שנה ל-Windows 7: עברה לאחרונה את ויסטה, עדיין מפגרת בהפרש עצום אחרי XP

לא יאומן, אבל Windows 7, מערכת ההפעלה הראויה הראשונה שיצאה מבית מייקרוסופט מזה שנים, כבר בת שנה. לכבוד המאורע, שחררה בסוף השבוע חברת האינטרנט Net Applications את נתוניה לגבי שוק מערכות ההפעלה.

לפי הנתונים, בחודש יולי עבר נתח השוק של 7 לראשונה את זה של קודמתו הכושלת, Vista, ובספטמבר הגיע ל-17% מכלל השוק לעומת 13.3% שתופסת ויסטה. מתוך המחשבים המריצים Windows, תופסת עתה 7 נתח של כ-19%, לעומת ויסטה שירדה ל-14.6% לעומת השיא של כ-20% אליו הגיעה בסוף קיץ 2009.

אבל הנתון המעניין הוא נתח השוק של XP. המערכת המזדקנת, שבשנה הקרובה תחגוג עשור לשחרורה, עדיין שולטת בשוק ללא עוררין, עם 60% מכלל השוק ושני שלישים ממחשבי ה"חלונות". הדבר נובע ככל הנראה מהעובדה שהשדרוג מגרסא זו ל-7 מסובך יותר מהשדרוג בין XP לויסטה או בין ויסטה ל-7. מאחר וזוהי גם גרסת החלונות המותקנת במחשבי ארגונים רבים, שאינם ממהרים לשדרג את כל המחשבים (כולל חומרה, כמובן), תורמת לשרידותה.

מעניין לציין שלפי הנתונים של Net Applications, המתבססת על בדיקת מקור הביקורים באתרים המשתמשים בשירותיה, ירד נתח השוק של "חלונות" ברבע אחוז למעט יותר מ-91% בחודש האחרון. אף אחת מהמערכות המתחרות – Mac OS X ולינוקס לסוגיה – לא הראתה עלייה באותו זמן, והמערכת היחידה שעלתה מעט היא iOS. השאלה היא האם אכן הגולשים מתחילים לנטוש את המחשב לטובת גלישה ניידת.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות