בגלל ישראל? איראן מאיימת בחרם חוקתי על מוצרי סמסונג מובייל

| יום שישי, 3 בפברואר 2012, 12:53 | טאבלטים, מקומי

את אחמדינג'אד זה לא הצחיק: בחודש שעבר העלתה לשידור חברת HOT הישראלית פרסומת טלוויזיה בה נראים כוכבי הסדרה "עספור" כשהם מפוצצים בטעות את הכור הגרעיני שבאיספהאן אשר באיראן, באמצעות מכשיר ה-Galaxy Tab 10.1 שקיבל סוכן מוסד המתצפת על המתקן החשאי. קטע הוידאו הקצר, מסתבר, עורר סערה לא קטנה כאשר הגיע לעיניהם של בכירים באיראן ואף גרם לזעם רב בפרלמנט מתוך הסברה כי הפרסומת הופקה בעקבות חיסול מדען הגרעין האירני אחמדי רושן כמה ימים טרם שידורה.

כלי התקשורת באיראן דיווחו אתמול כי יושב ראש ועדת הכלכלה באיראן, ערסלאן פתח'יפור, קרא לפרלמנט האיראני להתכנס ולדון "בפרסומת המבישה אשר מלגלגת לאומה". במסגרת הדיון, תישקל הצעת חוק גורפת לפיה ייאסר לייבא ולמכור את מוצרי סמסונג מובייל במדינה. עוד מסר פתח'יפור כי באם יאושר, החוק החדש יגרום לסמסונג להצטער על הפקת הפרסומת. "קטע הוידאו מרמז גם כי ישראל חזקה מספיק כדי להרוס בקלות את מתקני הגרעין של איראן או להתנקש במדעני הגרעין שלה", נכתב באתר של רשת הטלויזיה Press TV.

הגוף האמון על החקיקה באיראן הוסיף וציין כי סמסונג שוכחת את חשיבות עסקי הסחר שלה עם איראן, וחבל שהיא תאבד אותם רק כי העדיפה להפיק פרסומת שכזו בעבור ישראל. פתח'יפור לא הסתפק בכך והוסיף כי התנצלות מצידה של סמסונג לא תספיק במקרה הזה – "יהיה על סמסונג לתת את הדין ולשלם על מעשיה".

בתוך כך, נציגות סמסונג בדובאי מוסרת כי היא מגנה באופן חריף את הפרסומת המבזה. מנגד, דובר חברת סמסונג בטהרן מסר כי לחברת סמסונג אין כל קשר להפקת הפרסומת ושאת הטענות יש להפנות לגופי השידור בישראל ולחברת HOT הישראלית בפרט.

אחמדינג'אד, אתה מסתבלט?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d4vnRZQuRhI[/youtube]
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות