הצצה ראשונה: ASUS Vivobook S 15 – נייד Snapdragon X Elite ו-Copilot+ PC

נייד Vivobook S 15 (S5507) (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי) נייד Vivobook S 15 (S5507) (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

עולם המחשוב עבר טלטלה לא קטנה השנה עם כניסתם של מעבדי ה-ARM לשוק המחשבים הניידים עם סדרת שבבי ה-Snapdragon X של קוואלקום (Qualcomm), ניידים שנועדו לעמוד בתוכנית ה-Copilot+ PC של מיקרוסופט (Microsoft) עם פיצ’רי AI מובנים.

בין ניידים אלה ניתן למצוא את ה-Vivobook S 15 החדש והראשון של אסוס (ASUS) מדגם S5507, שהגיע אלינו לסקירה ועליו החלטנו לכתוב התרשמות קצרה וראשונית ולתת לכם, הקוראים, הזמדנות לשאול אותנו שאלות עליהן נוכל לענות בסקירה שתגיע בהמשך.

נתחיל בדבר הפשוט ביותר, אחרי פחות מ-24 שעות עם נייד ה-Vivobook S 15 אני חייב להודות שהיה לי קשה לשים לב כי מדובר על נייד ARM ולא X86, בדומה לרוב המוחלט של הניידים בהם התנסתי עד היום.

הנייד מגיע עם מסך OLED 3K מסדרת ה-Lumina OLED של ASUS בגודל של 15.6 אינץ’ ותדר רענון של 120Hz, ומציע איכות תמונה משובחת, בדומה ללא מעט ניידי OLED בהם התנסיתי בעבר.

בשימוש יומיומי רגיל, הכולל בעיקר גלישה באמצעות דפדפן כרום הזמין בגרסת ARM טבעית, קשה לומר שאפשר לשים לב להבדלים מיוחדים בין נייד ARM לנייד סטנדרטי אחר, דבר שאליו אשתדל לשים יותר לב בהמשך, ובעיקר ברגע בו אצטרך להשתמש בתוכנות שאין להן גרסת ARM יעודית, אלא אפליקציית x86 שתופעל על ידי מנגנון האמולציה של מיקרוסופט. זאת נוכל לדעת רק לאחר שימוש ממושך יותר בסקירה הרגילה שתעלה בהמשך.

נייד Vivobook S 15 (S5507) (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)
נייד Vivobook S 15 (S5507) (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

הנייד מגיע עם איכות בניה טובה למדי, בדומה לניידי Vivobook אותם יצא לנו לסקור בעבר, כאשר פיצ’ר נחמד ושימושי במיוחד מגיע בפד העכבר הכולל אפשרות שליטה בבהירות, עוצמת השמע ודילוג בזמן הפעלת קבצי מדיה עם החלקה על החלק הימני, השמאלי או העליון של פד העכבר.

אחת הסיבות שאני חובב ניידי ASUS באופן אישי היא העובדה הפשוטה כי בניגוד ליצרני מחשבים רבים אחרים בשוק, החברה ממשיכה לשלב בניידים שלה מגוון חיבורים, בהם צמד חיבורי USB-A בחלק הימני ומערך שלם הכולל מחבר HDMI, צמד חיבורי USB-C, קורא מיקרו SD וחיבור אוזניות בחלק השמאלי.

הדבר הייחודי בנייד – Copilot+ PC ו-Snapdragon X

נייד ה-Vivobook S 15 החדש של ASUS הוא ייחודי משתי סיבות עיקריות. מדובר על הדור הראשון של ניידי הווינדוס מבוססי ה-ARM, המתבסס על פלטפורמת ה-Snapdragon X Elite של קוואלקום ומגיע כחלק מתוכנית ה-Copilot+ PC של מיקרוסופט, כשהוא כולל את כפתור ה-Copilot היעודי והפיצ’רים החדשים של מיקרוסופט כמו מנגנון תרגום וידאו ומחולל תמונות מובנה עליהם נדבר בהרחבה בסקירה של הנייד.

מאחר שמדובר על הדור הראשון של ניידי ה-ARM עם ווינדוס 11, אני יכול להניח מראש כי יהיה ניתן למצוא באגים מזדמנים שיתוקנו וישופרו בעדכונים עתידיים של הנייד ומערכת ההפעלה עצמה, אך שום דבר מיוחד לא קפץ לי מול העיניים ב-24 שעות הראשונות עם הנייד, מלבד תהליך הפעלה ועדכון ארוך למדי “בחסות” מיקרוסופט ואזהרה קלה של החברה לא לעדכון ביוס במידה ואני משתמש בחשבון מיקרוסופט עסקי שיכול לדרוש נעילת BitLocker.

ראוי לציין כי הנייד מגיע עם פלטפורמת ה-Snapdragon X Elite X1E-78-100 הבסיסית ביותר בסדרת ה-Snapdragon X Elite של קוואלקום, שבב המגיע עם 12 ליבות Oryon, בדומה לכלל הדגמים, אך עם תדר בוסט מקסימלי של 3.4GHz בלבד ותדר גרפי של 3.8GHz כך שאפשר לצפות לביצועים משופרים בדגמי פרימיום עתידיים שתציג ASUS.

תצורת נייד ה-Vivobook S 15 (S5507) בסקירה שלנו:

  • מעבדSnapdragon X Elite X1E-78-100
  • זיכרון – 32GB LPDDR5x.
  • אחסון – 1TB SSD.
  • כרטיס מסך – Adreno מובנה.
  • מסך – OLED 3K בגודל 15.6 אינץ’, רזולוציית 2880×1620 יחס 16:10 ותדר רענון של 120Hz.
  • סוללה – 70Wh.
  • משקל – 1.42 ק”ג.

נייד ה-Vivobook S 15 החדש מדגם S5507 יהיה זמין למכירה בארץ החל מהיום (ד’, 10.7) במחיר של החל מ-5,589 ש”ח, כאשר סקירה מפורטת עליו תעלה בשלב מאוחר יותר החודש.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים