אפל וגוגל מציגות תקן אחיד לזיהוי תגי איתור חפצים העוקבים אחר משתמשים

שת תמונה: Apple

אפל (Apple) וגוגל (Google) הכריזו בשיתוף פעולה עם “כוח המשימה ההנדסי של האינטרנט”, ה-IETF (ר”ת Internet Engineering Task Force) ,על ה-Detecting Unwanted Location Trackers (“איתור תגי איתור לא רצויים”, להלן DULT), תקן שנועד לספק התראה בעבור משתמשי iOS ואנדרואיד על כך שזוהה בקרבתם תג איתור חפצים אשר עוקב אחריהם.

תגי איתור חפצים דוגמת AirTag של אפל או SmartTag של סמסונג הפכו לגאדג’טים פופולריים ושימושיים בעבור רבים, אך בו בזמן הפכו כלי שימושי גם בעבור גורמים זדוניים ופליליים, המשתמשים בתגים אלו על מנת לעקוב באופן לא חוקי אחר אנשים ואף לשמש ככלי לצורכי פשיעה.

כעת, כשנה מאז שאפל וגוגל הכריזו על שיתוף פעולה ביצירת תקן אחיד לתגי איתו חפצים וכחודש לאחר השקת רשת ה-Find My Device המעודכנת של גוגל, השתיים מציגות את תקן ה-DULT, שנועד לתת מענה עבור משתמשי אייפון עם מערכת ה-iOS 17.5 העדכנית ואנדרואיד מגרסה 6.0 ומעלה.

העדכון החדש יאפשר להציג התראה בפני המשתמש במידה ואותר תג זיהוי ש”עוקב” אחריו, ללא קשר לסוג הרשת בה הוא משתמש.

AirTags (תמונה: Apple)
AirTags (תמונה: Apple)

כפתרון שפותח במשותף על ידי אפל וגוגל, ניתן להניח כי תקן ה-DULT יאומץ באופן נרחב ובמהירות ולכל הפחות יספק מענה עבור משתמשים החוששים כי עוקבים אחריהם באמצעות תג איתור חפצים.

ניתן לקרוא את פרטי תקן ה-DULT החדש באתר IETF.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים