עוברים מאנדרואיד לאייפון? העברת התמונות מ-Google Photos ל-iCloud Photos תהיה קלה יותר

גוגל תמונות (מקור גוגל) גוגל תמונות (מקור גוגל)

אפל (Apple) וגוגל (Google) הופכות את המעבר של משתמשי אנדרואיד לאייפון לפשוט יותר עם עדכון חדש לכלי העברת המידע של גוגל, שיציע את האפשרות להעביר בצורה ישירה את כלל התמונות והסרטונים של המשתמש המאוחסנים ב-Google Photos, שירות אחסון התמונות של גוגל, אל ה-iCloud Photos המקביל של אפל.

אפשרות העברת המידע החדשה תגיע כחלק מפרויקט ה-DTP (ר”ת Data Transfer Project), שנוצר בשיתוף נדיר בין ענקיות הטכנולוגיה בין מטא, אפל, גוגל, מיקרוסופט ו-𝕏, ונועד לאפשר העברת מידע פשוטה, בטוחה ומהירה בין השירותים השונים של השותפים לפרויקט, כאשר האפשרות החדשה להעביר מדיה מ-Google Photos ל-iCloud Photos תגיע לאחר למעלה מ-3 שנים בהן האפשרות ההפוכה הייתה זמינה למשתמשי אפל העוברים למכשירי אנדרואיד.

היתרון הגדול בהעברת מידע ישירה בין שירותי ה-Google Photos ל-iCloud Photos הוא בנוחות עבור המשתמש, שלא יצטרך לבצע יותר את הפעולה באופן ידני, תהליך שיכול לדרוש לא מעט זמן כתלות בכמות המדיה אותה הוא מאחסן בשירות הענן.

על מנת להתחיל את תהליך ההעברה יש צורך להשתמש בכלי ה-Google Takeout, המיועד להורדת מידע מגוגל, בחירת האלבומים אותם רוצים להעביר ובחירה בחשבון ה-iCloud Photos כשירות אליו רוצים להעביר את המידע.

העברת תמונות וסרטונים מ-Google Photos ל-iCloud Photos דרך Google Takeout
העברת תמונות וסרטונים מ-Google Photos ל-iCloud Photos דרך Google Takeout

סוגי קבצים נתמכים

העברת קבצי המדיה תתאפשר רק לסוגי הקבצים הבאים:

  • תמונות: ‎.jpg,‏ ‎.png,‏ ‎.gif,‏ ‎.webp,‏ ‎.avif ורוב הסוגים של קובצי RAW.
  • סרטונים: ‎.mp4,‏ ‎.mov,‏ ‎.m4v,‏ ‎.mpg,‏ mkv,‏ ‎.mod,‏ ‎.mmv,‏ avi,‏ ‎.divx,‏ ‎.tod,‏ ‎.wmv,‏ ‎.asf,‏ ‎.3gp,‏ ‎.3g2,‏ ‎.m2t,‏ ‎.m2ts ו-‎.mts

זמינות אפשרות ההעברה

האפשרות להעביר תמונות וסרטונים מ-Google Photos ל-iCloud Photos צפויה להיות זמינה בקרוב לכלל המשתמשים, כאשר ניתן לקרוא את ההסבר הרשמי על שירות העברת התמונות והסרטונים באתרי התמיכה של אפל וגוגל.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים