הכירו את Google Play – אנדרואיד מארקט יוצאת לגמלאות

חברת גוגל הכריזה אתמול על מיתוג מחדש של מגוון שירותי התוכן השונים שלה, זאת על מנת לרכז אותם תחת מותג אחד וברור – Google Play. החל מאתמול, גוגל ממתגת מחדש את ה-Android Market (חנות האפליקיות לאנדרואיד), Google Music, Google Books ו-Video. כל שירותי התוכן מעכשיו יהיו תחת מותג אחד Google Play ולא כפי שהיו בעבר – סדרת מרכזיות מבוססות האנדרואיד מארקט. לטענת גוגל, זוהי “האבולוצייה של האנדרואיד מארקט”.

השמות החדשים עבור שירותי התוכן השונים:

  • Android Market הופך ל-Play Store
  • Google Books הופך ל-Play Books
  • Google Music הופך ל-Play Music
  • Videos הופך ל-Play Movies

המיתוג מחדש של שירותי התוכן לא מסתיים בשמות חדשים ורענון בעיצוב, אם כי מדובר בפילוסופיה חדשה המסנכרת את התוכן שלכם בין המכשירים השונים עם שירותי גוגל. לכן שירותי הספקת התוכן לא מזוהים עוד רק עם אנדרואיד ויוצגו מעכשיו כשירותים מבוססי ענן, כך לדוגמא תוכלו להתחיל לקרוא ספר בטלפון ולהמשיך בקורא האלקטרוני או לצפות בסרט בטאבלט ואז להמשיך מה-Google TV. הדבר גם משפיע על האפליקיצות, כאשר רכישת אפליקצייה בסמארטפון תאפשר לכם התקנה אוטומטית שלה גם בטאבלט. סביר להניח שבקרוב גם באתרי גוגל השונים יהיה טאב נוסף – Google Play, מכיוון שהדפדפן הוא מבחינת גוגל מקור לרכישת תוכן לא פחות חשוב.

גוגל כרגע לא חושפת איך הסנכרון האינסופי בין כל המכשירים שלכם אמור לעבוד במלואו. מה שכן, בקרוב אנו צפויים לגלות. משתמשי אנדרואיד 2.2 ומעלה בימים הקרובים יראו איך האנדרואיד מארקט יוצאת לגמלאות וה-Play Store מחליף אותה.

השוואת מפרטים