פייסבוק רוכשת את Instagram במיליארד דולר!

מארק צוקרברג הודיע אתמול בלילה בפייסבוק כי הרשת החברתית הגדולה בעולם הגיעה להסכמה עם מפתחי אפליקציית שיתוף התמונות Instagram לרכישת בעבור “שילוב של כסף מזומן ומניות”. כמה סך הכל? לטענת AllThingsD מדבור במיליארד דולר! כל עובדי החברה, 13 במספר, יצורפו לפייסבוק אולם לטענת צוקרברג ימשיכו לפתח את אינסטגרם כמוצר עצמאי. הוא הבהיר כי שיתוף עם רשתות חברתיות אחרות הוא חלק חשוב מהמוצר וחלק מהחוויה. כמו כן אחד ממייסדי אינסטגרם, קווין סטורם – מנכ”ל החברה, הודיע בבלוג שלהם כי הוא מרוצה מהרכישה (איך לא?) ובעתיד עדיין יהיה אפשר לשתף עם רשתות חברתיות אחרות.

מארק צוקרברג הדגיש כי מדובר ב”נקודת ציון חשובה בתולדותיה של פייסבוק זו הפעם הראשונה שאנו רוכשים מוצר וחברה עם כמות משתמשים כה רבה. אנחנו לא מתכוונים לעשות זאת עוד פעמים רבות אם בכלל”. פייסבוק, לטענתו, תנצל את הכישרונות החדשים שיצטרפו אליה ותלמד איך לשפר את חוויית שיתוף התמונות עם חברים ומשפחה גם אצלה. הרכישה מגיע על רקע השקת אפליקציית האנדרואיד של אינסטגרם המוסיפה לה מיליוני משתמשים חדשים ועד כה עלתה לכ-30 מיליון.

מהרכישה עולות גם כמה שאלות בנוגע לכדאיות, עליהם ננסה לענות בכתבת דעה שתתפרסם בהמשך היום.

האם לדעתכם אינסטגרם שווה מיליארד דולר?

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים