אפל עשויה להשתמש ב-ChatGPT במערכת ההפעלה iOS 18

לוגו אפל עם AI צילום ועיבוד: רונן מנדזיצקי

אפל (Apple) מתכננת לשלב את צ’אטבוט ה-ChatGPT ב-iOS 18, כך עולה מדיווח חדש של בלומברג, המציין כי החברה נמצאת במגעים מתקדמים מול OpenAI, זאת לאחר שמגעים מוקדמים יותר עם גוגל (Google) על שילוב צ’אטבוט ה-Gemini במערכת ההפעלה שלה לא הבשילו לכדי הסכם.

עד כה נשארה אפל מאחור במירוץ החימוש הגדול בתחום ה-AI, אך החברה צפויה להדביק את הפער באופן ניכר עם ההכרזה על מערכת ההפעלה iOS 18 בכנס המפתחים השנתי שלה, ה-WWDC 2024, שיתקיים ב-10 ביוני.

אפל הספיקה להציג מגוון פיתוחים בתחום הבינה המלאכותית במהלך החודשים האחרונים, דוגמת מודל ה-OpenELM, אך נראה כי החברה לא תעשה את הקפיצה הגדולה לתחום ה-AI בכוחות עצמה בלבד.

לאחר שדיווח מוקדם יותר סיפר על מגעים בין אפל וגוגל לשילוב הצ’אטבוט Gemini במכשיריה, נראה כי המגעים בין החברות לא צלחו ואפל מנהלת כיום מגעים מתקדמים מול OpenAI על מנת לשלב את צ’אטבוט ה-ChatGPT הפופולר כחלק ממערכת ה-iOS 18 שתושק מאוחר יותר השנה.

יש לציין גם כי טים קוק, מנכ”ל אפל, ציין בעבר כי הוא משתמש ב-ChatGPT בעצמו, אך הזכיר גם כי “יש בו בעיות שצריך לפתור”.

אפליקציית ChatGPT (צילום: רונן מנדזיצקי)
אפליקציית ChatGPT (צילום ועיבוד: רונן מנדזיצקי)

שרתי Apple silicon יעודיים ל-AI

מלבד האפשרות לשילוב אפשרי של ChatGPT ב-iOS18, דיווח נוסף של בלומברג מצביע על כך שבעוד שפיצ’רי ה-AI “קלים” אותם אפל מתכננת לשלב ב-iOS 18, דוגמת תמצות הודעות או התראות בסלולר, יבוצעו באופן מקומי על גבי האייפון, פיצ’רים “כבדים” יותר, דוגמת מחולל תמונות מובנה, יופעלו בענן באמצעות שרתים יעודיים של אפל שיתבססו על מעבדי ה-Apple Silicon.

לפי המידע הקיים, פרויקט שרתי ה-AI של אפל, המוכר תחת השם ACDC (ר”ת Apple Chips in Data Centers) יתבסס בשלב הראשון על שבב ה-Apple M2 Ultra הנמצא במחשבי ה-Mac Pro ו-Mac Studio, כאשר בהמשך החברה צפויה להשתמש גם בשבבים מסדרת ה-Apple M4 החדשה שלה.

כל מה שנותר לעשות כעת הוא לחכות להכרזות הרשמיות של אפל בנושא הבינה המלאכותית בכנס המפתחים WWDC, שיתקיים ב-10 ביוני.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים