הוכרזה: macOS Sequoia – עם יכולת שיקוף לאייפון, Apple Intelligence ועוד

macOS Sequoia (מקור אפל) macOS Sequoia (מקור אפל)

חברת אפל (Apple) הציגה במהלך כנס המפתחים WWDC 2024 שנערך אמש (ב’, 10.6) את macOS Sequoia או macOS 15, הדור הבא של מערכת ההפעלה למחשבים, המגיע עם אוסף פיצ’רים נרחב, הכולל את היכולת לשקף את מכשיר האייפון של המשתמש על המסך עם אפשרות לגרירת קבצים שונים ביניהם.

לכך נוסף גם שילוב ה-Apple Intelligence, פתרון הבינה המלאכותית החדש של אפל, המאפשר לייצר ולשנות טקסט, לייצר תמונות ועוד, כלי ניהול סיסמאות חדש ואוסף שיפורים נרחב.

שיקוף האייפון במחשב

בין שלל השיפורים השונים של מערכת ה-Sequoia החדשה, אחד הגדולים והמשמעותיים ביותר שבהם הוא האפשרות לשיקוף “מלא” של האייפון על גבי המחשב, כאשר משתמשים יוכלו להפעיל אפליקציות במכשיר הסלולרי שלהם ולהשתמש בהן על גבי שולחן העבודה כחלון צף.

החיבור בין מכשיר האייפון של המשתמש למחשב שלו הופך להיות גם שקוף הרבה יותר. משתמשים יוכלו לקבל את כלל ההתראות שלהם מהמכשיר הסלולרי במחשב, לצד היכולת לגרור קבצים, תמונות וסרטי וידאו בין מכשיר האייפון והמחשב ובחזרה בצורה אלחוטית מלאה וללא צורך בפתיחת הנעילה באייפון.

שיקוף האייפון ב-macOS (מקור אפל)
שיקוף האייפון ב-macOS (מקור אפל)

מערכת חכמה יותר עם Apple Intelligence

ההכרזה הגדולה ביותר של אפל באירוע המפתחים הפעם הייתה ה-Apple Intelligence, פתרון ה-Ai שישולב גם במערכת ה-Sequoia, עם גרסה משודרגת וחכמה יותר של סירי שתוכל להבין טוב יותר את המשתמש ולבצע מגוון רחב יותר של פעולות.

לצד זאת נמצא גם אוסף כלי כתיבה חדש, שיהיה זמין למשתמשים במיילים, הודעות, פתקים או כל חלון טקסט אחר. משתמשים יוכלו לבחור את התוכן הכתוב שלהם ולשנות את סגנון הכתיבה, לקצר את התוכן או לשנות את העיצוב שלו עם תצוגת טבלה או רשימה, לבדוק ולתקן שגיאות חיבור ועוד.

בנוסף, משתמשים יוכלו לייצר תמונות עם כלי ה-Image Playground החדש של אפל, המאפשר לייצר תמונות מטקסט עם אפשרות לבחירה בין סגנונות ציור שונים כמו סקיצה, אנימציה או אילוסטרציה.

כלי זה יהיה זמין באופן מובנה בתוכנות אפל השונות כמו ההודעות, אך גם נגיש בתור אפליקציה עצמאית, כאשר משתמשים יוכלו להשתמש בנוסף בפיצ’ר ה-Memories in Photos על מנת לייצר באופן אוטומטי “סיפורים” שונים בהתבסס על התמונות והסרטונים הקיימים במכשירים שלהם.

סידור חלונות כאריחים

אחרי לא מעט שנים, פיצ’ר חדש ומוכר במיוחד למשתמש ווינדוס מגיע למחשביה של אפל עם האפשרות לסדר חלונות כאריחים (Window Tiling) על ידי הצמדה שלהם לשולי המסך, דבר שיאפשר לפתוח חלון על חצי ממנו או רבע בהתאם להעדפות המשתמש לתצוגה נוחה יותר של מספר חלונות פתוחים בו זמנית.

ניהול סיסמאות משופר

מערכת ה-Sequoia החדשה מציגה לראשונה כלי סיסמאות מאוחד המאפשר למשתמשים לראות בצורה פשוטה ונוחה את כלל הסיסמאות שלהם, בין אם מדובר על סיסמאות אינטרנט, סיסמאות WiFi או passkeys.

כל הסיסמאות של המשתמש יוצגו מעכשיו באפליקציה יעודית ונוחה יותר.

כלי הסיסמאות החדש (מקור אפל)
כלי הסיסמאות החדש (מקור אפל)

שדרוגים לדפדפן ה-Safari

אפל ממשיכה לשדרג את דפדפן הסאפרי שלה ומוסיפה את פיצ’ר ה-Highlights (“עיקרי הדברים”), שהופך את הדפדפן הרגיל לכלי תוכן משל עצמו.

משתמשי ספארי יוכלו לקבל תקציר דברים באופן מיידי בזמן הגלישה, בין אם מדובר על כתובת ומיקום של מלון במידה והם נכנסים לאתר שלו, תקצירים של כתבות או קישורים לאנשים, מוזיקה, סרטים וסדרות בהתאם לאתר האינטרנט אליו הם נכנסים. פיצ’ר זה מיועד לקצר את הזמן הדרוש למשתמש על מנת שיוכל להגיע “לעיקר”.

פיצ'ר ה-Highlights (מקור אפל)
פיצ’ר ה-Highlights (מקור אפל)

גיימינג על macOS

מחשבי אפל מעולם לא נחשבו לפתרונות פופולריים בתחום הגיימינג, דבר שהשתנה בשנים האחרונות, ובעיקר עם הצגת שבבי ה-Apple M3 ומעלה של אפל, המציעים ביצועים גרפיים גבוהים.

הגרסה החדשה תציע תמיכה טובה יותר למפתחים, הצפויים לשחרר כותרים למחשבי המק, בהם:

 • Prince of Persia: The Lost Crown
 • Assassin’s Creed Shadows
 • RESIDENT EVIL 7 biohazard
 • Frostpunk 2
 • Palworld
 • Sniper Elite 4
 • RoboCop: Rogue City

וכותרים נוספים המשתמשים בטכנולוגיית ה-MetalFX לשיפור ביצועי הגיימינג.

מדובר על רשימה חלקית בלבד של הפיצ’רים החדשים במערכת ה-macOS Sequoia, מערכת שזמינה כבר עכשיו בגרסת בטא למפתחים.

זמינות

macOS Sequoia צפויה להגיע רשמית לכל המשתמשים מאוחר יותר השנה ויהיה ניתן להתקין אותה על מחשבי אפל הבאים:

 • מחשבי MacBook Air 2020 ומעלה.
 • מחשבי MacBook Pro 2018 ומעלה.
 • מחשבי Mac Mini 2018 ומעלה.
 • מחשבי iMac 2019 ומעלה.
 • מחשב iMac Pro 2017 ומעלה.
 • מחשבי Mac Pro 2019 ומעלה.
 • מחשב Mac Studio 2022.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים