אסוס תשיק גרסה מעודכנת לקונסולת ה-ROG ALLY ביוני

קונסולת ה-ROG ALLY X הבאה (מקור אסוס) קונסולת ה-ROG ALLY X הבאה (מקור אסוס)

אסוס (ASUS) צפויה להשיק בחודש יוני הקרוב גרסה מעודכנת לקונסולת ה-ROG ALLY הניידת תחת השם ROG ALLY X. בדומה לדגם המקורי, גרסת 2024 של הקונסולה עשויה להגיע עם מסך בגודל 7 אינץ’ בקצב רענון גבוה של 120Hz ומעבד Ryzen Z1 של AMD, אך תכלול אוסף שיפורים, בהם נפח זיכרון גדול וסוללה בקיבולת גבוהה יותר.

שוק הקונסולות הניידות עבר מהפכה לא קטנה מאז הושקה ה-Steam Deck של Valve ב-2021 כקונסולה יעודית להרצת משחקי מחשב, שקיבלה עדכון בשנה הקודמת עם הצגת גרסת OLED חדשה ולא מעט תחרות בשוק עם מגוון קונסולות מיצרנים גדולים אחרים, כמו לנובו עם ה-Legion Go (סקירה), אסוס עם ה-ROG ALLY (סקירה) וקונסולת ה-MSI CLAW (סקירה בדרך), שבניגוד לשאר התבססה על מעבד Core Ultra של אינטל ולא על מעבד Ryzen של AMD.

קונסולת ה-ROG ALLY X המעודכנת צפויה להיות דומה למדי לדגם המקורי ותגיע עם מעבד ה-Ryzen Z1 Extreme של AMD ומסך 7 אינץ’ ברזולוציית FullHD עם תדר רענון של 120Hz.

לצד זאת היא תכלול גם אוסף שיפורים, בהם נפח זיכרון גבוה יותר מ-16GB, שימוש באחסון NVME סטנדרטי בתצורת M.2280, סוללה בקיבולת הגבוהה יותר ב-30% עד 40% (דבר שיגדיל את משקל הקונסלה עצמה) ומיקום חדש לקורא כרטיסי ה-SD המובנה, שנועד לפתור בעיה הקיימת בדור הנוכחי, וצבע שחור חדש, בניגוד לצבע הלבן של הדגם הקיים.

טיזר לקונסולת ה-ROG ALLY X בפוסט רשמי (מקור אסוס)
טיזר לקונסולת ה-ROG ALLY X בפוסט רשמי (מקור אסוס)

מפרט טכני צפוי ל-ROG ALLY X

  • מערכת הפעלה – ווינדוס 11.
  • מעבד – Ryzen Z1 Extreme.
  • זיכרון – מעל 16GB LPDDR5.
  • אחסון – SSD NVME בתצורת M.2 2280.
  • מסך – 7 אינץ’, פאנל IPS ברזולוציית Full HD, תדר רענון של 120Hz ובהירות של 500 ניט.
  • סוללה – גדולה ב-30% עד 40% לעומת הדור הקודם (40Whr).
  • משקל – גבוהה יותר מהדור הקודם (608 גרם).

בעוד שלא מדובר על קונסולת ה-ROG ALLY 2 הבאה של החברה, ה-ROG ALLY X אותה החברה צפויה להציג ב-2 ביוני צפויה להציג אוסף שיפורים ניכר בהשוואה לדגם המקורי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים