צפו בהכרזות ה-AI של אפל בכנס המפתחים WWDC 2024

WWDC 2024 תמונה: Apple

אפל עורכת הערב (ב’, 10.6) את כנס המפתחים השנתי WWDC 2024, ובדומה לשנים קודמות תנצל את אירוע הפתיחה על מנת להכריז על גרסאות חדשות של מערכות ההפעלה למכשירים אותם היא משווקת, ביניהן נמצא את iOS 18 עבור מכשירי האייפון, iPad OS 18 עבור האייפד, macOS 15 עבור מחשבי המק, watchOS 11 עבור שעוני ה-Apple Watch ו-tvOS 18 עבור ה-Apple TV.

בניגוד לשנה שעברה, בה התמקדה החברה במשקפי המציאות המדומה Vision Pro, הפעם אפל צפויה לשים בצד את תחום החומרה ולהתמקד בתוכנה, ובדגש על תחום הבינה המלאכותית (AI).

באירוע הערב תציג אפל לראשונה את תכונות ה-AI שיגיעו למכשירי האייפון, האייפד והמק שלה, כשהדגש הגדול ביותר צפוי להיות על העוזרת הקולית סירי (Siri), זו ככל הנראה תקבל עדכון משמעותי עם יכולות חדשות הודות לבינה המלאכותית.

בחודשים האחרונים עלו לא מעט דיווחים על כך שבאפל פעלו מאחורי הקלעים על הסכם אפשרי עם OpenAI וגוגל, לשם שילוב היכולות של ChatGPT ו\או Gemini במכשיריה, זאת בזמן שהחברה צפויה להציג גם פתרונות עצמאיים משלה.

הסיבה לפיזור השליטה הלא אופייני במיוחד לאפל מגיעה הודות למה שנוכל להתייחס אליו ככאוס בתחום, שהגיע בעקבות החלטתה של מיקרוסופט לבצע שיווק משמעותי לכלי ה-Copilot (הנשען על הטכנולוגיה של OpenAI), זאת כדי להקדים את המתחרים.

חשוב להבין שלמרות ההתקדמות הגדולה לאחרונה, תחום הבינה המלאכותית במכשירים שלנו נמצא עדיין בחיתוליו והחומרה במכשירים רק מתחילה להדביק את הפער, כך שלא היינו מצפים לשמוע על יכולות ברמת ג’ארוויס (של איירון מן) באייפון בזמן הקרוב.

כך תצפו באירוע של אפל

את האירוע תעביר אפל בשידור ישיר הערב, החל מהשעה 20:00 לפי שעון ישראל, ובזה תוכלו לצפות בוידאו המצורף מטה:

הצטרפו אלינו הערב בשעה 8 לצפייה באירוע ובואו לצ’וטט בקבוצה שלנו בטלגרם ולהתעדכן בהכרזות מהאירוע דרך ערוץ הטלגרם.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים