לוטוס עתידה לייצר רכב עירוני היברידי; כמה נתונים חדשים על רכבים חשמליים

| יום שלישי, 5 באוקטובר 2010, 21:18 | אקולוגי

יצרנית המכוניות Lotus עתידה לייצר רכב עירוני היברידי תחת השם המקורי City Car, כך חשפה החברה לאחרונה, לפי דיווח של אתר Autobloggreen.

כפי שניתן להבין משמו של הרכב, הוא מיועד בעיקר לנסיעות עירוניות יומיומיות, ומסוגל לנסוע כ-60 קילומטרים בעזרת הנעה חשמלית בלבד. אחרי כן ניתן להמשיך כ-260 קילומטרים נוספים על דלק רגיל, דבר המגדיל את השימושיות אל מעבר לנסיעות יומיומיות בתוך ערים. לטענת לוטוס, במבחנים סטנדרטיים פלט הרכב 60 גרם CO2 (פחמן דו-חמצני) לק”מ. לשם השוואה, הפליטה הרשמית של רכבי Toyota Prius ההיברידיים היא בסביבות ה-90 גרם לק”מ. יחד עם נתונים כמו האצה מ-0 ל-60 מייל (כ-100 קמ”ש) ב-9 שניות, הרכב יאזן כנראה בצורה מיטבית בין יעילות גבוהה וביצועים טובים, ויתן קרב חזק ל-Toyota IQ.

הצד הפחות טוב הוא שייצור המוני לא מתוכנן בקרוב, ואין אף מילה על המחיר, שעלול להפוך כל רכב מצוין לכישלון. בכל מקרה, בניגוד לדגם החדש של יגואר, את ה-City Car יש סיכוי שתוכלו להרשות לעצמכם.

ולמיטיבי לכת, דני רבינוביץ’ בדק בבלוג המצוין שלו “הומו קומבסטאנס” האם מכוניות חשמליות באמת מסוגלות להביא להפחתהבפליטת גזי חממה. לפי ההבטחות של יצרני המכוניות החשמליות, העתיד כבר כאן וכולנו צריכים לעבור למכונית חשמלית, אך לפי דיווחים עדכניים, הרכבים עדיין לא יעילים מספיק כדי לצמצם את הפליטות. מסתבר שבטווח נסיעה אפקטיבי של 100 ק”מ (ולא 160 ק”מ, כפי שהיצרנים טוענים), מכונית חשמלית תביא בעקיפין לפליטה גבוהה יותר של גזי חממה, כך שהתשובה הירוקה לנפט עדיין לא הגיעה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות