מצאנו קונסולות גיימינג ניידות מבית MSI, Zotac ו-XPG ב-Computex 2024

קונסולת ה-Zotac Gaming Zone (צילום: יאן לנגרמן) קונסולת ה-Zotac Gaming Zone (צילום: יאן לנגרמן)

במהלך תערוכת Computex 2024 המתקיימת בימים אלו בטיוואן הזדמן לי לראות מקרוב את הדור הבא של הקונסולות הניידות מחברות ויצרניות המחשבים השונות מבית MSI, Zotac ו-XPG.

הקונסולות החדשות כוללות את ה-+Claw 8 AI של MSI, שתגיע עם מסך 8 אינץ’ ותבוסס על מעבדי ה-Lunar Lake של אינטל, את קונסולת ה-Zone של Zotac, המגיעה עם מסך AMOLED בגודל 7 אינץ’ ומפרט מבוסס AMD, ולבסוף אב-טיפוס של ה-XPG Nia מבית ADATA, עם מסך 7 אינץ’ “נשלף” לעיצוב ארגונימי ונוח יותר לשימוש ממושך.

קונסולת ה-+Claw 8 AI

חברת MSI הציגה בתערוכת Computex את הדור השני של קונסולת ה-Claw הניידת שלה, ה-+Claw 8 AI, עם קוד הדגם A2VM, שנועדה להחליף את קונסולת ה-CLAW A1M (סקירה) המקורית של החברה.

הספרה 8 בשם נועדה לציין את גודל המסך, שגדל מ-7 אינץ’ בדגם הקודם ל-8 אינץ’ בגרסה החדשה, מסך המגיע ברזולוציית Full HD עם תדר רענון של 120Hz.

כצפוי, השינוי הגדול ביותר בקונסולה החדשה הוא המעבר למעבדי Lunar Lake העדכניים של אינטל, מעבדים שעדיין לא הושקו רשמית ולכן נמנעה מאיתנו האפשרות להתנסות בקונסולה מקרוב או לבדוק אפילו בקצרה את הביצועים שלה.

עם זאת, מהפירוט שפורסם ניתן ללמוד החברה הגדילה את נפח הסוללה מ-53Wh ל-80Wh, בדומה לסוללה בקונסולת ה-ALLY ROG X החדשה של ASUS.

קונסולת ה-+Claw 8 AI (צילום: יאן לנגרמן)
קונסולת ה-+Claw 8 AI (צילום: יאן לנגרמן)

קונסולת ה-Zotac Zone

יצרנית החומרה Zotac מצטרפת לטרנד הקונסולות הניידות עם קונסולת Zone, המזכירה מאוד את קונסולת ה-SteamDeck של Valve בזכות צמד משטחי מגע הנמצאים משני צידי מסך ה-AMOLED בגודל 7 אינץ’ בו בחברה החברה להשתמש.

הקונסולה מגיעה עם מפרט סטנדרטי יותר, המבוסס על מעבד ה-Ryzen 7 8840U של AMD עם כרטיס Radeon 780M גרפי מובנה, במקום גרסת ה-Ryzen Z1 היעודית של החברה לקונסולות או מעבדי ה-Ryzen AI 300 החדשים שהוכרזו בתערוכה.

בנוסף, הקונסולה צפויה להגיע עם 16GB זיכרון, אחסון SSD בנפח 512GB וסוללת 48.5Wh.

קונסולת ה-Zotac Gaming Zone (צילום: יאן לנגרמן)
קונסולת ה-Zotac Gaming Zone (צילום: יאן לנגרמן)

קונסולת ה-XPG Nia

הקונסולה השלישית והאחרונה אותה מצאתי בתערוכת Computex היא ה-Nia של XPG, מותג הגיימינג של יצרנית הזיכרון ADATA.

הקונסולה שהוצגה בתערוכה מגיעה כאב-טיפוס לקונסולה אותה החברה צפויה להציג בתחילת 2025, עם עיצוב מאוד לא שגרת הכולל מסך 7 אינץ’ “נשלף”, המסייע להחזיק אותה בצורה טבעית יותר לשימוש ממושך.

נציגי XPG ציינו כי הקונסולה החדשה תתבסס על מעבדי ה-Ryzen של AMD, אם כי עדיין לא באיזה גרסה, כאשר הקונסולה נועדה לתת מענה לקהילת ה”מודרים” עם אפשרות נרחבות לשדרוג ותיקון הקונסולה בצורה פשוטה, עם שילוב זיכרון CAMM2 הניתן להחלפה, כשהכוונה היא למכור אותה ישירות למשתמשים על מנת לשמור על מחיר נמוך שאינו ידוע כרגע.

מהניסיון הקצר שלי עם אב הטיפוס של הקונסולה, ניתן להודות כי היא אכן מרגישה הרבה יותר פשוטה ונוחה לשימוש, על אף שהיא כבדה יותר מהמתחרות לפי הנציגים.

ניתן לומר בצורה די ברורה שפורמט קונסולות הגיימינג הניידות מבוססות מערכת ההפעלה ווינדוס לא הולך להיעלם בזמן הקרוב, כאשר יותר ויותר חברות ויצרני מחשבים מחליטים לנסות את מזלם בתחום.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים