אופרה מציגה: דפדפן עם הגנה מובנית מפני רושעות ווירוסים

Opera הנורווגית ממשיכה לעורר רעש ותשומת לב משל היתה בעלת נתח שוק של 30%, ולא 2-3 אחוזים משוק הדפדפנים. הגרסא החדשה של הדפדפן העצמאי הוותיק בעולם שוברת שיאים, ותוך כך מוכיחה שבזמן שה”גדולים” רבים על לגו (התמודדות עם תוספים), יכולה חברה קטנה ולא מוכרת יחסית להשתלט על ה”טכנו” ולחולל בעזרתו פלאים.

במקרה זה מדובר באבטחה. אופרה 10.60 מצויידת, מלבד שיפורי מהירות משמעותיים מאוד, במנגנון אבטחה מתוחכם המופעל ע”י AVG, יצרנית אחת מתוכנות האנטי-וירוס הפופולאריות בעולם. החברה מפעילה מעין מאגר מידע מקוון של דפי רשת שדווחו כמכילים סוגים שונים של קוד זדוני, ובכל פעם שתנסו לגלוש לאחד כזה תקבלו אזהרה – מעין התראת אנטי-וירוס מקוונת. תוכלו לבחור לחזור לעמוד הקודם, להתעלם מהאזהרה (אם אתם בטוחים במה שאתם עושים) או לקבל מידע על הסיבות ל”חסימת” העמוד. המידע על אתרים נגועים, אגב, נאסף בזמן אמת מכ-51 מיליון משתמשים של תוכנות האבטחה של AVG.

בנוסף לחבילת האבטחה המקוונת מכילה הגרסא החדשה של אופרה גם תמיכה בכמה מתכונות HTML5, כמו תגיות האודיו והוידאו (שהן הצעה שיזמה אופרה עצמה), סטנדרט הוידאו החדש WebM של גוגל ועוד. באופן כללי, אופרה הוא הדפדפן החדיש והמעודכן ביותר כמעט בכל רגע נתון. רבות מהתכונות המוכרות כיום כמעט לכל גולש הומצאו ע”י החברה הנורווגית, וביניהן “מסך החיוג” של ספארי (וכרום), היכולת לדפדף במועדפים ובהסטוריה מתוך שורת הכתובות, סנכרון המידע האישי (Opera Link) ועוד המוני תכונות עתידניות שטרם מצאו את מקומן בדפדפנים הנפוצים (Opera Unite ו-Opera Turbo, לדוגמא).

(צילום מסך: סת’ רוזנבלט, CNET)

השוואת מפרטים