הוכרזה: Gorilla Glass 7i – זכוכית קשיחה למכשירי ביניים ומטה

זכוכית Gorilla Glass 7i (מקור Corning) זכוכית Gorilla Glass 7i (מקור Corning)

יצרנית הזכוכית קורנינג (Corning), הידועה היום בעיקר בזכות “זכוכית הגורילה” (Gorilla Glass) אותה פיתחה, הכריזה על Gorilla Glass 7i, גרסה חדשה לזכוכית הגורילה המיועדת עבור מכשירי שוק הביניים ומטה ומציעה עמידות גבוהה יותר לנפילות מגובה של עד מטר על אספלט ועמידות של עד פי שניים מהמתחרים לשריטות.

נתחיל בהסבר זריז על ליין זכוכיות ה-Gorilla Glass של קורנינג. בעוד שהחברה מציעה כיום את ה-Gorilla Armor (“דור 9”) הנמצאת בשימוש במכשיר ה-Galaxy S24 Ultra של סמסונג, זכוכית ה-Gorilla Glass 7i החדשה מגיעה כנגזרת של זכוכית ה-Victus (“דור 7”) שהוכרזה לפני 4 שנים, זו קיבלה גם עדכון בדמות ה-Victus 2 (“דור 8”) ב-2022.

זכוכית ה-Gorilla Glass 7i החדשה נועדה לתת מענה זול יותר ליצרני מכשירים בהשוואה לזכוכיות ה-Armor ו-Victus 2 של החברה, כאשר ניתן עדיין למצוא חברות דוגמת Nothing עם מכשיר ה-Nothing Phone 2a שהוכרז מוקדם יותר השנה, אך משתמש בזכוכית Gorilla Glass 5 שהוכרזה עוד ב-2016.

לדברי קורנינג, זכוכית ה-Gorilla Glass 7i מסוגלת לשרוד נפילות מגובה של עד מטר על משטח המדמה אספלט, בהשוואה לזכוכיות “ליתיום אלומינוסיליקט” (lithium aluminosilicate) מתחרות, הנשברות בנפילות מגובה של חצי מטר ופחות מכך, זאת בנוסף לעמידות גבוהה פי שתיים לשריטות בהשוואה אליהן.

חברת OPPO צפויה להיות ליצרנית הראשונה שתציע מכשיר סלולרי עם זכוכית ה-Gorilla Glass 7i החדשה, כאשר ניתן להניח כי יצרנים נוספים יאמצו את הזכוכית החדשה כחלופה לגרסאות ה-Gorilla Glass הישנות יותר הנמצאות עדיין בשימוש.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים