ-60 מיליון ששלחה סמסונג.

משלוחי טלפונים, רבעון 4/2023 (נתוני IDC):

משלוחי טלפונים רבעון 1/2024 (מקור: IDC)
משלוחי טלפונים רבעון 1/2024 (מקור: IDC)

אייפד, מק ומוצרים לבישים

פרט לחטיבת האייפון, גם חטיבת האייפד הציגה ירידה ברבעון הראשון של 2024, כאשר הכנסותיה נקבעו על כ-5.56 מיליארד דולר, המשקפות ירידה שנתית של כ-16.6%. אל השתיים הצטרפה גם חטיבת המוצרים הלבישים, הבית החכם והאביזרים, עם ירידה של כ-9.6% בהכנסות, שהסתכמו בכ-7.91 מיליארד דולר.

חריגה בצד החומרה היא חטיבת מחשבי המק, זו רשמה עליה של כ-4% משנה לשנה עם הכנסות בגובה 7.45 מיליארד דולר.

חטיבת השירותים ממשיכה לככב

גם ברבעון הראשון של 2024 הייתה זו חטיבת השירותים של אפל שרשמה את ההישג הגדול ביותר, עם עליה של כ-14.1% בהכנסות משנה לשנה, אלו הסתכמו בכ-23.8 מיליארד דולר.

לדוחות המלאים


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים