הדלפה חדשה של דל חושפת את מפת הדרכים של מעבדי אינטל, AMD וקוואלקום לניידים

שלט חברת דל צילום: רונן מנדזיצקי

מצגת פנימית של חברת דל (Dell) מצאה את דרכה לרשת וחושפת פרטים חדשים על ליין ניידי ה-XPS של החברה, כאשר בתוך המצגת ניתן למצוא גם מפת דרכים החושפת את ההשקות הצפויות של מעבדי הדור הבא של החברות השונות, עם התייחסות למעבדי ה-Lunar Lake, Arrow Lake, Panther Lake ו-Nova Lake הבאים של אינטל, שני דורות חדשים של שבבי ה-Snapdragon X מבית קוואלקום והדור הבא של מעבדי AMD, שיחזרו לדגמי ה-XPS של דל רק ב-2027.

המצגת הפנימית העצומה שהודלפה כוללת יותר מ-300 עמודים ומתייחסת למפת הדרכים של ניידי ה-XPS של דל עד שנת 2027, בהם XPS 14 ,Huracan שיגיע עם מעבד Panther Lake מבית אינטל, XPS 16 – Performante עם דור המעבדים הבא של AMD ב-2027 ועוד, עם מידע ספציפי על נייד ה-XPS 13 – TributoQC, שיגיע עם מעבד Snapdragon X ומוגדר כנייד ה-13 אינץ’ הקטן והמהיר ביותר בעולם לפי המצגת.

הנייד צפוי להגיע עם מעבד בעל 10 או 12 ליבות Nuvia של קוואלקום, מסך 13.4 אינץ’ ביחס 16:10 אינץ’ שיהיה זמין בגרסת Full HD עם טאץ’, QHD עם תדר רענון גבוה או pOLED ברזולוציית 2.8K של LG Display ומצלמת רשת Full HD חדשה.

מלבד זאת, הנייד צפוי להגיע עם עד 32GB זיכרון LPDDR5x, אחסון SSD בנפח של עד 4TB, כאשר משקל הנייד צפוי לעמוד על פחות מ-1.21 ק”ג ולכלול סוללת 55WHr, שתציע זמן שימוש ארוך של 20 שעות צפיה בוידאו.

נייד XPS 13
נייד XPS 13 “TributoQC” (מקור דל)

המצגת כוללת גם שקף מפת דרכים כללית לדגמי ה-XPS עם מעבדי אינטל, AMD וקוואלקום, המאפשרים לנו לקבל תמונה רחבה יותר (בסדר כרונולוגי):

  • Lunar Lake / Core Ultra 200V דגמי MX (זיכרון מובנה), אינטל –  ספטמבר 2024.
  • Arrow Lake / Core Ultra 200 דגמי U, P ו-H, אינטל – ינואר 2025.
  • Qualcomm Oryon / Snapdragon X V2, קוואלקום – יולי 2025.
  • Panther Lake / Core Ultra 300 דגמי U, P ו-H, אינטל – אוקטובר 2025.
  • Nova Lake / Core Ultra 400 דגמי U, P ו-H, אינטל – אוקטובר 2026.
  • Ryzen AI HX, “דור הבא” AMD – ינואר 2027.
  • Qualcomm Oryon / Snapdragon X V3, קוואלקום – אוקטובר 2027.
מפת דרכים לדגמי ה-XPS (מקור דל)
מפת דרכים לדגמי ה-XPS (מקור דל)

חשוב לציין כי המצגת שהודלפה מציינת את אוגוסט 2023 כתאריך המצגת, דבר שיכול לגרור שינויי לו”ז בהשוואה להשקות הרשמיות בפועל. ניתן לראות את כל המצגת המודלפת של דל באתר SCRIBD.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים